Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby dało się anodować plastik to pewnie by zrobili. Żadnym lakierem nie uzyska się takiego efektu (wygląd, trwałość, masa) jak anodą.

exceed ma malowanie Volcano Black a przeciez to cf

71mn0xZ.jpg

 

tak samo topowe radony maja kolor czerwono czarny troche gorszy niz ma exceed ale nadal to fajnie wyglada,

zreszta co tu mowic, w przyrodzie jak widzisz czerwone kropki na czarnym, jak u czarnej wdowy to wiesz od razu ze niebezpieczenstwo

http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-black-sin-29-9.0-1x11-463682/wg_id-117

http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-black-sin-29-9.0-2x11-463702/wg_id-117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwalę się, że udało mi się upolować to co chciałem - CF SLX 9.9. Wyszło za całość 10.041,33 zł.

 

@rzezniol

Zmartwiłeś mnie trochę wagą tych papierowych Conti.

Moje dylematy odnośnie wagi i magicznych 10,5kg, które chciałbym osiągnąć biorą się stąd, że dokładnie tyle waży mój custom na ramie Merida HFS ALU 26".

Nie po to wywaliłem tyle kasy na rower i musiałem powiedzieć żonie i dzieciom, że Świąt w tym roku nie będzie  :) żeby mieć cięższy sprzęt niż dotychczas  :) .

 

Jak rower dojedzie to opony chyba od razu wystawię na sprzedaż. Fanów wylajtowanych oponek nie brakuje, więc nie powinno być problemów ze sprzedażą.


@reba29er,

Po co Ci rower za taką kasę na 2 godzinne szaleństwa po lesie? Wiadomo, że fajnie mieć super sprzęt, lekki i na ekstra osprzęcie, ale jak nie startujesz w maratonach to wg mnie to strata kasy. Kup coś tańszego, pojeździsz, wystartuj gdzieś i jak złapiesz bakcyla i będziesz bardziej świadomym użytkownikiem, to się będziesz zastanawiał co Ci potrzebne. 

Ja pierwsze 2 sezony startowałem na Wheeler 69 w wadze 14kg i po przesiadce z makrosh*tu czułem się na nim jak w niebie. Do dziś tylko nim jeżdzę w zimie, żeby nie niszczyć startowego roweru.

 

Jak koniecznie chcesz coś na szybko kupić i cieszyć się jazdą czymś lepszym niż tam teraz masz to nawet na mojej Merida czułbyś się jak w Ferrari po przesiadce z poloneza. Z Fox RL100, napęd XT/XTR, obręcze Mavic 717 będzie jakiś 8 tys taniej niż Twój budżet  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga 29 przy rowerku na kołach 26 nie ma znaczenia ...

Przy bujaniu się po maratonach wielkość koła odda ci tą różnicę z nawiązką ...

Jedyna masa której należy się w wielkiej kiszce obawiać to koła. Jednak CF SLX 9.9 ma je świetne więc przesiadka na tego Canyona z Meridy będzie dawała zbliżone uczucie jak poprzednia zmiana z Wheelera :).

 

Ja się zdziwiłem dość mocno a przesiadałem się z Cube Reaction z wagą na granicy 10,2 czyli dokładnie tyle ile katalogowo waży mój GC. :).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwalę się, że udało mi się upolować to co chciałem - CF SLX 9.9. Wyszło za całość 10.041,33 zł.

 

@rzezniol

Zmartwiłeś mnie trochę wagą tych papierowych Conti.

Moje dylematy odnośnie wagi i magicznych 10,5kg, które chciałbym osiągnąć biorą się stąd, że dokładnie tyle waży mój custom na ramie Merida HFS ALU 26".

Nie po to wywaliłem tyle kasy na rower i musiałem powiedzieć żonie i dzieciom, że Świąt w tym roku nie będzie  :) żeby mieć cięższy sprzęt niż dotychczas  :) .

 

Jak rower dojedzie to opony chyba od razu wystawię na sprzedaż. Fanów wylajtowanych oponek nie brakuje, więc nie powinno być problemów ze sprzedażą.

@reba29er,

Po co Ci rower za taką kasę na 2 godzinne szaleństwa po lesie? Wiadomo, że fajnie mieć super sprzęt, lekki i na ekstra osprzęcie, ale jak nie startujesz w maratonach to wg mnie to strata kasy. Kup coś tańszego, pojeździsz, wystartuj gdzieś i jak złapiesz bakcyla i będziesz bardziej świadomym użytkownikiem, to się będziesz zastanawiał co Ci potrzebne. 

Ja pierwsze 2 sezony startowałem na Wheeler 69 w wadze 14kg i po przesiadce z makrosh*tu czułem się na nim jak w niebie. Do dziś tylko nim jeżdzę w zimie, żeby nie niszczyć startowego roweru.

