Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Ja śmigam na SLX 7.9 XL przy wzroście 193 i wadze hmmmm na ogół około 90 po świętach 93 :) geometria mi odpowiada przekrok mógłby być ciut niżej ale nie jest źle. Polecam. Sporo dobrego też słyszałem o Superfly tylko jak to w Treku cena cena cena !!! ale ponoć można jak kolega wyżej wspomniał trochę ją zbić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6.9 od czerwca, przejechałem do dnia dzisiejszego 7100km i mój rower już nie wygląda jak nowy. Kilka kamieni uderzyło od spodu i są odpryski, a wsiadając, jak nogę przekładam nad górną rurą to czasem ją but obetrze (są od tego rysy).

Co do bagażnika to raczej się nie kupi dedykowanego bagola do canyona. Pojechałem rowerem do sklepu, ze sprzedawcą przymierzyliśmy kilka modeli i wybrałem taki który najbardziej pasował. W domu musiałem przedłużyć mocowanie, a sam bagażnik dodatkowo zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie (pytanie do posiadaczy Canyonów) trwałość lakieru, bo to parametr, na którym czasem producenci oszczędzają?

Ja mam Al7.0 z 2013 roku z przebiegiem jakieś 6000 km i nie zauważyłem żadnych odprysków czy nawet większych rys.Najlepiej pomalowana rama jaką miałem.Jedynie Santa Cruz ze srebrną anodą może się równać z tym Canyonem.Ale przyznaję,że nie wiem jak to wygląda teraz.

 

Swoja drogą nie bardzo rozumiem jak można zahaczyć butem o górną rurę przy wsiadaniu na rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do osób, które posiadają Canyona. Nie ukrywam, że przez chwilę zastanawiałem się nad ich ofertą, tylko jak patrzyłem na geometrię to byłem załamany. Rozmiar S za duży przekrok, a XS na kołach 27,5 za krótki. Realny przekrok w tych rowerach jest rzeczywiście taki duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Canyona mogę potwierdzić, że przekrok realny jest bardzo zbliżony do tego podanego w tabeli na stronie www. Jeśli wahasz się między dwoma rozmiarami i masz około 2 - 3 cm luzu nad górną rurą, kup większy rozmiar. W butach spd przekrok powinien być do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...