Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był użytkownik, który strasznie zachwalał tą lampkę. Na koniec z własnych testów, którymi chciał udowodnić straszną jej wyższość nad wszystkimi innymi wyszło tak, że wcale rewelacji jakieś nie był. A te zdjęcie to jest grubo przekłamane.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/153221-oswietlenie-przod-tyl-z-wybranego-sklepu/

 

To było o ile pamiętam w tym temacie. Tylko nie wszystkie strony są prawidłowe, więc też nie wysnuwaj opinii na temat oświetlania na podstawie tego tematu. Za to może Ci nakreślić mniej więcej obraz tego oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzi o wyższość świecenia, bardziej o to że wygląda na całkiem ok, a cena jest super, czy w Polsce za 60-80 pln kupię lampkę do roweru która będzie dobrze (nie bardzo dobrze) oświetlać drogę, do której dostanę komplet baterii i ładowarkę w cenie. 

Podobne konstrukcje (lampka na zasilanie zewnętrzne, baterypack i ładowarka) w Polsce widziałem po ok 500-600 może mają troszkę lepszą diodę, może 2x lepszą, ale kosztuję 10x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszych diod o tych zastosowanych tutaj http://www.aliexpress.com/item/CREE-XML-U2-5000-Lumen-LED-Front-Bike-Bicycle-Light-Lamp-Outdoor-Flash-Light-With-Rechargeable/1419432067.html, które są używane w tego typu produktach możesz kupować(jest tylko xm-l2, wydajniejszy o 15% bo to nowa generacja tego modelu), tylko nie wiadomo jak z termiką(może się okazać, że lampka się spali w niedługim czasie bo oszczędzili na pigułach), lepiej convoya bierz pod uwagę tam masz właśnie xm-l2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kumotrowie, miejcie na uwadze, że wszystkie te tanie latarki po 3000 i więcej lumenów nie mają profilowanych reflektorów więc walą po oczach równo.

Piszę, bo coraz więcej takich szmocnych latarek spotykam na DDRach i normalnych drogach, i potrafią one naprawdę dać w d... oczy jadącym z naprzeciwka.

A zdarzył mi się przypadek, że nie potrafiłem zaparkować bo jakiś matołek stanął za mną z włączonym strobo ;) oślepiając mnie dosyć skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tutaj jakiś super systemów. Wystarczy skierować tak, żeby oświetlały nam drogę, a nie ustawiać równolegle do płaszczyzny drogi.

 

Ja też swój apel tutaj ogłoszę, żeby jeździć w trybie ciągłego świecenia z przodu i z tyłu! Żadne strobo, czy pulsacje, bo szlag trafia jak się za kimś takim jedzie. Ciemno i wali tylko coś czerwonego po oczach. Ci co tak jeżdżą, ciekawe czy sobie wyobrażają, żeby każdy samochód miał migające ciągle światła pozycyjny z tyłu. Ludzie by dostawali szału, a co niektórzy epilepsji. Dobre oświetlenie na tył 0,5W i jeżeli tego kierowca nie zauważy to żaden tryb i tak was nie uratuje, bo to znaczy, że jest ślepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nowość, ale moż ktoś już testował lub słyszał jakieś opinie o Mactronic Tripper? Powerbank to niezła funkcja...

 

mówisz i masz:

 

Test Mactronic Tripper-BPM-600L

 

jeszcze ciepły.. ;-)

Nie warto mactronica bo oslepia, kup roxim, albo coś podobnego

 

Jesli mówisz o Mactronic Tripper, to pudło - bo akurat ta lamka nie oślepia....  Ma lustro, a dioda nie wali na wprost, a światłem odbitym od lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mactronic Tripper będąc włączonym może być podłączony pod dynamo, tj. ładować się w trakcie świecenia? I jeśli tak to tutaj moja myśl idzie dalej -> będąc podłączonym (niekoniecznie włączonym) do dynama może w tym samym czasie ładować inne ustrojstwa?

