Skocz do zawartości

[Zestaw odzieży] okulary, kask, komin na szyje i usta oraz czapka


marlotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam od razu że wszystko od razu w jednym temacie, ale przeglądałem całe forum i nie mogę znaleźć tego czego potrzebuję. Mianowicie chodzi mi o taki zestaw jak podałem. Palnuje za nie długo kupić okulary kask komin na szyje i usta oraz czapke. Wcześniej nie miałem nic z tych rzeczy ale teraz planuje jeżdzić cały czas na rowerze nawet do pracy i musze zainwestować w kask okulary czapkę i komin na zimę bo będzie mi zimno. Jeszcze przyałyby się rękawiczki ale na razie mam zwykłe zimowe więc starczy. Doradzcie mi coś w rozsądnych cenach bo nie chce wydawać majątku na te rzeczy bo są to moje pierwsze rzeczy które będę miał więc powoli. Okulary chce kupić bo oczy mnie bolą jak jadę na rowerze szczególnie jak wieje wiatr. Dlatego chce sobie kupić jakieś okulary które będą wygodne i funkcjonalne przed wiatrem i słońcem. Jakiej firmy możecie polecić kaski takie do kwoty 150zł, i ostatnia sprawa komin na szyje i czapke też nie drogie które będą spełniać swoje zadanie ochrona gardła na zew.

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i wszystkie rozważe. Jeśli coś żle powiedziałem to poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lidlu nie ma tego wszystkiego co ja chce jedynie komin na szyje i nie wiem czy będzie ok. 


Co do czapki i komina przeglądałem allegro i którą czapke i komin możecie mi polecić? http://allegro.pl/sport-i-turystyka?order=qd&string=czapka&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&department=wszystkie+dzia%C5%82y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo rzeczy poruszyłeś na raz bo ja mógłbym na każdy temat niezły artykół napisać. Mam za sobą 14 zim przejechanych więc nieco doświadczenia już zdobyłem. Ale po koleii:

 

1. Okulary.

 

Według mnie na zimę wystarczą okulary przezroczyste. Jeśli jeżdzisz komunikacyjnie to zawsze będziesz wracać po ciemku więc przyciemniane się kompletnie nie sprawdzą. Także nie sprawdzą się okulary o szkłach zółtych gdyż ostre słońce będzie cię oślepiać.

 

2. Kask.

 

Według mnie na miasto to zbędny gadżet ale wiem, że inni nie wyobrażają sobie bez niego nawet jazdy po bułeczki.

 

3. Komin na szyję

 

W zasadzie wystarczy taki najcieńszy. Ważne aby chronił szyję, zatoki a w ostre mrozy czyli do -15 st C także usta i nos. Przy temperaturach poniżej -20 st C warto buffa zastąpić maską.

 

4. Czapka

 

Szczeże mówiąc całkowicie wystarczy cienka czapka polarowa gdyż podczas jazdy i tak głowa będzie zawsze emitowała kolosalną ilość energii. Warto zakupić czapkę kolarską aby zakrywała uszy ale jeśli będzie to zwykła czapka turystyczna to nic nie szkodzi bo i tak buffa będziesz naciągać na uszy.

 

5. Rękawiczki

 

Wspomniałeś o nich więc i w tym temacie się wypowiem. Ja mam ich kilka w zależności od temperatury gdyż jedne są na temperatury

  • od + 5 st C  do +10 st C( długie palce bez membrany )
  • rękawiczki z membraną użytkuję od -5 st C do + 5 stC
  • rękawiczki ocieplane z membraną użytkuję od - 20 st C do -5 st C
  • a poniżej - 20 st C zakładam grube rękawiczki narciarskie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj akurat się tak złożyło, że także szukam troche ciuchów teraz na jesień/zima/wiosna wiec mogę rzucić Ci linkami rzeczy które prawdopodobnie kupię :

Komin :

Jest duży wybór jednak najbardziej spodobał mi się ten : http://allegro.pl/bardzo-cieply-termoaktywny-komin-tecnostretch-i3649286722.html ewentualnie jest jeszcze firmy nessi także bardzo fajnie wygląda i ma funkcje termoaktywne

 

Rękawiczki :

http://allegro.pl/uniwersalne-rekawiczki-termoaktywne-brubeck-l-xl-i3646587627.html - wydają się najlepszą opcją z termoaktywnych do tego są stosunkowo tanie

