Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Ale autor coś pisał że wcześniej coś mu tam niedomagało.

to są tylko moje podejrzenia że mogła być jakaś wada wcześniej, coś się nadwyrężyło ....

w Canyonie tego nie potwierdzili

 

ps. sprawa być może wreszcie się ruszyła, dam znać jak to wszystko się skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminów dostawy to sytuacja jest bardzo "ciekawa" :icon_cool:  Swojego GC AL 6.9 zamówiełem na początku kwietnia z przewidywaną wysyłką roweru w pierwszym tygodniu lipca. Na początku czerwca dokonałem całej płatności za rowerek i tego samego dnia otrzymałem maila że realizacja zamówienia jest opóźniona  - planowana wysyłka ostatni tydzień lipca :verymad: Już byłem lekko w szoku - bez roweru, bez kasy :wallbash: Po 3 dniach info :woot: zamówienie jest kompletowane, wysyłane jednym słowem Bajka :woot: Canyon dotarł 05.06 zamiast przełomu lipca/sierpnia :woot:

 

Jedyna moja interwencja polegała na telefonie do "Polskiego Canyona" w celu potwierdzenia dokonania płatności w właściwy sposób, dowiedziałem się wtedy że jest sporo rezygnacji ze względu na wydłużającye się terminy i osoby które nie rezygnują mogą liczyć na przyspieszenie realizacji :) Przyspieszenie było znaczne :laugh: Rower bajeczny, czekam na SPD'y i ruszam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, kto nie ryzykuje, ten nie ma.

 

W połowie maja wpadłem na pomysł kupna GC 5.9 W swojej dziewczynie na urodziny.

Świadom wydłużających się czasów oczekiwania pomyślałem o tym około 2 miesiące przed terminem :-).

 

Wszedłem na stronę Canyona i tu niemiła niespodzianka, planowana data wysyłki to druga połowa sierpnia.

 

Zadzwoniłem do polskiego oddziału i doradzono mi, żebym złożył zamówienie i poczekał na fakturę, na której będzie wpisany planowany tydzień wysyłki.

 

Zamówienie złożyłem 20 maja.

2 dni później, 22 maja przyszła faktura z informacją, że rower ma być wysłany w tygodniu 25tym (czyli przyszłym, od 16 do 20 czerwca).

31 maja zrobiłem przelew.

Dzisiaj, 11 czerwca, kurier dostarczył rower.

 

Więc trzeba składać zamówienie, nie marudzić i czekać na info.

Cały proces (od złożenia zamówienia do dostarczenia roweru do domu) zajął niesamowite 20 dni.

 

Myślę, że nie ma co demonizować Canyona pod tym względem, a wydłużone terminy szacowanej wysyłki to chyba po prostu zabezpieczenie, żeby nie było zbyt wielu sytuacji, że ktoś dostaje info, że rower przyjdzie za 2 tygodnie, a przychodzi za 2 miesiące.

Oczywiście nie twierdzę, że nie ma wyjątków, ale to moje drugie zamówienie i drugie dostarczone w terminie 20 dni.

 

Podsumowując, zamawiać, próbować, mieć nadzieję :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich jako nowy użytkownik. I praktycznie nowy rowerzysta. Wcześniej jeździłem sporadycznie, a regularnie to jeszcze kilkanaście lat temu (ostro na BMX i trochę MTB)

 

Chciałem kupić model 6.9 S, ale musiałbym czekać ok. 2 m-ce, więc wymyśliłem, ze kupię 5.9 S, i wymienię amor na lepszy (na Rebę 30 miałem kupca od ręki), jednak i w tym przypadku informacja na stronie okazała się nieaktualna, i na rower miałem czekać ponad 2 m-ce. Zrezygnowałem z zamówienia...

 

Mam 168 cm wzrostu, i nogi prostowane na beczce (tzw. szpotawe kolana), także mam stosunkowo niski przekrok. PPS na stronie Canyona pokazywał mi rozmiar ramy na granicy XS i S. Wystarczyło zmienić wartość przekroku o 1 cm. Zamówiłem więc dostępny w magazynie model AL SLX 7.9, który tydzień później miałem u siebie.

