Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox XC 30 TK- regulacja.


ajgor11

Rekomendowane odpowiedzi

O Czym Ty w ogóle piszesz?

Gość kupił piastę 15mm, a Wy majaczycie że nie ma widelców ze sterówką 1 i 1/8 pod 15mm...

Otóż są, w takiej wersji występują wszystkie które wymieniłem powyżej plus sporo innych. ;)

To że Puklus ma 1000rep nie znaczy że się nie myli ;)


http://www.cyklotur.com/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-reba-rl-solo-air-100mm-maxle-lite-15-czarny-blyszczacy-26-cali-rock-shox,146430.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wideł istnieje, twierdziłeś że nie ;)

 

To mi go załatw a jeszcze Ci dopłacę. Wprawdzie jestem fanem systemu Dual Air ale i tą solówką nie pogardzę.

 

@Jurciro jak masz możliwość dostania czegoś klasy Epicona z takimi parametrami pod koło 26" to się nie zastanawiaj. QR 15 mm to bardzo przydatny patent ale wybór pod "starą" sterówkę staje się powoli żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Właśnie nie mogę znaleźć opisu mojego amortyzatora :/ Generalnie tutaj:

 

https://www.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen0000000004392_rev_a_rockshox_oil_air_and_coil_chart_2014_0.pdf

 

podana jest tabelka z ciśnieniem dla xc 30 tk, a ja kupiłem pompkę, klucz a nie ma nigdzie w amorze otworu do pompowania :D:D Czyli jak można go regulować? Tylko poprzez wymianę sprężyny? 

Puklus, mógłbyś opisać pokrótce ten amortyzator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz "otworu do pompowania" to masz wersję ze sprężyną stalową i pokrętłem regulacji twardości nazywanym fachowo regulatorem naprężenia wstępnego. Pokrętło znajduje się na górze lewej goleni. Poza tym jaki to rower i dokładnie widelec? Zrób zdjęcie pokazujące koronę widelca z widocznymi oboma stronami. Być może nie ma on żadnej regulacji , nawet naprężenia - wersja zamówiona przez producenta roweru, odbiegająca id fabrycznej specyfikacji.

Jeśli widelec nie ma zaworu do pompowania i nie ma regulacji twardości to pozostaje wymiana sprężyny, tabela jest w tym pdfie. Pytanie jak bardzo siada widelec, ile obecnie ma sag'u, czyli ugięcia po zajęciu pozycji na rowerze. Musisz wyjąć sprężynę i zobaczyć jaki ma kolor, potem sprawdzić jak jest twarda - w tabeli w pdf. Ile ważysz? Jeśli widelec ugina się tylko parę mm ponad zalecaną dla twojej wagi wartość sag'u to potrzebujesz sprężynę twardszą o jeden "stopień". Być może widelec ma prawidłowy sag ale uznajesz że i tak jest za miękki. To tyle ogólnie, reszta to kombinowanie. Jeśli amor ma sprężynę stalową a nie ma żadnej regulacji to możesz taki regulator kupić. Możesz też kupić całą sprężynę powietrzną - używaną (jeśli w ogóle dostaniesz) albo nową - jeśli ma to ekonomicznie sens (cena dystrybutora. Do tego kwestia dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Puklus, mógłbyś opisać pokrótce ten amortyzator?

 

Ale XC30 ?? Tu nie za wiele jest co opisywać. O ile jest juz wersja solo air, ma ona stary solo air, z zaworkiem na górze tłoka, z racji ze ma golenie stalowe to raczej na bank w kartridżu, prosty tłumik TK

 

Wewnątrz typowa konstrukcja dla RS, ślizgi jak w lepszych konstrukcjach, takie samo uszczelnienie na dole, i smarowanie olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...