Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ramę masz pomiędzy nogami, unosząc przód do góry do przekroku koło powinno unieść się o 10-15 cm, dlatego wysokość buta tu nie pomoże. Zmierz przekrok jeszcze raz, ale na wynik co najmniej 86 cm to chyba nie masz co liczyć. Nie kupuj ramy z niepoprawną geometrią na siłę.

 

Dzięki za konkretną odpowiedź. Jesteś w stanie powiedzieć mi za jakimi markami się oglądać ? Jaka rama może być zbliżona do Unibike Viper (21), na którym teraz jeżdżę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na obecne czasy Radon, Bulls, Focus, Haibike i inne niemieckie low-mid end-y.

 

Dzięki za odpowiedź i linki... Rozejrzę się ...

 

Odp. z Canyon...

 

 

Witam serdecznie,

dziękuję za przesłanie wiadomości. Naszym zdaniem rozmiar 'L' będzie idealnie pasował, gdyby jednak uznał Pan, że rozmiar nie odpowiada oczekiwaniom, może Pan dokonać zwrotu lub wymiany w ciągu 30 dni od momentu otrzymania przesyłki. Przekrok nie powinien być żadnym problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne: ja - mając 182 cm wzrostu i długość nog 87 cm- dzwoniłem kiedyś do Szczecina i uzyskałem informację, że L będzie zdecydowanie za wysoki i że przy takich parametrach tylko M. Potem miałem okazję przymierzyć się do rozmiaru M i dałem sobie spokój z Canyonem - dla mnie geometria tego roweru to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dalej wielu na siłę chce kupić rower, mimo geometrii ramy - która wyrażnie wymaga korekty. Canyon bez wątpienia ją poprawi i uzyska rower niemal doskonały. W rozmiarze M i L wyrażnie jest niedopracowana GEO- nie wiem jak w innych rozmiarach. Mieszkam w Szczecinie. Canyon 6.9 to piękny rower. Mam nogę 83-84cm. I udałem się do sklepu - przedstawiciela w Szczecinie . Stał jeden w rozmiarze M. Siadłem na niego i przymierzyłem przekrok. Nawet nie jeździłem - nie było takiej możliwości. Okazało się, że ta M-ka już jest na moją nogę duża. A długość górnej rury wybitnie za krótka. I nie zdecydowałem się z tego powodu. Oczywiście napalony byłem na L-kę wcześniej. Patrząc na dł.górnej rury i myśląc, że z przekrokiem jakoś to będzie. I NIE WYSZŁO.  Przez dłuższy czas po przymiarce jeszcze wmawiałem sobie , że M-ka będzie dobra. Tak to jest jak się jest napalonym. Ale w końcu odpuściłem. Każdy sprzedawca mając twoją gotówkę na swoim koncie chętnie podejmie z tobą grę w wymiany , zwroty , itd. To jest handel. MOŻE DZIĘKI TEMU POSTOWI JAKIŚ KOLEGA PO PEDALE OPAMIĘTA SIĘ - oszczędzi mu to zawodu i nerwów. Koniecznie PRZYMIERZYĆ trzeba ten rower na żywo. POZDR. ps. Po poprawieniu ramy tego roweru zapewne go kupię. Jest super stosunek:  cena - jakość. Podoba mi się w nim wszystko poza GEO. Jeszcze jedno odnośnie jazdy rekreacyjnej z jakiegoś postu wyżej:  w co innego jazda rekreacyjna MTB , a co innego jazda rekreacyjna trekkingowa po płaskim i wynikająca z tego sprawa przekroku.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bazzz

 

jezeli canyon to exceed, aczkolwiek na hiszpaskich i niemieckich forach ludzie postuja zdjeca zlamanych tylnych nozek.

a to ze rower sie przymierza to oczywista oczywistosc.

 

 

moze nie w temacie ale zwroccie uwage na scale 2017, poprawili duzo rzeczy i moze byc hit,

spark 2017 tez super zmieniony. ale moze exceed 2017 tez bedzie jeszcze lepszy.

 

w zasadzie co sezon to lepsze rowery specialized, trek, scott i ten exceed.

na reszte prodcentow to nie ma co patrzec, chyba ze jakies drozyzny jak santa cruz ale raczej ludzie z kasa patrza na s-works.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak GC to chyba anoda :) Wygląda super i się praktycznie nie chce zarysować do metalicznego koloru. Prędzej będzie wgniotka niż zobaczysz surowe aluminium. Co do gifa to właśnie dopiero jak wycentrowałem rowery wobec suportu to zauważyłem jak jednak bardzo różnią się te ramy. Wyrównane są tylko w poziomie. Widać nawet na animacji że 7.9 ma wyżej zawieszony suport niż jego turystyczny brat ;)

Mi właśnie od uderzenia o konar lakier odprysnął. Czyli lakier to lakier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek14

 

widziales co scott zrobil ze sparkiem i scale 2017 ?

 

 

jezeli nie to ci napisze ze scott poszedl po rozum do glowy i pewnie specialized tez kiedys zmieni swoje fulle.

 

Co takiego zrobili ze Scale, bo jakoś patrzę i nie widzę? Geometria ta sama, co do tej pory, czyli podobnie krótko jak u Canyona. Proponuję popatrzeć na reach - 405 mm w M-ce. Jak ktoś lubi dłuższe ramy, na Scale'u raczej się nie odnajdzie. Jakiś czas temu potestowałem i wyleczyłem się ze Scale'a na dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie skreślam.... Może uda mi się na podobnym przejechać i wtedy zadecyduję. Kolega ma 7.9 w karbonie ale to chyba nie ta rama. A ma ktoś w Gdańsku 6.9 Al w rozmiarze L ?

Jak coś mój to ma rozm. M i mieszkam w Gdyni ;)  Chętnie przymierzę sam innego Canyona - AL SLX 7.9 z 2016 roku lub wyższe modele w rozm. M. Ktoś coś ?:) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby doradzić co do rozmiaru Exceeda? Mam 169 wzrostu i 80 przekroku. Z kalkulatora Canyona wychodzi S - wydaje mi się, że to za mało. Z kalkulatora www.competitivecyclist.com wyszło mi, że
Stand-over height powinienm mieć z zakresu 762-777. Exceed S ma 763, a M 791, czyli zgadzałoby się że niby S. Ale Virtual top tube length powinno być z zakresu 609-620. Exceed S ma 568, a M 600. Bawiąc się kalkulatorem Canyona po dodaniu sobie 3 centymetrów wzrostu wskakuje już M.

Patrząc na innych producentów też zawsze łapię się na końcówkę S i początek M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie pomierzyłeś. TT poziomo powinno byś około 560-580 z mostem 100 mm dla 26er, czyli dla 29er 580-600 mm z mostem 70-80 mm. S-ka troche może być mała. Przekrok w M za wysoko.

 

Rzeczywiście. Wyszło mi 586-597. Przekrok też z centymetr-dwa mniejszy (nie wiem, jak bardzo powinny być rozstawione nogi). Czy te dwa-trzy centymetry na długości rury (efektywnej) to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...