Skocz do zawartości

[klamkomanetki] montaż na kierownicę


seba302

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na kierownicę (szosową), która w miejscu montażu klamkomanetek ma średnicę 22,2 mm będę w stanie zamontować Klamkomanetki Shimano Tiagra ST-4400?
W specyfikacji shimano jest info, że kierownica powinna mieć średnicę 23,8 - 24,2 mm.
Czy dam radę zamontować, czy szukać innej kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy takiej średnicy weszły. Jak byś miał obawy to potnij puszkę amelinową i podłóż.

 

U Ciebie zacisnęło się bez problemu? Składam dosyć dobry rower i nie chciałbym kombinować z puszkami ;-)

Nie kupiłem jeszcze kierownicy, ale mam na uwadze aukcję:

http://allegro.pl/kierownica-szosa-ritchey-biomax-alu-420mm-26mm-i3692647765.html

Chcę trochę zaoszczędzić i nie chcę wymieniać posiadanego mostka który ma średnicę 26 mm, a znaleźć do takiego mostka kierownicę w rozsądnej cenie i o klasycznym gięciu jest bardzo ciężko. Jeżeli nie będę miał pewności że da się zamontować, to wolę kupić nową kierownicę i nowy mostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica, którą masz jest w jakiś sposób nietypowa?

 

Kupiłem rower, w którym okazało się, że kierownica jest "torowa" (tzn. bycze rogi) i jest dla mnie za wąska.

Mam nietypowy mostek do kierownicy 26 mm, którego chciałbym nie zmianiać. Znaleźć kierownicę której mocowanie ma 26 mm jest bardzo cięzko.

Znalazłem kilka sztuk na allegro, np.

http://allegro.pl/kierownica-szosa-ritchey-biomax-alu-420mm-26mm-i3692647765.html

ale nie wiem czy będę w stanie zamontować na niej klamkomanetki, gdyż ma tylko 22,2 mm w miejscu ich mocowania.

Czy ktoś wie (w praktyce) w jakim przedziale średnicy kierownicy można montować ergopowery (klamkomanetki) shimano?

Napisałem że chcę zamontować tiagrę, ale to może się zmienić na shimano 105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...