Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

niedawno kupiłem Canyona Grand AL 6.9 rozmiar XS moje wymiary 176 i 79 noga

zmieniłem mostek z 70 na 100 i korbę z 170 na 175

i mam dylemat czy ten rower nie jest dla mnie za mały

niby praktycznie pozycja jest ok ale wydaje mi się że z wyglądu dziwnie prezentuje

W mojej opinii to zdecydowanie za maly rozmiar.. Rama smiesznie mala i rura totalnie za krotka.. Zona ma Al 6.9 w rozmiarze S i jest dla niej ok a ja mam Cf 5.9 M a mam tylko 173 cm i bede musial wydluzac mostek do 90 bo jest lekko za krotko dla mnie.. Rozmiar xs dla osoby 176 cm to niestety slaby pomysl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

niedawno kupiłem Canyona Grand AL 6.9 rozmiar XS moje wymiary 176 i 79 noga

zmieniłem mostek z 70 na 100 i korbę z 170 na 175

i mam dylemat czy ten rower nie jest dla mnie za mały 

niby praktycznie pozycja jest ok ale wydaje mi się że z wyglądu dziwnie  prezentuje

 

Witaj

Jeśli możesz jeszcze wymienić to wymień albo oddaj albo sprzedaj bo skoro nawet kalkulator Ci podpowiadał S to XS jest za mała.

Moja narzeczona (wzrost 163 cm, noga 74 cm) ma właśnie takiego Canyona w rozmiarze XS i rama jej pasuje chociaż wg mnie też mogła by być ciut dłuższa.

Trzeba było najpierw dopytać na forum, byśmy Ci doradzili. Trochę się pośpieszyłeś z zakupem...

 

 

 

a ja mam Cf 5.9 M a mam tylko 173 cm i bede musial wydluzac mostek do 90

 

@MarekG, myślę, że akurat w Twoim przypadku to przegięcie w drugą stronę, chyba że masz długie nogi, coś w okolicach 83+ cm to wtedy rozmiar M ok. Ale generalnie przy wzroście 173cm to raczej S byłby odpowiedni...

Edytowane przez jaro0011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie cały cyrk z kupowaniem roweru w ciemno przez kogoś kto nie wie jeszcze jakie geo i wymiary będą idealne.  Ja zamówiłem nowego 6.9 i też się obawiam czy będzie wszystko cacy mimo, że przestudiowałem cały ten wątek od dechy do dechy i znalazłem sporo postów o wymiarze ramy odpowiedniej dla osób mojego wzrostu/przekroku. Gdyby nie ten temat to na bank zamówiłbym rozmiar L, a nie M, który powinien pasować i nie robić jajecznicy hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpędziliście z tym M... Owszem CF rozmiaru M pewnie by podszedł. Ale geo al 6.9 jest zupełnie inna (np. przekrok wyżej o kilka cm). Jeśli kalkulator (jaki by nie był) wskazuje S to nigdy nie bierzemy mniejszego.

 

Ja sie dopiero będę rozpędzał w sezonie na M-ce :)  Rożnica pomiędzy przekrokiem w Mkach w CF i AL 6.9 to 1 cm więc raczej niezbyt duża.. Mi w bucie dł nogi wyszła 81-82 cm i rozmiar M jest dla mnie bardzo dobry. Ramą dotykam krocza ale jak stoję 5 cm przed mostkiem... Tuż za siodełkiem jest luz... Zamówiłem też S AL SLX 7.9 i miałem w domu dwa rowery dla porównania. S-ka była zdecydowanie za krótka i ją bezpłatnie odesłałem. Reasumując mam porównanie pomiędzy tymi rozmiarami bo przejechałem się na obu... a rozmiar S model AL 6.9 kupiłem Żonie która ma 165 cm i dla niej jest to idealny rozmiar więc nie wiem jak mając 176 cm można kupić XS...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

kalkulator mi wyliczył że dla moich wymiarów jest S, a dlatego kupiłem taki rozmiar bo cena była okazyjna( za 2800) a rower praktycznie nówka jeszcze na gwarancji 

