Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wasze GC AL 6.9 też trzeszczą ? :) Z przedniej części roweru ( główka ramy, amortyzator a może koło) na nierównościach słychać trzaski. Nie mam pojęcia skąd dokładnie to dochodzi i być może tylko wydaje mi się że to przód. Podjechałem do serwisu w swoim mieście i pracownik powiedział że miał juz dwa Canyony które trzeszczały i okazało się że trzeszczała rama na spawach. Dopiero odesłanie i wymiana ramy pomogła. No ale może u mnie to nie rama. Macie może pomysł co to może być? Nie za bardzo mi się chce odsyłać i wolałbym to załatwić na miejscu.

Na 99% to sztyca. Miałem to w AL SLX 7.9 - dla mnie brzmiało jak suport, a szwagier w Yellowstone i twierdził, że to z przodu. Wyjmij sztycę i zacisk, wyczyść dobrze (ja użyłem Brunox Deo), wytrzyj, żeby nie była śliska i może przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady odnośnie geometrii. Niestety rozmiar L (182,5cm i ~86-87 przekroku) okazał się nieco mało komfortowy jeśli chodzi o moje klejnoty (szeroka rura i unosząca się do góry) w związku z tym muszę oddać albo wymienić. Jeśli go wymienię na M (zgodnie z ich kalkulatorem) to będzie 3 cm krócej pomiędzy kierownicą a siodełkiem. W L wg mojego komfortu zbyt daleko nie jest i nie chciałbym mieć mniej. W związku z tym muszę załozyć dłuższy mostek. Jeśli zamiast 70mm wstawię 100mm jak to się będzie miało do jazdy? Odczuję jakieś różnicę? Lepiej kombinować z mostkiem czy po prostu dać sobie spokój z Canyonem?

Z tego co czytałem Trek superfly może byc ciekawym sprzetem (model 6 z GX 2x10, wymieniłbym hamulce z deore na SLX w ramach upustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to:

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-7-9.html

 

Tak, musiałbyś wydłużyć M-kę mostkiem o aż 3 cm, tak się nie robi. Przy proporcjonalnie długich nogach, rower z katem główki 68,5' to zły pomysł. Bardziej 70,5-71,5', wtedy będziesz miał dobry stosunek/proporcje dł. rury górnej ( reach-u ramy ) do bazy kół dla tak długich nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 82 to wg mnie nawet M będzie dla Ciebie wysoka. M ma 80 cm więc masz zapasu 2cm, w butach 3 - na prostych nogach. Rura idzie do góry więc zginając lekko nogi albo stając przy kierownicy na bank zatrzymasz się na ramie a nie nogach. Ja mam 87-88 i L - podoba sytuacja jak u Ciebie i dla mnie brak komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-5-9.html. Ramy są krótkie, geometria turystyczna. M-ka 670 mm horyzontalnie to bardzo mało, mostek 9 cm trochę zmienia. Poszukałbym roweru o klasycznych kątach 71/73, dł. horyzontalnej 600-610 mm i podsiodłowej 17,5-18'.

 

 


 

 

M ma 80 cm więc masz zapasu 2cm, w butach 3

 

Dokładnie, te ramy są do poprawki. Baza kół 1099 mm przy horyzontalnej 590 mm - źle zgrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady odnośnie geometrii. Niestety rozmiar L (182,5cm i ~86-87 przekroku) okazał się nieco mało komfortowy jeśli chodzi o moje klejnoty (szeroka rura i unosząca się do góry) w związku z tym muszę oddać albo wymienić. Jeśli go wymienię na M (zgodnie z ich kalkulatorem) to będzie 3 cm krócej pomiędzy kierownicą a siodełkiem. W L wg mojego komfortu zbyt daleko nie jest i nie chciałbym mieć mniej. W związku z tym muszę załozyć dłuższy mostek. Jeśli zamiast 70mm wstawię 100mm jak to się będzie miało do jazdy? Odczuję jakieś różnicę? Lepiej kombinować z mostkiem czy po prostu dać sobie spokój z Canyonem?

 

 

Mam prawie identyczne wymiary (182 cm wzrostu, 87 cm długości nóg). Zastanawiałem się kiedyś nad Canyonem, ale po przymiarce

decyzja mogła być tylko jedna: absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 82 to wg mnie nawet M będzie dla Ciebie wysoka. M ma 80 cm więc masz zapasu 2cm, w butach 3 - na prostych nogach. Rura idzie do góry więc zginając lekko nogi albo stając przy kierownicy na bank zatrzymasz się na ramie a nie nogach. Ja mam 87-88 i L - podoba sytuacja jak u Ciebie i dla mnie brak komfortu.

 

dzieki za podpowiedzi. dzisiaj siadlem na krosa b8 rio i ... tez siedze na ramie chyba jestem jakis niewymiarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superfly na papierze jest długi, ale nie czuć tego aż tak bardzo jak mogłoby to wynikać z długości górnej rury. Wystarczy popatrzeć na reach oraz na sugerowany przez Treka dobór rozmiaru ramy do wzrostu. 17,5" (rura 600mm, reach 412mm) będzie krótka dla 181 wzrostu. Już prędzej 18,5". Ja sam mam 177 wzrostu i nogę 83 i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie długość nogi 82, wzrost 177 i Canyon AL w rozmiarze M jest bardzo wygodnym rowerem. Przy samym mostku faktycznie mało miejsca od górnej rury ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Dużo już z tym rowerem przeżyłem i rozmiar M jest dla mnie idealny. Przed zakupem mierzyłem Krossa B8 ( M ) i był dla mnie za duży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chciałbym słówko odnośnie geometrii AL SLX 7.9 z 2015 roku- faktycznie wydaje się krótki. Z oryginalnym mostkiem był stanowczo za krótki w rozmiarze M dla moich 183cm wzrostu. Miałem okazję przymiarki do L'ki. Ta natomiast była ciut za wysoka w przekroku. Finalnie panaceum na ten problem okazał się mostek 100mm odwrotnie zamontowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...