Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość petrop

Witam mam Grand Canyon Al 6.9 i mam taki problem. Nie mogę dokręcić przedniego koła. Kręcę tym pokrętłem do dokręcania i nic luźno chodzi w jedną i w drugą stronę. Jutro podjadę do jakiegoś serwisu może coś wykombinują. Może ktoś miał podobny problem. Jak dociskam koło to jest taki sam luz koła przy dopiętym jak i odpiętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petrop

Dzięki udało mi się znaleźć to rozwiązanie co kolega wyżej napisał w instrukcji ale nei głównej ale instrukcji amortyzatora w języku niemieckim (w angielskim nie było :))

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się na jaki model zmieniliście. Ja w poprzednim rowerze miałęm SELLE ROYAL CLASSIC MACH i jeździłem bez wkłądki w spodenkach. Teraz też bym kupił ale zminili porycie na takie gumowate i już mi sie nie podoba. Na razie zamówiłem spodenki Endura Xtract Gel Shorts 2015. Może to rozwiąże problem.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mii chodzi po głowie SELLE ITALIA C2 GEL FLOW lub SELLE ITALIA MEN GEL FLOW.

Obawiam się czy że model C2 nie będzie za wąski .

 

 

Domin76 jaką szerokość Bontragera Montrose Comp Gel wybrałeś ?

Jeździsz  w spodenkach z wkładką ?

http://www.bikemultisport.pl/product-pol-1133750-Bontrager-Montrose-Comp-Gel.html

 

WTB SILVERADO PRO też fajne ale strasznie wąskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'xxxWODNIKxxx' Kolego krzysiek09 bikemulti? czyżby moje okolice,

 

:) Bike Multi ma poprostu proponowane przez kolegę Domin76 siodełko Bontragera Montrose Comp Gel.

W Twoich okolicach wstyd się przyznać w życiu nie byłem.

 

Wracając do siodła Selle Italia C2 warte jak rozumiem uwagi. Zobaczę jak będzie X1 sprawowało się z nowymi gatkami Endury.

Jeżeli nie będzie dobrze to niestety będziemy musieli się pożegnać.

Co do roweru natomiast jestem nadal bardzo zadowolony. Po 1300km jazdy w różnym terenie łańcuch minimalnie rozciągnięty. Przymiar nie wpada nawet na 0,75%

Kupiłem nowy, taki sam i kaseta przyjeła bez najmniejszych problemów. Hamulce na, które często słychać narzekania również działają bez problemów.

Tylko to siodełko i może biały trudny do utrzymania w czystości kolor chwytów trochę mi przeszkadza :)

Edytowane przez krzysiek09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że w spodenkach z wkładka weekendowe wypady to trasy ponad 100 km i nawet na kanapie by mi dupsko odpadło :) ale takie traski popołudniowe to czasem bez obskoczę. Rozmiar wziąłem najszerszym taki mi z pomiarów wyszedł i mogłem zmienić jeśli by mi nie spasowało ale takie zostało. Jak dla mnie siodło jest super ale jak dobrze wiesz niekoniecznie tobie musi też odpowiadać dlatego super sprawą jest możliwość testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może czy Canyon miewa czasem promocyjne stoisko z rowerami podczas imprez rowerowych typu TdP lub maratony? W następny weekend jest maraton w Krakowie i byłoby to dla mnie idealne rozwiązanie na przymiarkę roweru przed zakupem. Jeśli nie, lub nie będzie modelu z interesującą mnie geometrią (Grand Canyon AL SLX), to będę prosił jakiegoś uprzejmego posiadacza GC wśród zawodników, by pozwolił mi na stacjonarną przymiarkę przekroku i długości górnej rury. Ale czy ktoś się zgodzi na stawanie okrakiem nad jego prywatną maszyną? Nie wiem.

 

Chcę kupić AL SLX 7.9 i jak wielu tutaj jestem na granicy rozmiarów. Przy 183 cm noga ma 85/88 cm (bez buta/w bucie), co przy pierwszym wyniku daje ramę M, a w drugim - L. Z jednej strony bezpieczniej korygować M w górę niż L w dól, ale z drugiej lubię pochyloną pozycję i jestem przyzwyczajony do długiej ramy z długim mostkiem ustawionym na minus. Skłaniam się ku L, ale spałbym spokojniej, gdyby udało mi się przymierzyć jakąś przed wypuszczeniem zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petrop

Gdzieś na swojej stronie producenta jakiś miesiąc temu znalazłem wykaz imprez gdzie byli i można było przymierzyć rower. Z tym że mięli na pewno M i L a dla mnie XL ani jednej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...