 

Cena byłaby "okazyjna" gdyby rower był w odpowiednim rozmiarze. A tak to jest -wyrażając się oględnie- zakup bez sensu.,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tych różnic?   Wg wykazu najnowszej kolekcji różnica wymiarów CF AL SL lub AL SLX całkiem odbiega. Ogólnie cała gemoetria rowerów jest inna - niżej mostki, inna baza itd. Wrzucam porównanie CF 6.9 i AL SL 6.9 jako screenshot. http://s11.postimg.org/ocw6vcwlf/canyon_porownanie.png

 

Ja pisałem o modelach 2015 bo takie zamawiałem.. I tylko takie były na przecenach więc zakładam, że XS też był z kolekcji 2015...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dopiero będę rozpędzał w sezonie na M-ce :)  Rożnica pomiędzy przekrokiem w Mkach w CF i AL 6.9 to 1 cm więc raczej niezbyt duża.. Mi w bucie dł nogi wyszła 81-82 cm i rozmiar M jest dla mnie bardzo dobry. Ramą dotykam krocza ale jak stoję 5 cm przed mostkiem... Tuż za siodełkiem jest luz... Zamówiłem też S AL SLX 7.9 i miałem w domu dwa rowery dla porównania. S-ka była zdecydowanie za krótka i ją bezpłatnie odesłałem. Reasumując mam porównanie pomiędzy tymi rozmiarami bo przejechałem się na obu... a rozmiar S model AL 6.9 kupiłem Żonie która ma 165 cm i dla niej jest to idealny rozmiar więc nie wiem jak mając 176 cm można kupić XS...

 

W przypadku M jest 1cm, w przypadku L 2cm i 3cm w przypadku XL. Generalnie jestem zwolennikiem tych min. 10cm luzu w przekroku. Miałem kilka takich sytuacji, że mało brakowało i byłoby niemiło... np. przy ostrym, awaryjnym hamowaniu zatrzymałem się na kierownicy (rower stanął jak przymurowany w miejscu, dziwne, że nie przeleciałem) albo kiedyś przy zjeżdżaniu ze schodów musiałem awaryjnie stanąć i podeprzeć się nogami (w terenie też nietrudno o sytuacje kiedy do podłoża nieco dalej niż na płaskiej drodze. Niestety w przypadku canyonów nisko znaczy krótko i często geo tychże nie wszystkim pasuje, a kombinowanie długością mostka to tylko półśrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam nadzieję, że doradzicie mi z doborem rozmiaru ramy. Przymierzam się do zakupu nowego roweru. Na oku mam dwie grupy cenowe tzn.: Grand Canyon AL 6.9 vs Trek X-Caliber 9 oraz Grand Canyon 4.9 vs Trek X-Caliber 8 - w zależności od tego na ile budżet pozwoli. Mój wzrost to 170, przekrok około 79, waga około 70kg. Na razie przymierzałem się do X-Caliber 9 w rozmiarze 17,5(efektywne 16,5 na kołach 29) oraz 15,5 (koła 27,5). Na pewno bezpieczniej dla mojej męskości było na mniejszym rozmiarze jednak czułem się trochę skrępowany z racji krótkiego mostka i bardzo mocno wysuniętej sztycy. Wracając do Canyona to według podanej geometrii pasuje mi rozmiar XS (w obu wypadkach koła 27,5) - obawiam się, że może być za mały. Ma ktoś może podobne wymiary do moich i może się wypowiedzieć? Warto zaznaczyć, że Canyon 6.9 w rozmiarze S posiada już koła 29 natomiast Canyon 4.9 w rozmiarze S posiada koła 27,5.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam nadzieję, że doradzicie mi z doborem rozmiaru ramy. Przymierzam się do zakupu nowego roweru. Na oku mam dwie grupy cenowe tzn.: Grand Canyon AL 6.9 vs Trek X-Caliber 9 oraz Grand Canyon 4.9 vs Trek X-Caliber 8 - w zależności od tego na ile budżet pozwoli. Mój wzrost to 170, przekrok około 79, waga około 70kg. Na razie przymierzałem się do X-Caliber 9 w rozmiarze 17,5(efektywne 16,5 na kołach 29) oraz 15,5 (koła 27,5). Na pewno bezpieczniej dla mojej męskości było na mniejszym rozmiarze jednak czułem się trochę skrępowany z racji krótkiego mostka i bardzo mocno wysuniętej sztycy. Wracając do Canyona to według podanej geometrii pasuje mi rozmiar XS (w obu wypadkach koła 27,5) - obawiam się, że może być za mały. Ma ktoś może podobne wymiary do moich i może się wypowiedzieć? Warto zaznaczyć, że Canyon 6.9 w rozmiarze S posiada już koła 29 natomiast Canyon 4.9 w rozmiarze S posiada koła 27,5.    