 

I sprawa ma się tak. Rower na "wertepy", zjazdy, las jest super. Znakomicie daje się kontrolować - słucha się. Mimo wielu lat przerwy w jeżdżeniu nie miałem problemów by szybko na nim powariować. Przekrok jest w sam raz, w rozmiarze S byłby niewystarczający. Na szosie natomiast przydałoby się z 1-2 cm więcej do wyciągnięcia - ale nie jest to jakoś mocno odczuwalne. Pierwszego dnia zrobiłem nieco ponad 50 km z kilkoma podjazdami, zjazdami, błotem i lasem. Jak będę miał chęć, to sprawdzę jak to będzie po odwróceniu mostka, i cofnięciu siodełka (mam jeszcze możliwość przesunąć je o 1.5 cm w tył), ale teraz cieszę się jazdą. Chcę głównie ten mostek odwrócić w "ujemną" pozycję, bo z racji krótkich nóg, siodełko mam nieznacznie niżej niż kierownica. Ogólnie bardzo cieszę się, że wziąłem XS a nie S, zwłaszcza że zamierzam głównie jeździć w terenie.

 

Wcześniej na próbę mierzyłem jakiegoś lepszego GT'ka (26") z ramą M i był duuuuuuużo za duży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać jak to wszystko się skończyło

No wreszcie wczoraj sprawa została zamknięta, tzn. przelałem pieniądze za nową ramę.

Wymiana ramy od momentu wysłania roweru do Niemiec (włącznie z rozpatrzeniem reklamacji) do jego powrotu trwała 2 miesiące i 1 dzień (9 tygodni), w środku sezonu, po kilku awanturach, liście do Prezesa Canyon i skierowaniem sprawy do kancelarii prawnej.

Ostatecznie zrezygnowałem z tej ostatniej bo temat być może byłby ciężki do wygrania a i tak miałem dość nerwów.

Podziękowania należą się zespołowi Canyon Polska za sprawne przełożenie osprzętu i próby nacisku na Niemców aby zrobili łaskawie to co do nich należy.

Natomiast Canyon Niemcy to ... nie chce mi się pisać. 

Nie mam im nic miłego do powiedzenia w temacie traktowania klienta, z jednej strony żałuję że kupiłem od nich rower ale z drugiej nie mam pewności czy Trek czy Spec też by nie pękł w tej sytuacji. Rower wprawdzie genialny i jeździ się na nim super, co z tego skoro zdążyłem na nim przejechać raptem 1,5 tys km, a już musiałem kupować nową ramę i użerać się o wymianę.

Mam nadzieję że to był tylko pech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekka się zdziwiłem widząc, jak jest zaznaczona długość górnej rury wg Canyona:

 

 canyongeo_zps8fbec1c4.jpg

 

 

Sądziłem, że wszyscy producenci podają (przynajmniej ten wymiar) w "z grubsza" standardowy sposób, czyli:

Merida:

 

58.jpg

 

Author, którego aktualnie "ujeżdżam" (T/T h = 630mm dla 19")

 

29.png

 

Z Waszych wypowiedzi wynika, że canyon jest stosunkowo krótki, czyli np. 610mm przy ramie 19" vs np. mój traction 630mm czy nawet Merida 620 mm

Patrząc na schemat, to nijak nie można wprost porównywać tych wartości (o ile nie jest to jakaś pomyłka na stronach canyona ?)

P.S

nawet nasze forumowe FAQ jednoznacznie definiuje: 

długość efektywna rury górnej - jest to długość rury górnej mierzona w poziomie (od środka szczytu główki ramy do osi nachylenia rury podsiodłowej);

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z lekka się zdziwiłem widząc, jak jest zaznaczona długość górnej rury wg Canyona:

 

a czy mozesz wskazac gdzie to bylo dyskutowane? Szukalem wyrazen 'canyon' 'canyon gorna rura' i nie ma nic na temat kwestii jak canyon mierzy gorna rure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było dyskutowane (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) - moje zdziwienie odnosiło się do tego, jak długość górnej rury ('B') jest oznaczana na stronach canyona, które były źródłem załączonego do posta rysunku.

 

Było to na forum dokładnie wyjaśniane.

 

Ale chyba nie w tym wątku ? możesz podać link ?

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rowery canyona są krótkie. Dobre dla ludzi z nogami jak szczudła ze względu na wysoki przekrok. :) Jeśli ktoś ma stosunkowo krótkie nogi w relacji do tułowia, niech lepiej poszuka innego roweru. Wiem, bo sam mam 182 cm wzrostu, nogę 84 cm, grand canyona al 6.9 w rozmiarze m (górna rura zgodnie z oznaczeniem producenta 590 mm), mostek 100 mm i niby jest dobrze, ale przydałoby się trochę więcej, tak ze dwa cm.

