Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Ofkors ze w terenie... Przecie to trail light and nie commuter...

 

Moja wina - nie doczytałem.

A tak z innej beczki... Zapragnąłem wziąć w swe niecne posiadanie lampkę silikonową, którą można by zamontować np. na ramie albo widelcu. I znalazłem taką oto, ale cena jakaś podejrzanie niska a i wykonanie obudowy jakby gorsze niż te które widziałem na Ebay'u. Myślicie, że warto zapłacić za nią te kilkanaście złotych:

http://allegro.pl/lampka-7led-silikon-wodoszczelna-3-tryby-swiecenia-i4646698109.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki... Zapragnąłem wziąć w swe niecne posiadanie lampkę silikonową, którą można by zamontować np. na ramie albo widelcu. I znalazłem taką oto, ale cena jakaś podejrzanie niska a i wykonanie obudowy jakby gorsze niż te które widziałem na Ebay'u. Myślicie, że warto zapłacić za nią te kilkanaście złotych:

http://allegro.pl/lampka-7led-silikon-wodoszczelna-3-tryby-swiecenia-i4646698109.html ??

 

Mam i jako pozycyjne oświetlenie sobie chwalę Great.gif

Bardzo duży plus jak dla mnie, to zasilanie na standardowe "paluszki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytalam kilka pierwszych stron w tym watku i w kilku innych watkach an tym forum poswieconych oswieteniu.

Niestety mam wiecej watpliowsci na temat tego co powinnam kupic, niz zanim tutaj zajzalam,.

 

 

Piszecie glownie o bardzo mocnych lapach do jazdy w ciemnosci , terenowej.

Polecacie przerobki latarek, nakladnie na nie soczewek, albo wykladanie folia, dokupywaniue uchwytow montazowych i inne.

Niestety nie odpowiada to moimi potrzebom , ani mozliwosciom.

 

Moze ktos znajdzie chwilke, zeby mi podpowiedziec, w co wyposazyc rower zeby moc bezpiecznie poruszac sie nim przed wschodem slonca lub po zmroku.

 

Ja jezdze do pracy i do tego dziecko woze w foteliku za moimi plecami. Jezdze tylko miescie i to w zasadzie w jego centrum, po chodnikach (z dzieckiem) i oswietlonych ulicach (sama)

 

Moje umiejetnosci montazowe sa dosc mocno ograniczone. Mam rozne srobokrety i klucze w domu i umiem sie nimi poslugiwac, ale nie jestem pewna czy podolam przerobokom lamp

 

NIe mam okreslonego budzetu, pomyslalam o 100 zl za lampe na przod i tyl. Czy to realne?

 

Wczesniej jezdzilam z czyms bardzo tanim, co rozpadlo sie kilkakrotnie i w zwiazku tym jezdzilo z obudowa klejona tasma klejaca.....

Chcialabym miec lampke ktorej nie bede musiala szukac na ulicy po tym jak sobie odpadnie....

Woze syna i odbieram z przedszkola , kiedy jest ciemno, moj rower musi wiec byc dobrze oswietlony i widoczny dla kierowcow.

 

W watkach poswieconych oswietleniu rowerowemu pojawiaja sie dosc czesto "czolowki" czyli latarki do zalozenia na glowe. Mam takie dwie latarki w domu, przez kilka lat uzywane w czasie wakacji pood namiotem, Niemniej srednio umiem sobie wyobrazic ich uzytkowanie przez rowerzyste jezdzacego w kasku. Jesli kask nie koliduje z taka latarka, moze ktos moglby mi wyjasnic, albo podzucic jakies zdjecie jak ja zamocowac.

 

 

Wszelkie inne sugestie mile widziane. Chetnie z linkami do latarek na ebay.co.uk

z gory bardzo dziekuje za sugestie i poswiecony mi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam lekki komentarz odnośnie tych silikonowych lampek z 7 diodami.
Autor aukcji pisze o wodoszczelność - hahahahah - jaka wodoszczelność.
Mam 2 takie lampki założone na goleniach amortyzatora jako światła pozycyjne.

Byłem ostatnio na wyprawie 3 dniowej "Tour the Tatry" i po przejechaniu 400 km w tym 300 km w deszczu lampka nie dała rady deszczowi.
Lampka W OGÓLE nie jest wodoszczelna bo ma tak spasowany silikon, że woda bezproblemowo dostaje sie do układów elektronicznych.

 

Po włączeniu w deszczu lampka świeciła światłem ciągłym po czym sama przełączyła się w tryb mrugający ale o dziwo tylko na tych 2 diodach czerwonych na bokach a diody białe świeciły nadal światłem ciągłym. Po godzinie okazało się, że powstało zwarcie i nie dało się juz lampki w ogóle wyłaczyć i trzeba było wyciągnąć jej baterie.

Ta 7 diodowa lampka jest fajna jako światło pozycyjne ALE TYLKO na sucha pogodę - w deszczu od razu dostaje sie do niej woda i lampka zaczyna fiksować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za Wasze odpowiedzi.

