Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Jakie na przód i na tył? cz. 2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

ja chyba postawie na RX5, wole dołożyć ale mieć coś konkretnego

Do jazdy po mieście i niezbyt szybkiej w terenie polecam.

Mankament to gabaryt.

Oświetla również okolice przedniego koła i dobrze świeci na boki - prostokątna wiązka o dobrym zasięgu . Dobry czas pracy na jednym ładowaniu. Nie oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teren lampki z odcięciem średnio się nadają, tutaj lepiej się sprawdzają latarki o szerokim snopie.W takim wypadku latarki odpadają, chyba że skierujesz je prosto pod koło, ale to bez sensu.

Niestety ale w tej cenie, to masz światełka pozycyjne lub tanie latarki.

 

Się nie zgodzę ;) Wystarczy odrobina "sprytu" i chwila czasu. Wystarczy wykonać z rolki po papierze toaletowym (albo inny materiał jak ktoś chce) "daszek" nakładany na latarkę, który będzie blokował górną część snopa światła. 5 min i problem rozwiązany a jak ktoś ma ochotę pobawić się w majsterkowicza to można coś takiego w chwilę zrobić z rurki pcv o odpowiedniej średnicy i wykleić od środka taśmą aluminiową co dodatkowo sprawia, że górna część snopu światła jest odbijana w dół :)

 

A co do latarek na diodach cree - nie kupowałbym bez wcześniejszego sprawdzenia firmy w sieci. Co prawda 90% latarek na tych diodach jest robiona w chinach ale niektóre "firmy" mają opinie solidnych.

Sam korzystam z UltraFire C8 na X-ML T6 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na latarkę X1 "produkcji" Grega ze światełek? Może ktoś ma i się wypowie.

 

O samej latarce dużo nie powiem ale z doświadczenia wiem, że Greg zna się na rzeczy i jego latarki są bardzo dobre i robione na bazie sprawdzonych i uznawanych modeli. Sam mam w moim C8 sterownik od Grega i jest zauważalnie lepszy od standardowego.

 

Jeśli latarka ma być typowo pod rower to roważyłbym jakąś z większym odbłyśnikiem (pokroju UltraFire C8) albo wziął wersję z odbłyśnikiem OP (bardziej rozproszony snop światła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rx5 od kilku dni, trochę w nocy i trochę po południu jeździłem

moja opinia może być nieobiketywna, ponieważ przesiadłem się z lampki za 10zł

DRL świetna rzecz, nie wyobrażam sobie w innym trybie po mieście jeździć

rozkład światła niezły - najjaśniejszy punkt odsunąłem od siebie dość mocno, teraz świeci dość daleko i szeroko (nawet ładniej i równiej na średniej mocy)

latam po lesie i czasem jest mimo wszystko zbyt wąsko (zakręty), ale to trzeba by lampkę z doświetlaniem zakrętów kupić :laugh:

podsumowując - droga, ale potrzeby ponadprzeciętnego cierpiącego na bezsenność rowerzysty zaspokoi

zastanawiam się tylko, dlaczego jeszcze nie ma tańszej alternatywy o takiej konstrukcji (nie chodzi mi o rs3)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać soczewka TIR jest jeszcze lepsza niż OP

To przyznam jest bardzo subiektywna ocena. Na rower najlepsza jest taka, która podświetla cały obszar równomiernie - a taka właśnie jest OP. Wszystko się rozbija o osobiste preferencje :)

Co do rozmiarów odbłyśnika - w niektórych konstrukcjach sprawdza się lepiej od zwykłego. Ale oczywiście istnieją takie konstrukcje jak X1 gdzie nie ma potrzeby szukania alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam rx5 od kilku dni, trochę w nocy i trochę po południu jeździłem moja opinia może być nieobiketywna, ponieważ przesiadłem się z lampki za 10zł DRL świetna rzecz, nie wyobrażam sobie w innym trybie po mieście jeździć rozkład światła niezły - najjaśniejszy punkt odsunąłem od siebie dość mocno, teraz świeci dość daleko i szeroko (nawet ładniej i równiej na średniej mocy)

 

 

Czy możesz wstawić zdjęcia lub film z działania tej lampki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy jest sens bawić się w wymianę Leda?