Kupując rower byłem zielony w zakresie moich preferencji, teraz już jestem mądrzejszy, jak to niestety zwykle bywa po fakcie. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są 29-ki z niższym przekrokiem niż w canyonach, ale ja przymierzałem się do kilku 29r-ów przed zakupem GC AL SLX 7.9 rozmiar M i właśnie Canyon miał dla mnie najlepiej dobrane wymiary włącznie z przekrokiem. Mam 179cm wzrostu i nogę 83cm. Canyona też przymierzyłem przed zakupem na testach na Poland Bike'u w Modlinie:) Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

To mój 1szy post na forum - i od razu z pytaniem: jestem zainteresowany grand canyonem al 8.9 slx. Rower wydaje się być świetny.Natomiast pytanie odnośnie serwisu: wiadoma sprawa, trzebaby oddać do przeglądu po, powiedzmy, miesiącu jeżdżenia, potem to 1-2 razy do roku (wiosna, jesień). Z tego co wiem, to w zasadzie do mnie należy wybór punktu serwisowego - i tu właśnie pytanie (dla mieszkańców Wawy i okolic): jaki serwis polecalibyście dla tego roweru na tym terenie, bo, przyznam szczerze - 2 razy do roku pakować, wysyłać do Szczecina, czekać na odbiór (a i z przesyłką, na skutek ew. niedbalstwa kurierów mogą się różne rzeczy stać, nie daj Boże) to trochę upierdliwe i ryzykowne jest...

 

pzdr

Wireless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - dzisiaj przyszedł. AL SLX 8..9. Przesyłka b. szybka - rower zamówiony w ostatnią sobotę. Złożony bez żadnych problemów (dziękuję, Panie Pawle, nota bene za szybką odpowiedź na moje pytanie w sprawie tylniego koła - to do P. Pawła Steinke, który pewno czasami czyta to forum). Rower jest R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-Y. Rozmiar ramy - dobrany idealnie pod moje gabaryty - 187 cm wzrostu, 89 cm przekroku. Generalnie - w porównaniu do 26-calowca - na nim nie da się jeździć wolno :) Fakt - jest mniej zwrotny, ale za to zdecydowanie szybszy. Dzisiaj zdołalem tylko 20km przejechać w godzinach popołudniowych, za to w weekend mam nadzieję zaliczyć traskę już bardziej zasadniczą. Jeden. moim zdaniem, mankament (a może to kwestia przyzwyczajenia) - hamulce. W moim staruszku miałem/mam dalej heyesy HFX-9. Avidy, póki co, jakoś mniej do mnie trafiają - sposób pracy zupełnie inny - są jakieś "miększe". Ale to, tak, jak pisałem - może kwestia przyzwyczajenia. Cała reszta jest baaardzo OK. Geometria ramy jest faktycznie "do przodu", bardziej "drapieżna", że tak powiem - to może dlatego na tym rowerze trudno jeździć powoli :). Wrażenia - raz jeszcze - świetne.

No i tyle recenzji w moim drugim poście na forum :). Ponawiam pytanie dot. zaufanego serwisu w Wawie - póki co, jak czytam forum, to aż czasem strach się bać. Chyba, na szczęście, o ile się nie mylę, mogę wysłać rower do serwisowania do Szczecina i/lub Koblencji ... ?

pzdr

Wireless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, to można zamawiać. Gdy się człowiek zdecyduje na zakup, to perspektywa miesięcznego oczekiwania potrafi zniechęcić.

Rozmiar "L" kupiłeś ?

Oj na ten model też mógłbym się skusić, gdyby nie to, że właśnie poskładałem na bardzo podobnym osprzęcie.

Serwisów w wawie nie znam, ale może poczytaj/dopytaj tu , nie powinno być problemów.

A najlepiej naucz się sam serwisować/konserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - zamówiłem L-kę. Co do serwisowania własnoręcznego - po prostu boję się, że coś spieprzę nieodwracalnie. Co prawda miałbym stary rower do, że tak powiem, "treningów" :), ale i tak mam obawy. Poza tym widelca sam już na pewno nie zserwisuję. Co do linka - poczytam w wolnej chwili - dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, do posiadaczy tytułowego Canyona. Oprócz wspomnianych już w tym wątku problemów z luzami w kołach Mavica CrossOne, zastanawia mnie również, czy mają one szansę wytrzymać moją masę (90-95kg). Jeśli dobrze widzę są one 24 szprychowe. Obecnie w 26er posiadam koła DT Swiss 28 szprychowe i niestety w tylnym kole, DT Aero musiałem zastąpić DT Championami, gdyż pękały przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...