 

Jak koniecznie chcesz coś na szybko kupić i cieszyć się jazdą czymś lepszym niż tam teraz masz to nawet na mojej Merida czułbyś się jak w Ferrari po przesiadce z poloneza. Z Fox RL100, napęd XT/XTR, obręcze Mavic 717 będzie jakiś 8 tys taniej niż Twój budżet  :) .

 

na jaki wzrost kupiles tego cf slx 9.9 XL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zadam pytanie, gdzie odpowiedz na nie dla niektorych bedzie oczywiste ale chce podejść racjonalnie do decyzji wydania kasy - z chłodną głową ponieważ te rowerki no cóż troche mnie na kolana powaliły :)

Zastanawiam się czy kupić al sl 6.9 czy moze zainwestować 2-3k w mojego krossa B2 ;) Cięzki temat dla mnie bo nie mam jak ocenić swojej pozycji na tym rowerze, przejechać się no i rozmiar musze dobrać z wyliczeń ichniego kalulatorka. Zdaje sobie sprawę w różnicy sprzętowej, natomiast wszystko oprócz ramy można powoli wymieniać, i tutaj pojawia się kwestia skali różnicy w geometrii miedzy tym co mam a sl 6.9, przesiadł się ktoś z podobnego sprzetu do mojego? Jak w podjazdach,zjazdach? czy bedzie to wooooow czy raczej e, spoko jest inaczej. Te woooow w slx pewnie bez zająknięcia ale niestety nie ten budżet - żona by mnie z domu wykopała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snoopster: ten kalkulator canyona jest bez sensu bo niezależnie jakiego grand canyona podstawisz to zawsze pokazuje dla parametrów na granicy to samo. A np. przekrok w CF jest ponad 2cm niżej niż w AL SL. Do tego inne parametry poza długością nogi możesz sobie wpisać z sufitu bo nie wpływają na wynik kalkulacji (być może mają znaczenie przy szosówkach czy triathlonie). Jeździłem na CF rozm. L i przy moich 186/90 wydawał mi się odrobinę zbyt mały (pewnie kwestia przyzwyczajenia bo wcześniej dużo jeździłem na szosówkach a tam wiadomo... wszystko wygląda inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny canyon na sid xx zostal  XL

https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes&sort=price&order=1&id=12320

 

tylko on jest na SRAM X0, 10s

 

ceowo:

9.839 zł

Poprzednia cena: 13.039 zł

Oszczędzasz: 3.200 zł

 

 

 

sa jeszcze inne XL na sidXX ale cenowo 15k i wiecej

 

 

 

a ten SID XX World Cup lepszy od kashimy terralogic ?

 

Znów pojawiły się w Outlet rozmiary M i L, ale cena już 10.939 zł.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w śledzeniu Factory Outlet Canyona, jak to jest, że rowery się pojawiają, statusy się zmieniają z "Ograniczona dostępność" na "Dostępna jedna sztuka", znikają, potem znów się pojawiają i tak w kółko. To ich bałagan, nie potwierdzone zakupy klientów, czy to, że specjalnie nie wystawiają od razu wszystkiego, żeby dozować napięcie i trochę sterować emocjami klientów ?  :)

Udało mi się upolować to co chciałem, ale przyznam, że trochę nerwów mi to zjadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia w śledzeniu Factory Outlet Canyona, jak to jest, że rowery się pojawiają, statusy się zmieniają z "Ograniczona dostępność" na "Dostępna jedna sztuka", znikają, potem znów się pojawiają i tak w kółko. To ich bałagan, nie potwierdzone zakupy klientów, czy to, że specjalnie nie wystawiają od razu wszystkiego, żeby dozować napięcie i trochę sterować emocjami klientów ?  :)

tak to norma, oczywiście do czasu.. aż wszystkie z danego roku sprzedadzą.

 

'rowery w kategorii 1' - to nówki, żadne zwroty.

 

co najgorsze, ani niemiecki ani polski suport, Ci nie powie, czy jeszcze dany model z 2015 będzie w outlet, tylko 'proszę obserwować'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snoopster: ten kalkulator canyona jest bez sensu bo niezależnie jakiego grand canyona podstawisz to zawsze pokazuje dla parametrów na granicy to samo. A np. przekrok w CF jest ponad 2cm niżej niż w AL SL. Do tego inne parametry poza długością nogi możesz sobie wpisać z sufitu bo nie wpływają na wynik kalkulacji (być może mają znaczenie przy szosówkach czy triathlonie). Jeździłem na CF rozm. L i przy moich 186/90 wydawał mi się odrobinę zbyt mały (pewnie kwestia przyzwyczajenia bo wcześniej dużo jeździłem na szosówkach a tam wiadomo... wszystko wygląda inaczej).

