Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox XC 30 TK- regulacja.


ajgor11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, ze sie podpinam, ale mam pytanie: jesli wybieram sie na maraton to mam ustawic ten rebound w stronę żółwia czy w stronę zająca ?

Jak wygląda sprawa przy jezdzie na plaskim terenie ?

A jak masz ustawione teraz i jakie są odczucia z użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam taki sam amortyzator leży rozebrany bo normalnie przestał działać po 900km przy zjazdach z krawężników zero reakcji ogólnie amor po rozebraniu dziwnie pracuje na pusto po włożeniu lag w golenie tak jak by haczył ciężko chodzi nie ma płynnego ruchu tylko z oporem lagi w goleni pracują, moim zdaniem ten amor to porażka może to kwestia dobrego nasmarowania. Wie ktoś może jak go dobrze nasmarować to nie jest konstrukcja taka sama jak Dart 3 bo gdzieś kotś pisał ze serwis jak w Darcie 3. Jak by ktoś chętny napisał ile i gdzie oleju wlać, ile do tłumika, to będę wdzięczny.

 

Pozdro  

Edytowane przez Jurciro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie amor nie był katowany 60% droga i 40% las i nie za ciężkie zjazdy na okolicznej górce. Decyzja już podjęta zmieniam amor wybór padł na Epicon XC RLRC 2014 jak myślicie dobry wybór 

czy kupi się coś lepszego do 1000zł ??

     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem gdzieś że Axony jakoś nie miały wielu zwolenników do wyboru jest jeszcze starszy model Epicon RLRC X1   w tej samej cenie. Mam mętlik w głowie już nie wiem co wybrać a mógłbyś mi zaproponować coś innego w cenie do 1000z ł pod oś15 i rure sterowa 1.1/8 i  bo już w sumie kupiłem nową piastę i raczej chciałbym nowy amortyzator. Ewentualnie jeśli będzie warto to ostatecznie mogę powiekszyć kwotę do 1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piasta 15 odpada chyba sprzedawca mnie w balona robi w takim razie, mówił ze pod oś15 amorów jest do wyboru do koloru teraz to już nie wiem sam co zrobić na chwile obecną jeszcze mam oś 9  

 

Coś tam wyczytałeś złego o Axonie a teraz posłuchałeś gostka co twierdzi, że jest masa "sztućców" z osią 15mm i do tego nie taper. Więc spróbuj w takim razie coś znależć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachowuj się tu jak gimbus i nie wypominaj mi tu reputacji. Kolega @Puklus dobije zaraz to tysiaka i też mu będziesz mędrkował, że wybór jest spory :verymad: Ja wiem co się dzieje na rynku więc jeszcze raz proszę o Rebe z osią 15mm i sterówką 1 1/8.

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...