 

Oksy :

http://allegro.pl/uvex-i-vo-9160-365-okulary-nowe-i3659134455.html

 

Co do czapki nie pomogę bo jeżdżę w zwykłej adidasa, kaski zobacz sobie marki met,giro,bell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym kominem z linku. Chce kupić w miarę tanio, ciepłe i wygodne. Czapka u nich też jest fajna.  http://allegro.pl/bardzo-cieply-termoaktywny-komin-tecnostretch-i3649286722.html a czapke tą bym wziął oczywiście pod kask http://allegro.pl/czapka-winblock-odblask-srebrna-nitka-attiq-i3667564263.html


tylko czapkę trzeba przymierzyć więc przez internet nie będę kupował. Może tylko kupię ten buff na razie. a w poniedziałek pojade do decathlonu to zobacze za czymś praktycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj akurat się tak złożyło, że także szukam troche ciuchów teraz na jesień/zima/wiosna wiec mogę rzucić Ci linkami rzeczy które prawdopodobnie kupię :

Komin :

Jest duży wybór jednak najbardziej spodobał mi się ten : http://allegro.pl/bardzo-cieply-termoaktywny-komin-tecnostretch-i3649286722.html ewentualnie jest jeszcze firmy nessi także bardzo fajnie wygląda i ma funkcje termoaktywne

Ten buff jest wykonany z grubego polaru. Czy użytkowałeś takiego buffa? Jeśli nie to niepolecaj go innym bo więcej z nim kłopotu niż pożytku.

 

Mała rada. Polecaj tylko sprawdzone rzeczy a nie te, które masz zamiar kupić.

 

To samo się tyczy rękawiczek. Owe rękawiczki świetnie spisują się pod grube rękawice typu łapawice. Jako rowerowe są do bani gdyż nie mają żadnej membrany więcprzy najmniejszym mrozie i jeżdzie z V=20 km/h momentalnie palce ci skostnieją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już go miałem zamawiać :) I już nie wiem co kupić. Chyba się wstrzymam. Może w tym decathlonie będzie wybór tylko znowu może być drogą. Mnie zależy żeby w zimę było ciepłe i nieprzewiewne. Czapke to już inna sprawa bo trzeba przymierzyć. Będzie to mój pierwszy buff(komin) więc proszę coś co ktoś używał lub  wie że to zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już go miałem zamawiać :) I już nie wiem co kupić. Chyba się wstrzymam. Może w tym decathlonie będzie wybór tylko znowu może być drogą. Mnie zależy żeby w zimę było ciepłe i nieprzewiewne. Czapke to już inna sprawa bo trzeba przymierzyć. Będzie to mój pierwszy buff(komin) więc proszę coś co ktoś używał lub  wie że to zda egzamin.

 

Ja używałem różnych kombinacji:

  • kominiarka
  • kominiarka + opaska
  • kominiarka + maska
  • kominiarka + cienki buff
  • cienki buff + cienki buff
  • czapka + cienki buff

Wszystkie się sprawdziły w zależności od temperatury.

 

Także używałem czapki pod kask ale bardzo szybko zrezygnowałem z kasku więc i owa czapka powędrowała na półkę.

 

Próbowałem także używać czapkę z grubego polaru oraz grubego buffa ale to są rzeczy za ciepłe i za bardzo niewygodne nawet przy minus 20 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z własnych doświadczeń.

Kask mam z Lidia co były zdaje się po 69zł i jest ok.

Czapkę mam dedykowaną pod kask Accent Membrana, super się spisuje koszt około 60zł z tego co pamiętam. Z przodu ma materiał na czole i uszach windstoper a reszta to oddychający materiał.

Na szyję mam Buff Wool z wełny merino ~89zł, bardzo fajnie się spisuje na większe przymrozki, lecz przez niewłaściwe pranie skrócił mi się o połowę i z materiału coś jakby polar się zrobił i szeroki teraz :/ Kupiłem teraz Buff Oryginal za 59zł, jak dla mnie teraz jest jeszcze nie najgorzej w okolicach 5 stopni +, ale poniżej to raczej za cienki będzie Wool cieplejszy był i chyba dłuższy.