 

 

Jak wspomnialam jezdze glownie po oswietlonych ulicach , wiec wazniejsze jest dla mnie byc widocznym dla innych niz oswietlac swoja wlasna droge.

Jezdze codziennie.

 

Zauwazylam, ze Convoy pojawia sie czesto w rekomendacjach, ale linki, na ktore trafilam, do miejsc w ktorych mozna ta lampe zakupic byly juz nieaktualne.

Googlalam troche, ale bez skutku. To dosc nosna nazwa.

 

O dynamie tez myslalam. Mialam kiedys holenderski rower i fajna byla bezobslugowosc tego rozwiaznia.

Niemniej dynama nie sa zbyt popularne, a ja nie znam sie na tym kompletnie.

 

Mam male dziecko, pracuje na pelen etat, jestem pozbawiona zmyslu technicznego.

A rower uwielbiam, ale jako uzytkownik, bez pasji zwiaznej z kwestiami technicznymi.

 
Moze ktos moglby udzielic mi konkretnej porady z linkiem do konkretengo produktu najchetniej z ebay.co.uk
 
z gory dziekuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxim jest gdzieś pomiędzy citizenem, a tripperem, więc jak najbardziej można go dodać do zestawienia. Jeżeli operujemy na takich kwotach, to warto też wspomnieć o Ixon Core.

 

najchetniej z ebay.co.uk

Jesteś w Polsce, czy w UK? To tak, żeby nie polecać czegoś, co jest np. tylko na naszym rynku (po co się bawić w wysyłkę z Polski).

 

O dynamie tez myslalam. Mialam kiedys holenderski rower i fajna byla bezobslugowosc tego rozwiaznia.

To pytanie co teraz masz, z naciskiem na:

-typ hamulca (na obręcz, tarczowe, rolkowe)

-widelec/amortyzator, czy ma możliwość zamocowania lampki (odpowiedni otwór nad kołem)

-bagażnik lub błotnik z możliwością zamocowania lampki

 

Koszty to mniej więcej:

-piasta 90-170 (ewentualnie droższe)

-lampki, to minimum okolice 100zł, np. zestaw relock LS593 Bike I-Mini + LS613 Duo Flat http://www.rowerystylowe.pl/p-5830/zestaw-lampek-trelock-ls593-bike-i-mini-ls613-duo-flat (widoczność powinna być ok, ale drogi zbytnio nie oświetli. Kupowane oddzielnie na przód proponowałbym minimum Busch & Muller LUMOTEC Lyt N Plus (około 120zł) lub AXA Echo30 Switch (około 70zł). Na tył Trelock LS613 Duo Flat (40zł), Busch & Muller Toplight Flat S Plus (52zł), Busch & Muller TOPLIGHT View Plus (60zł) lub droższe jak ktoś lubi bajery typu światła stopu.

-robocizna i pewnie szprychy na wymianę, strzelam okolice 100zł (być może taniej wyjdzie kupić nowe koło z piastą z dynamem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szukam dobrego oświetlenia na przód, najlepiej z możliwością zakupu przez Allegro. Mam Bocialarkę 800 lm, z której jestem zadowolony, a lampka którą chcę zakupić ma być prezentem o podobnych parametrach. Nie za duża, zasilana ogniwem 18650 dodawanym w zestawie, przynajmniej te 700-800 lm, szeroki kąt światła, mile widziany uchwyt na kierownicę, ładowarka nie koniecznie, cena dobrze gdyby nie przekraczała 200 zł. Znajdzie się coś leprzego, konkurencyjnego w stosunku do Bocialarki czy lepiej zakupić kolejną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

BikoBiko - dzięki. Będę czytał i drążył temat. Trochę zniechęca mnie zapis: "Zasilanie: wyłącznie 1x ogniwo Li-ion 18650, przemysłowe bez zabezpieczenia (nie protected, są za długie!)". Wolałbym się nie zastanawiać czy nie kupię nieodpowiedniego ogniwa, chciałbym jak najbardziej standardowe. No i możę trochę na wyrost, ale niepokoi mnie opcja programowania. Jak czytam o 7-mio czy 8-mio klikach to się odechciewa. Kiedyś pożyczyłem jak dobrze pamiętam Solarforce i przez godzinę nie byłem w stanie zrobić z tą lampką nic - była mądrzejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa unprotected są najpopularniejsze i tańsze niż protected.

Jeszcze tańsze kupisz na forum swiatelka.pl bardzo dobre nieużywane z rozbiórki baterii laptopowych lub inne używane ale z pojemnościami niewiele odbiegającymi od fabrycznych.

A dwa możesz u tego uzytkownika ( a to jeden z aktywnych ludzi na forum swiatelka.pl) zamówić tańszą wersję X1 ze sterownikiem 3 i 5 trybów.

Wyjdzie taniej i bez komplikacji dla użytkownika, który nie potrzebuje takich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...