Podejrzewam, że odpowiedź na obydwa pytania brzmi "nie", ale spytać nie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ładować chcesz przez jakąś ładowarkę USB?

 

Podłączyłem lampkę do ładowania oraz do niej telefon i wyglada że wszystko działa - tzn lampka sie ładuje i telefon tez. Sprawdzć to jeszcze później dokładniej

 

Jako bank energii na wyjściu mamy 1A, a akumulator do ładowania potrzebuje tylko 0,5 A pradu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz i masz:

 

Test Mactronic Tripper-BPM-600L

 

jeszcze ciepły.. ;-)

 

Jesli mówisz o Mactronic Tripper, to pudło - bo akurat ta lamka nie oślepia....  Ma lustro, a dioda nie wali na wprost, a światłem odbitym od lustra.

Nie słyszałem o tej nowości. Ale sam wiesz, że poza tą wszystkie lampki mactronica oślepiają, chyba, że kilka modeli z tym lustrem wypuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mactronic Tripper będąc włączonym może być podłączony pod dynamo, tj. ładować się w trakcie świecenia? I jeśli tak to tutaj moja myśl idzie dalej -> będąc podłączonym (niekoniecznie włączonym) do dynama może w tym samym czasie ładować inne ustrojstwa?

Podejrzewam, że odpowiedź na obydwa pytania brzmi "nie", ale spytać nie boli :)

Tylko jak chcesz podłączyć pod dynamo i tak musisz mieć ładowarkę z wyjściem na usb. W takim przypadku można spokojnie pominąć lampkę, bo to zbędny podwójny bufor.

Na dynamo można w tej cenie dostać ciekawsze lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dobrej latarki, mocno świecącej na lata. To proponował bym dołożyć do zestawu:

  Convoy S2 XML2 T6-4C   za około 50 zł

  Ładowarka za niecałe 20zł

  Ogniwa po 6 zł za sztukę

  Uchwyt za około 10zł

 

Ładowarkę i uchwyt można inny wybrać, ale te są dobre i w dobrej cenie. A samą latarkę można wybrać z mocniejszym sterownikiem 2.8A, ale ten również powinien spokojnie wystarczyć.

 

 

Choć jest to sporo ponad 60zł, to w tej kwocie mocno święcącego nic nie będzie. A dopłacając trochę masz naprawdę mocne światło i samą latarkę która jest dobrze wykonana.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli pakiet jest chinski a jest, to ma pojemność 7-8000mAh Maksymalnie...
I wierzyć czasowi działania w trybie maks = 3h, to diody dostają w sumie około 2.5A, czyli światła to da tyle co zwykła latarka na jednej XML2 w której idzie 3A w diodę.

Świecić będzie, ale pakiet za długo nie pożyje zapewne, plus, wiekszość z takich wynalazków ma problem z odprowadzaniem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ostatnio - w przeciagu ostatnich 3 miechów tak jakoś - pojawiły sie nowe lampki na ebajcu.

 

Rozmaicię nazywają ale generalnie można ich szukać po słowie-kluczu Solar Storm

 

Tutaj jedna przykładowa: http://www.ebay.co.uk/itm/4-CREE-XML-T6-5200LM-Front-Head-LED-Bicycle-Lamp-Bike-Light-Headlamp-Headlight-/251288567677?pt=UK_SportGoods_CyclAcces_RL&hash=item3a81f73f7d

 

Mam podobną, tyle że z 3 diodami.

 

Ilościa światła to-to powala poprostu :)  Szacególnie za te pieniadze...

 

Jedyny apgrejd jaki sobie zafundowałem to bateria o większej pojemności.

 

http://www.magicshineuk.co.uk/bike-lights.html?brand=5

 

Jak widać cena kilkukrotnie większa niż lampeczki, ale moim zdaniem warto...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...