Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne foty - powiedz tylko ile masz wzrostu i jaki masz przekrok?

 

BTW - czy ktoś z lubuskiego posiada AL 6.9 w rozmiarze XL lub L  - chętnie bym oblookał ten niepokojąco duży przekrok w XL-ce... :whistling:

 

Sam mam 192cm, nogę 91cm i dylemat....:-/

 

Tak się tylko przypomnę - może jak nie w lubuskim to gdzieś blisko - Poznań? Wrocław?:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego jeszcze podeszwę buta i nie ma tragedii. Wystarczy żeby spokojnie stanąć nad górną rurą, A w awaryjnej sytuacji i tak polecisz do przodu i twój krok wyląduje w okolicy główki ramy. Tu większy lub mniejszy przekrok nie robi już wielkiej różnicy. Ale jak masz możliwość przymiarki to próbuj. Zawsze to spokojniejszy sen dopóki zamówiony rower nie przyjdzie. Jeżeli XL będzie za duży, to szukaj innego roweru. Co z tego że na L-ce będziesz mieć większy zapas, skoro nie będzie się dało na tym rowerze normalnie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie rozważał L-ki gdyby nie kosmicznie duży przekrok XLki... 2-3cm zapasu to chyba za mało?:-/ Nie wiem dla kogo one są robione, do tej pory wydawałem się sobie dość proporcjonalny, widać żyłem złudzeniami?:-P

Już więcej nie mogę pomóc, bo Olsztyn daleko... zmierzyłem cały sprzęt (GC AL 6.9 XL) , już jeździłem, w razie pytań priv, interesujące Ciebie wymiary na pierwszym zdjęciu http://pokazywarka.pl/v5of67/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomHagen zaryzykowałbym XL, nawet na środku masz 5 cm luzu (plus but), poza tym nie wiadomo jak mierzyłeś swoją nogę, ja swoją naprawdę "na wcisk", jakbym siedział na na siodełku. Dodatkowo, zgodnie z prawem unijnym możesz zwrócić towar, a firma zwróci Tobie wszelkie koszty (w tym odesłania do siebie). Ja jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad zamówieniem Canyon'a tyle, że 5.9

Mam 188cm wzrostu i nogę jakieś 88cm(bez butów).

Obawiam się, że XL może być za duża a L-ka znowu za mała. Jak myślicie?

Wiem, że można odesłać, wymienić albo oddać ale to zawsze kłopot i strata czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad zamówieniem Canyon'a tyle, że 5.9 Mam 188cm wzrostu i nogę jakieś 88cm(bez butów). Obawiam się, że XL może być za duża a L-ka znowu za mała. Jak myślicie? Wiem, że można odesłać, wymienić albo oddać ale to zawsze kłopot i strata czasu...

Zdecydowanie GC AL jest dla długonogich, nawet w L przekrok będzie duży (84), a długość ramy proporcjonalnie nie jest powalająca. Celowałbym w Specialized, Trek.

Edytowane przez babadzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad zamówieniem Canyon'a tyle, że 5.9

Mam 188cm wzrostu i nogę jakieś 88cm(bez butów).

Obawiam się, że XL może być za duża a L-ka znowu za mała. Jak myślicie?

Wiem, że można odesłać, wymienić albo oddać ale to zawsze kłopot i strata czasu...

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie. Choć info niezbyt pozytywne... Strasznie mi się ten Canyon spodobał i był moim faworytem.

Trek i Spec są jednak zdecydowanie droższe jeśli brać pod uwagę stosunek cena/wyposażenie.

 

Może zatem Scott Scale w rozmiarze XL albo ShockBlaze R7 również XL?

Scottem 970 miałem okazję się śmignąć i podobał mi się - jedynie amortyzator wydał mi się zdecydowanie za miękki.

ShockBlaze'a niestety nie miałem okazji sprawdzić.

Oba przy podobnej cenie co AL 5.9 są od niego nieco słabiej wyposażone ale też ich specyfikacja wypada bez porównania lepiej niż Trek, Spec czy Giant, które można kupić za 3-3,5k PLN.

Edytowane przez mSpidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...