Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia co to za wypady. Ta lampka świeci dosyć wąsko i ma odcięcie, więc w teren taka sobie.

Dodatkowo występuje efekt samooślepienia, bo widać elementy dające boczną widoczność.

W tej cenie szukałbym czegoś innego.

 

Jeżeli to ma być typowa jazda w terenie, a nie po mieście, to kierowałbym się w stronę latarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocą to teren raczej lekki, jak pisałem jakieś ścieżki, może lasek ale też ze ścieżką. Z racji nie najlepszego wzroku zależało by mi na dobrym oświetleniu potencjalnych przeszkód/niespodzianek przede mną. Tylko nie chcę bawić się z kablami i jeszcze dodatkowymi akumulatorkami. Tak jak zwykłe proste światła - decyzja jadę w las nakładam na uchwyt i jadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam modyfikowanego convoya s2+ od użytkownika z forum swiatelka pl, tania nie jest i trzeba jeszcze dokupić akumulator, ładowarkę, i uchwyt do roweru ale jest bardzo dobra, przy zakupie z szerokim kolimatorem świetnie oświetla drogę, około 15 m przed rowerem i 5 na szerokosc. Długo się zastanawiałem przed zakupem ale nie żałuję ani jednej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TRIPPER-a z tym oślepianiem to raczej sprawa subiektywna, bo mi kompletnie to boczne światło nie przeszkadza. Przy spokojnej jeździe 20-25km/h poza miastem w kompletnych ciemnościach, na najmocniejszym trybie bez problemu widać wszystkie przeszkody na ziemi. Natomiast faktem jest że ma coś w stylu odcięcia i świeci dość wąsko, co nieźle sprawdza się na ścieżkach, ale już nie do lasu, gdzie może być ciężko z ostrzejszymi zakrętami lub atakującymi znienacka gałęziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazanie może być na zasadzie, że sterownik bada napięcie na ogniwie i odczyt napięcia: 

5 błysków >3,8V 
4 błyski 3,8-3,6V 
3 błyski 3,6-3,4V 
2 błyski 3,4V-3,2V 
1 błysk <3,2V 

 

Tak jest w sterowniku od Grega ale Dariusz chyba też je opcjonalnie montuje jeśli się nie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam convoy s2+ ze zmienionym sterownikiem, diodą, kolimatorem i poprawionym przewodzeniem elektrycznym żeby były mniejsze straty energetyczne. Sterownik ma kilka trybów świecenia do ustawienia, ja używam 1- moon, 7%, 25%, 50%, 100%mocy świetlnej. Jeżdżę na 25% i czas świecenia na akumulatorze to ok 10 godzin. A cena to 140 latarka, aku to zależnie od pojemności od 12 zł szt, ładowarka do aku która może służyć za power bank 35 zł, uchwyt do roweru zależnie od grubości kierownicy od 5 do 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech pogubić sie mozna, wydawło sie, że wybór moze byc prosty zwłaszcza jak chce siewydac tak do około 250 zł na przednie wiecidełko, nie chce sie dodatkowych kabli, wszystko w jednej obudowie, proste w obsłudze, mocno świecące, dające łatwą regulację poziomów świecenia, skaźnik naładowania akumulatorka.akumulatorów...i kompletne do zamocowania na kierownicy (a nie jeszcze szukanie uchwytów itp.)?

Jakieś konkretne linki?

Troche to odciećie w Triperze mnie martwi jeśli chodzi o wspomniane nagel atakujące głęzie... nocą raczej nei szaleję po lasach - nie szybciej niż 20 km/h, jakieś ciemne puste pola, ścieżki, wokół zbiorników wodnych... no ale trzeba się jeszcze przedzierać przez miejską dżunglę by tam dotrzeć, ale tu to nie problem wystarczy cokolwiek informujące, ze jestem na drodze, bardziej niż oświetlającą ją przede mną....aha, moje nocne wypady raczej oscylują maksymalnie koło 2h ale to nie zawsze zupełne ciemności i teren...

Się pogubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć czy lepsza.

Tripper ma światło bardziej profilowane na drogę. Jak się je uniesie to nie jest to okrągła wiązka przez co jest trochę lepsza na drogi by nie oślepiać kierowców. 

 

z Noise może być przyjemniej w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

Po zakupie roweru 29" i zamontowaniu bagażnika Crosso okazało się, że moja stara lampka mocowana do bagażnika ociera o koło :(. Więc postanowiłem poszukać czegoś nowego (odwrotnie nie chcę jej przyczepiać, bo to dobrze nie wygląda :icon_confused:). Raczej lampy montowane bezpośrednio na bagażnik odpadają, bo większość z nich mocno wystaje w dół. Lampa niestety musi być przyczepiona maksymalnie z tyłu, gdyż jeżdżę z sakwami i workiem na wyprawie. Więc chcę kupić zwykłą i zmodyfikować mocowanie do roweru. Lampa to pewnie będzie Wally II. Myślałem nad dwoma sposobami montażu:

 

1. Do dziur z tyłu bagażnika

 

2. Do rurki bagażnika

 

Macie jakieś doświadczenia z takimi przeróbkami? Jak to wygląda i jak to zrobiliście?

 

Z góry dzięki za sugestie :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo brakuje miejsca? Może dałoby radę trochę przesunąć bagażnik przy pomocy górnych prętów.

Ewentualnie blaszka, która da lampkę wyżej. Jeden koniec przykręcasz do bagażnika, do drugiego lampkę. Kwestia znalezienia odpowiedniej, ewentualnego nawiercenia otworów i dobrania kilku śrubek.

płytka perforowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po zakupie roweru 29" i zamontowaniu bagażnika Crosso okazało się, że moja stara lampka mocowana do bagażnika ociera o koło
 

 

 

 

1. Do dziur z tyłu bagażnika

 

A jakbyś sobie kupił np. taki uchwyt, jest estetycznie zrobiony

 

2ib2ebq.jpg

 

Może po przykręceniu do tej oryginalnej płytki w bagażniku było by Ci łatwiej coś wymyślić.

 

Ja kupiłem sobie taką lampkę.

 

6pb2q9.jpg

 

11aix4x.jpg

 

Z tym że ja to miałem zamontowane tak.

 

2uo6f87.jpg

 

Uchwyt kupilem tam.

 

https://www.rowerystylowe.pl/p-5025/uchwyt-lampki-tylnej-steco-pod-siodelko

 

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...