Polecam Tobie przewertować cały ten wątek (tak ponad 70 stron) bo warto. Dowiesz się na temat geometrii Canyona Grand bardzo dużo i znajdziesz posty osób które dobrały rozmiar. Przekrokiem się nie kieruj w 100% bo Grandy do 6.9  niestety są dość krótkie i mają wysoki przekrok.  Kupując dobry przekrok możesz trafić na za krótki rower i będziesz nawet walić kolanami w kierownicę ;)   Pamiętaj też, że najnowszy Grand 6.9 ma zupełnie inna ramę niż zeszłoroczny 6.9. Geometria niby ta sama, ale wykonanie ramy jest inne.  Dlatego też nazwali ten model AL SL.  Modele Grand z tego roku poniżej 6.9 czyli 5.9, 4.9 itd. mają identyczną ramę jaką miały w zeszłym roku wliczając 6.9 (2015).   Natomiast najnowsze modele SLX także dostały nowe ramy porównując do roku 2015.  Teraz ich ramy przypominają model Canyon Exceed.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg. specyfikacji mają tą samą geometrie, ale patrząc na fotki jest wrażenie, że oprócz prowadzenia linek również dolna rura jest bardziej kanciasta niż model 2015.  Zresztą obadaj :)

 

2015:

http://i.imgur.com/F28yr9r.jpg

http://i289.photobucket.com/albums/ll219/danlucian/IMG_8328_zpsa4c9d5ed.jpg~original

 

2016:

http://i.imgur.com/190Kp5b.jpg

http://i.imgur.com/3UgbVup.jpg

 

Pzdr!

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam Tobie przewertować cały ten wątek (tak ponad 70 stron) bo warto. Dowiesz się na temat geometrii Canyona Grand bardzo dużo i znajdziesz posty osób które dobrały rozmiar. Przekrokiem się nie kieruj w 100% bo Grandy do 6.9  niestety są dość krótkie i mają wysoki przekrok.  Kupując dobry przekrok możesz trafić na za krótki rower i będziesz nawet walić kolanami w kierownicę  ;)   Pamiętaj też, że najnowszy Grand 6.9 ma zupełnie inna ramę niż zeszłoroczny 6.9. Geometria niby ta sama, ale wykonanie ramy jest inne.  Dlatego też nazwali ten model AL SL.  Modele Grand z tego roku poniżej 6.9 czyli 5.9, 4.9 itd. mają identyczną ramę jaką miały w zeszłym roku wliczając 6.9 (2015).   Natomiast najnowsze modele SLX także dostały nowe ramy porównując do roku 2015.  Teraz ich ramy przypominają model Canyon Exceed.