 

ehh, ja mam podobny wzrost, tylko noga 92cm

i nastawialem sie na L'ke

i nawet nie chce myslec ze kupie, a okaze sie ze to XL by idealnie pasowalo.

chociaz XL to jest chyba na wzrost 190cm+, wiec moze nie ma co sie na zapas martwic.

 

ciekawe czy rzuca jakis rower na ta promocje,

aktualnie sa kola za pol ceny

https://www.canyon.com/pl/accessories/#category=specials&subcat=T010

 

4k sie oszczedza, wiec moze rzuca takiego al slx 9.9 za 5k,

albo CF kashime za te 7-8k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al slx 9.9 za 5k  Brałbym 10. Prawda jest taka, że oni muszą na tym zarobić, niestety nie spodziewałbym się większych promocji na rowery, wielkie przeceny będą tylko na akcesoria, które nie chcą się sprzedać od dłuższego czasu.

 

Niby dlaczego, przeciez nie sprzedadzą w taki sposób połowy swojej produkcji a jedynie kilka sztuk. Po drugie to pewna forma reklamy, która ma przynieść planowane korzyści - to jak, jakby mieli wydać na reklame w tv 100k, albo sprzedaż ze 20 rowerów za 30% mniej. 

 

Może na te koła nie ma takiego popytu jak na rowery, ale 4k oszczędności o czymś swiadczy w tej promocji - to raczej nie bedzie outlet, -400 zł za AL SL, wydaje mi się ze też mogą pojechać grubo pytanie tylko na czym :)

Edytowane przez snoopster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niby dlaczego, przeciez nie sprzedadzą w taki sposób połowy swojej produkcji a jedynie kilka sztuk. Po drugie to pewna forma reklamy, która ma przynieść planowane korzyści - to jak, jakby mieli wydać na reklame w tv 100k, albo sprzedaż ze 20 rowerów za 30% mniej.    Może na te koła nie ma takiego popytu jak na rowery, ale 4k oszczędności o czymś swiadczy w tej promocji - to raczej nie bedzie outlet, -400 zł za AL SL, wydaje mi się ze też mogą pojechać grubo pytanie tylko na czym


No świetny pomysł na reklamę... Ktoś zobaczy że komuś udało się wyłapać rower taniej o 3 tysiące to na pewno sam będzie chciał kupić go później drożej, po regularnej cenie. Nie mogą dać ekstremalnie niskich cen bo opłacało by się kupować tylko po to, żeby zarobić na częściach, a nie w tym rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i tu sie mylisz. Taki skrajny przypadek jak dziaja reklamy/promocje. Idź z kobietą do sklepu po nowe szmatki bo sa w promocji to zawsze jeszcze cos kupi co w promocji nie jest czasem nawet jak poszła po to co było - przykład z wczoraj :)

 

Chwyt jakich mało zeby przygac nowych klientów bo promocji na rowery na 5-10 % jest wszedzie pelno, nawet u nich. Zobaczymy co zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem prv z prośbą o zwrócenie uwagi na aukcję z rowerem z karboramą http://allegro.pl/carbon-29er-silverback-storm-xt-reba-ztr-wyprzedaz-i5806702568.html droższym o 1k od 6.9 a lżejszym o 200 g :/ zna ktoś wogóle firmę Silverback? Cóż, rower nie wzbudza jakoś mojego zaufania. Nie chodzi o to że mam klapki na oczach jeżeli chodzi o Canyona (ciągle jakoś mam w głowie trochę gorszego cube'a ltd pro) po prostu jakoś patrzę na tego silverbacka i 3x NIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wungiel" 200 g lżejszy od alu ... "wungiel" co ma założone Cresty żeby głupio na wadze nie wyglądać :D.

Przecież na kołach z Canyona to on będzie o te 200 g cięższy od AL 6,9 :D.

 

Jakoś tak kiepsko to świadczy o ramie w tym sprzęcie ...

Najniższy CF od Canyona (tak wiem sporo droższy) na tych kołach powinien zejść poniżej 11 kg :).

 

Subiektywnie "obłość" ramy Silverback`a mnie odrzuca, główka jest zwyczajnie szpetna.

Do tego ostra główka, zewnętrzne prowadzenie kabli i "oldskulowy" szybkozamykacz z tyłu ...

Taka rama przenoszący w czasie ... wstecz :).

 

Czyli masz 3x na nie w stosunku do Canyona AL :)

- waga

- stroma główka

- zewnętrzne kable

 

 

No ale ta cena :)

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...