Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie z doborem rozmiaru mam wielki problem,z ciekawosci mierzyłem swojego evolutiona i przekrok niby jest 82-83 ale nie wiem czy dobrze zmierzylem.Jeśl chodzi o rure podsodłową to 470,mam teraz rame 19 i jest idealna.Boje sie że m-ka może być odrobine za mała a l-ka za duża mam straszny mętlik w głowie.

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadajacych rozmiar M,ile wynosi dlugość sztycy podsiodlowej.Kupując m-ke byłbym zmuszony wysunać ja 2,5 cm wiecej bo tyle wynosi róznica miedzy moim rowerem,a l-ki troche sie boje,może być odrobine za duża.

Sama sztyca (bez jarzma) 37 cm. Do znaku max 28 cm

Mierzone od prętów siodła: cała 39,5 do znaku max 30,5

 

enjoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim wzroście to raczej bym sie nie przejmował że bedzie nieodpowiedni,ja mam 185 i martwie się bardziej czy trafie z rozmiarem.Jeśli chodzi o zakup to i tak będę kupował z nowej kolekcji raczej wątpie czy uda mi się nawet to zrobić w tym roku.Jak rower będzię juz u ciebie to daj znac ile ma ta sztyca


Sama sztyca (bez jarzma) 37 cm. Do znaku max 28 cm
Mierzone od prętów siodła: cała 39,5 do znaku max 30,5

enjoy

 

Dzięki wielkie :thanks:


No i jednak zle wymierzyłem rure podsiodłową znalazlem geometrie i producent podaje 483 w canyonie 485 więc jednak będzie L-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxxWODNIKxxx

Rama w rozmiarze L, będzie dla ciebie zdecydowanie za wysoka - ma 840 mm przekroku. Z twoją długością nogi zawiśniesz na niej. O ile dobrze przeczytałem masz poniżej 180 cm wzrostu - rower w rozmiarze M, będzie dla ciebie w sam raz. Ja mam 182 cm wzrostu, nogę 84 cm, a canyona 6.9 w rozmiarze m od października 2013 r. Przekrok jest idealny, górna rura mogłaby być jakieś 1-2 dłuższa, chociaż już się przyzwyczaiłem, mam mostek 100 mm i jest git.

Powtarzam, L dla ciebie będzie za duże.

Zdecydujesz oczywiście sam.:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapłaciłem za rower ale zgapiłem się i nie zamówiłem żadnego ochraniacza na tylne widełki. Myślę, że najlepszy był by neopren ale jaki rozmiar do AL 6.9 http://allegro.pl/oslona-ramy-widelca-tylnego-bcf-black-neopren-30cm-i4563902304.html  Zamówiłbym też dętki ale nie mogę się doczytać pod jaki wentyl są obręcze.

Domyślam się że presta ale czy na pewno ?

Edytowane przez krzysiek09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxxWODNIKxxx

Rama w rozmiarze L, będzie dla ciebie zdecydowanie za wysoka - ma 840 mm przekroku. Z twoją długością nogi zawiśniesz na niej. O ile dobrze przeczytałem masz poniżej 180 cm wzrostu - rower w rozmiarze M, będzie dla ciebie w sam raz. Ja mam 182 cm wzrostu, nogę 84 cm, a canyona 6.9 w rozmiarze m od października 2013 r. Przekrok jest idealny, górna rura mogłaby być jakieś 1-2 dłuższa, chociaż już się przyzwyczaiłem, mam mostek 100 mm i jest git.

Powtarzam, L dla ciebie będzie za duże.

Zdecydujesz oczywiście sam. :)

 

Pozdrawiam.

 

 

Nie wiem gdzie wyczytałes że mam 180 wzrostu,dokladnie 185 a dlugość nogi 85 z butami nawet wiecej.geometria mojego roweru jest podobna do rozmiaru L,wczesniej cos zle wymierzylem ale producent podaje 483 cm dlugość rury  podsiodlowej,z reszta wiekszosć rowerow ma podobna dlugość w tej rozmiarówce.Z mostkem 80 cm na dlugosc powinien byc taki sam jak moj ja mam dluzszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ma ktoś może Canyon Grand AL SLX (7/8/9.9) w rozmiarze XL i mieszka w mazowieckim, w Warszawie bądź okolicy ?

Muszę się przymierzyć bo rozmiary mam na granicy ram.

Wzrost 190, noga 91 więc albo L lub XL.

Na L siedziałem jest OK, a z tego co czytałem nie ma złotego środka bo każdy ma swoje predyspozycje.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 5.9 i żałuje, ze nie dozbieralem do 6.9 - jak będę chciał dokupić amor z osią 15 mm, sterówka tapered to choćbym nie wiem jak kombinowal to będzie cena bliska tych 200€ a często wyższa. Ten tk30 to tez mój pierwszy powietrzny - nie umiem powiedzieć, ze słaby, nie mam porównania, ale znam jazdę ze sztywną osią - tu czuć różnicę od razu.

Pierwsze co zmieniłem to tarcze (tarcze, nie całe hample). Koła w 5.9 są ok, bardziej podatne na mody ze względu na normalną liczbę otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ma ktoś może Canyon Grand AL SLX (7/8/9.9) w rozmiarze XL i mieszka w mazowieckim, w Warszawie bądź okolicy ?

Muszę się przymierzyć bo rozmiary mam na granicy ram.

Wzrost 190, noga 91 więc albo L lub XL.

Na L siedziałem jest OK, a z tego co czytałem nie ma złotego środka bo każdy ma swoje predyspozycje.

 

Pozdrawiam

 

Zmierzyłem się dzisiaj rano przekrok wyszedł 92cm i zmieniając go do 93 przy niezmienionym wzroście, tułowiu, rękach wskakuję w XL ... eh .

Chyba Canyon nie jest dla mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim wzroscie nawet bym się nie zastanawiał tylko brał XL i nie martw sie u mnie pokazuje przy wzroście 185 że pasuje rama w rozmiarze M kolega użytkownik @caynon  ma rame  xl napisz do niego wiadomość może coś tobie poradzi

 

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

smialo mozesz brac Xl ja mam przekrok 86 cm i jakies 2 centy luzu mam 

 

Zdecydowałem się na 9.9 al slx tylko obecnie już je nie ma ... pojawiają się w ciągu tygodnia ale znikają w 15 min.

 

Scott ma moja rozmiarówkę bo 190 cm to dokładnie połowa rozmiaru XL 

http://www.scott.pl/rama.php?s=1

 

A Scott scale 935 lub 930 to 1600/1800 euro ...

http://www.bunnyhop.de/Scott-Scale-935-Bikes-2014::12912.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...