 

Pozdro

 

Udało mi się przebrnąć przez połowę tematu. Podsumowując odpowiedni byłby dla mnie rozmiar S. Ze względu na stosunkowo krótką górną rurę rozmiar XS mógłby być mniej komfortowy. Martwi mnie jednak przekrok. Miałbym niewiele miejsca na ewentualne "awaryjne lądowanie". Problemem jest również przymiarka. Nie chciałbym się bawić w odsyłanie. Wcześniej również wspomniałem o Treku (post #1486), którego mogę dokładnie przymierzyć. No to mam zagwozdkę. Trzeba chyba podejść do tematu tak jak ktoś tu na forum napisał: "Mniej myśleć, więcej jeździć".

 

P.S. Właśnie zauważyłem, że Canyon 6.9 z rocznika 2015 jest w outlecie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam około 170-172 cm wzrostu i przekrok około 79 więc skłaniałbym się do S, M-ka może być za wysoka dla mnie. Martwi mnie brak możliwości przymiarki. Wcześniej wspominałem również o treku X-caliber 9, którego mam na miejscu ale on jest około 1,5kg cięższy, brak główki tapered i posiada gorszy amortyzator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć

Po przeczytaniu waszej dyskusji wybór roweru padł na AL 6.9 z 2016r. kolor czarny.

Zastanawiam się jednak nad zakupem tego modelu z roku 2015 który kosztuje 3949zł - cena trochę kusi:)

Czy prowadzenie linek w ramie ma jakieś większe zalety tak jak to jest modelu z 2016?

Dodatkowo po porównaniu tych modeli różnią się jeszcze: hamulcami, kierownicą, wagą, geometrią, czy różnice te mają większe znaczenie w wyborze tych dwóch modeli? 

Tak więc mam dylemat który model wybrać oba są dostępne w rozm. s więc jest ok. Może ktoś mi pomaże w podjęciu decyzji :)

 

model 2015

https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes&id=10048

model 2016

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html

 

i jeszcze jedno pytanie, czy pedały zakupić razem z rowerem (są w promocji), czy wtedy jak udam się do sklepu po zakup butów?

 

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez pawlobubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka różnic - w 2016 korba SLX zamiast Deore to na plus i koła Crossride zamiast Crossone.. Na minus tył zwykły XT Shadow a w 2015 Shadow plus z możliwością usztywnienia wózka.. Ja w poprzednich sezonach jeździłem na Sram X9 gdzie tylny wózek jest sztywny i róznica jak zjeżdzasz w terenie bardzo na plus.. Wózek nie buja łańcuchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlobubu geometria jest w zasadzie jednakowa jesli sie roznia to nieznacznie te dwa modele, waga tez nieznacznie ,kierownica?? wydaje mi sie ze sa takie same to bardzo podobne modele jednak wolalbym przerzutke z blokada wozka i dziwne ze w nowym modelu jej nie ma, to jest swietna sprawa w gorach czy na bardzo nierownej nawierzchni, zmienili kola na model wyzszy, korbe tez a przerzutke zostawili. Dziwne..600 zl mozna przeznaczyc na pedaly, buty i inne dodatki,koszyczek ,bidon itp.. Jesli ja mialbym wybrac to wolalbym doplacic do koloru bo ten niebieski za nic mi nie odpowiada, STEALTH ANO-RED wyglada swietnie, ale to juz zalezy od Twojego gustu bo rower bedzie Twoj :)

 

Jesli chodzi o pedaly to tak jak pisze vdcmike ,jesli sa w dobrej cenie zamawiaj z rowerem, jesli oczywiscie wiesz jaki system mocowanie chcesz..


Pawlobubu jeszcze taka moja jedna rada.. Jesli bedziesz chcial wozic ze soba bidon 0,75 to zorientuj sie czy sie zmiesci i koszyczek ulatwiajacy boczne wkladanie "Elite Cannibal" naprzyklad  https://www.canyon.com/pl/accessories/#category=accessories&subcat=2717&id=52983..

Ja mam AL SLX z tamtego roku w rozmiarze M i bidon 0.7 na styk wlazi prawie ..

Edytowane przez robertocarlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...