Okulary mam Uvex przezroczyste za około 70zł , uniwersalne są do jazdy cały rok, ale jak jest zimno to parują na postojach i kupię sobie fotochromy Alpiny Twist Four VL czy coś takiego był model kolega ma i zadowolony tylko drogie.

Rękawiczki mam krótkie Endura Rapido jak na razie ok, na trochę chłodniejsze dni wiosna i jesień mam Endura Full Monty na zimę się nie nadają bo mają siatkę między palcami. Teraz kupiłem na chłodniejsze dni żółte fluo Rogelli Alberta za 69zł w necie po 54+wys z windstoperem . Ale nie polecam ich bo i tak zimno w ręce i wilgotno się robi.

 

Wysłane z mojego GT-7100 SAMSUNG Galaxy Note 2. za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Każdy używa innych rzeczy, bo trudno żeby wszyscy nosili to samo :D Czy warto jest kupić przez interet czapkę i buff czy lepiej jechać do klepu sportowego i tam się rozejrzeć. Bo na zimne dni chce mieć coś co będzie ciepłe i będzie można włożyć pod kask :) Rękawiczki mam zimowe więc na razie w nich będe jeżdził. Okulary to zwykłe sobie kupie plastiki na razie bo pieniedzy nie mam za dużo. Planuje wydać 50 zł  na komin i czapkę. Jeśli przez internet to co możecie polecić sprawdzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jakiego byś byffa kupił to żaden nie nadaje się pod kask. Buff układa się faldami i każdą fałdkę będziesz czuć pod kaskiem. Jeśli kask to tylko czapka dedykowana pod kask albo kominiarka  z tym, że kominiarka ma tę wyższość nad czapką, że zabezpiecza ci przed mrozem szyję i większość twarzy a czapka nie. Pona tym nie ma sensu iść w czapkę membranową bo i tak pod kaskiem nie odczuwa się żadnych podmuchów zimnego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zimą zakładam bufa i na to jeszcze czapkę z membraną.

 

Obojętnie jakiego byś byffa kupił to żaden nie nadaje się pod kask. Buff układa się faldami i każdą fałdkę będziesz czuć pod kaskiem. Jeśli kask to tylko czapka dedykowana pod kask albo kominiarka  z tym, że kominiarka ma tę wyższość nad czapką, że zabezpiecza ci przed mrozem szyję i większość twarzy a czapka nie. Pona tym nie ma sensu iść w czapkę membranową bo i tak pod kaskiem nie odczuwa się żadnych podmuchów zimnego powietrza.

Buff w niczym Mi pod kaskiem nie przeszkadza i nie uwiera.Nie wiem jak jeździsz ale zimą przy szybszej prędkości przez kask piździ aż miło i nie widzę siebie bez czapki pod kaskiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obojętnie jakiego byś byffa kupił to żaden nie nadaje się pod kask. Buff układa się faldami i każdą fałdkę będziesz czuć pod kaskiem. Jeśli kask to tylko czapka dedykowana pod kask albo kominiarka  z tym, że kominiarka ma tę wyższość nad czapką, że zabezpiecza ci przed mrozem szyję i większość twarzy a czapka nie. Pona tym nie ma sensu iść w czapkę membranową bo i tak pod kaskiem nie odczuwa się żadnych podmuchów zimnego powietrza.

2 nieprawdziwe zdania:

- Jeżdżę w "buffach" z horyzontu pod kaskiem i nic mnie nie uwiera. Czasem zakładam podwójnego buffa i też jest OK. Nie wiem na czym opierałeś swoje twierdzenie, ale raczej nie na praktyce.

- Jak założysz kask narciarski albo orzeszka to może i prawda. W typowym kasku XC/szosowym przez otwory wentylacyjne (cytując klasyka) "hula, hula wiatr zimowy ..." ;)

 

PS.

Kask Bell Sweep XC.

 

EDIT

O ile to ma znaczenie - włosów na głowie brak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nieprawdziwe zdania:

- Jeżdżę w "buffach" z horyzontu pod kaskiem i nic mnie nie uwiera. Czasem zakładam podwójnego buffa i też jest OK. Nie wiem na czym opierałeś swoje twierdzenie, ale raczej nie na praktyce.

Kilka postów wyżej opisałem jakich kombinacji używam więc twierdzenie opierałem na temat moich wieloletnich doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...