 

Jaki jest realny zysk dla oka? Piszesz w teście o ok.50%.

Jaką barwę brać jak by co?

Wykonalne dla w miarę ogarniętego grzebacza?

"wymiana nie sprawia problemu pod względem mechanicznym, bardziej problematyczny jest stosowany obecnie montaż bezołowiowy" cytat z tekstu o modowaniu Patzla Nao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrał bym sobie barwę Outdoor White - ok 5000K, nie wiem co to znaczy "w miarę ogarnięty" :teehee: . Ale wykonalne, w najgorszym wypadku odlutujesz kabelki weźmiesz mpcb w szczypce i zrobisz szybką podmianę leda nad kuchenką gazową - tylko trochę pasty z topnikiem daj pod nowego leda.

 

Jak w liczbach masz 50% to ok 20% na oko :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nadal najbardziej mi odpowiada (z tego co można ocenić po fotkach)

rozkład światła Roxim RX5 i ewentualnie Philipsa.

 

Ale to co napisałeś...

 

"Jest jeszcze gniazdo do bezpośredniego ładowania akumulatorów, ale to mało popularne u nas rozwiązanie."

 

...to jest właśnie to, co ostatnio łazi mi po głowie.

Przy odrobinie sprytu dynamo za dnia ładuje akumulatory, a nocą powinno wspomagać.

 

Co to za gniazdo??? USB???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za gniazdo??? USB???

 

Standardowe gniazdo DC - zasilacz ma dawać 4,8V i zalecają aby używać go tylko z dostarczonymi akumulatorkami NiMH. Inne akumulatory powinny być ładowane w przeznaczonych do tego ładowarkach (choć w zestawie są to zwykle GP 2200mAh)... Trochę inne podejście od standardowych ładowarek Sigma Sport - tam zwykle dawali 6V 150/200mA i heja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust trochę za wąsko świeci, ale warto wiedzieć, że jakaś konkurencja na rynku się robi.

 

Ech, zaczynam chorować na Luxosa. Mam: http://www.peterwhitecycles.com/images/products/Lights/cyohigh5min.jpg

a tamten świeci tak:

http://www.peterwhitecycles.com/images/products/Lights/luxos-u-full1.jpg

http://www.peterwhitecycles.com/images/products/Lights/luxos-u-full-16mm.jpg

http://www.peterwhitecycles.com/images/products/Lights/luxos-u-pano-16mm.jpg

 

@DominikM

naprawdę nie dasz się namówić na testowanie lampek na dynamo? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie E? :wub:

 

Od B&M powinny być niedługo nowe lampki http://www.bumm.de/produkte/dynamo-scheinwerfer/lumotec-iq2-eyc.html

Światła mniej od Luxosa, pomiędzy Cyo a Cyo R i cena niższa od Cyo (max 60€). Jak będzie świecić ciut ciemniej od Cyo i z rozkładem Luxosa to może być niezła propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że moja poprzednia lampka niemalże zajęła się żywym ogniem, musiałem coś kupić. Kupiłem Luxos'a. Lampka wykonana solidnie. Świeci dobrze, bardzo dobry kształt wiązki.  Jeżdżona w deszczu, a także dwa razy już była na myjni i przeżyła... :) Bardzo poważny minus... Droga. Żałuję trochę, że nie kupiłem Roxima D6, który teoretycznie daje to samo światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie E? :wub:

 

Ze względu na dodatkowe "ficzery" - ładowarka USB, przełącznik na kierownicę, 70/90lux...  :icon_cool:

 

 

Są już dostępne na rynku od jakiegoś czasu, ale jakoś... ysz.gif nie podchodzą mi. Wolę wtedy Roxima chyba zhm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...