Skocz do zawartości

[WPKiW Chorzów] wspólne rowerowanie, ustawki, treningi, rekordy.


Stujumper

Rekomendowane odpowiedzi

No ja dziś rekreacyjnie zrobiłem sobię moją małą pętlę.

W sumie 3 KOMy i kilka pucharów zdobyłem na Stravie.

Na park za mokro. Itak wróciłem przemoczony, a co do piero na parku  jak czołówka IC zaczyna nam podnosic poprzeczkę :icon_redface:

 

No ale tak na seio to jak któs jedzie 69km/h na zjeżdzie w parku na pętli to przesadza delikatnie i stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale innych tam też czasem jedzie jakiś zabładzony samochód i można mieć kuku.

Tak analizując ten przejazd wczorajszy Pawła W. przez WPKiW. hmz widać, że nie zna trasy bo w miejscach gdzie nawet ja jadę szybciej on zwalniał. Bażanta podjechał słabo, w miejscach gdzie znowu się zwalnia bo jest niebezpiecznie on przyspiesza. No i strava mu gubi sygłan bo segmentu na podjazd mu nie zaliczyło w ogóle. Być może pojechał by te 42 średnią i zrobił pętlę w 9 minut. Ale co przez to by osiągnoł? W sumie nic, bo WPKiW to nie ta liga i ludzie jeżdżący po parku i mający swoje tam osiągniecia tak naprawdę maja to gdzieś, że jakiś kolarz amator pokazuje im gdzie jest ich miejsce.

 

Park to miejscie nie do ścigania.

 

Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem. I z góry przepraszam jeśli tak się stało.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa niezbyt piękna, bo pałowałem krajowymi byle w domu być, a w Mysłowicach złapało mnie oberwanie chmury. :< Pięknie jest przez Kasinę Wielką i Kraków / ew. z Wadowic/Tomic odbicie na wioseczki i przez nie do Oświęcimia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehhh Hookie, przecież juz wczoraj o tym przejeździe była mowa ;) właśnie żaden nokaut, nawet bardzo słaba lipa! Przecież na szosie osiąga sie minimum 20% lepsze czasy niż na MTB ;) I niech mi nikt nie mówi, ze tak nie jest! Jak weźmiesz i pomnozysz ten mój czas przez 20% to lekko Ci wyjdzie średnia 43km/h-i jeśli ten koleś zrobi taki czas na swojej szosie, wtedy moze sie dopiero pochwalić :P

 

Nie wiem ile ja mam to jeszcze razy powtarzać, ale ludzie zrozumcie, ze ja jeżdzę na MTB 26" i to w dodatku bez spd(10%) i pompujacym amortyzatorze(10%) wiec jak wy chcecie porównywać moja jazdę do tych "zawodników" ??? Przecież to jest OCZYWISTE ze bede słabszy!

Ale...jak sie nudzę to wskakuje na koło i robię se KOMa gdzie mi sie podoba (no moze nie z górki ) tak było przez ostatni miesiąc -do tego stopnia, ze strava zaczęła mi blokować te przejaZdy, w sumie w miesiąc niecały ponad 50 KOMow nastukalem :P

 

Skoro ja zwykły rowerzysta "parkowy"-nawet nie wiem jakie jest moje Hr max, nigdy w życiu nie zrobiłem nawet jednego interwału-co jest główna częścią treningu każdego "mocnego kolarza" mogę zrobić KOMa "prawie wszędzie" to albo KOMy sa tak lipne, albo kolarze szosowi w naszym rejonie sa zwykle przeciętni...albo trzecia opcja, która odpowiecie sobie sami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stu, nie płacz, tylko masz podane 5 segmentów, na których obiecałeś, że będziesz na pudle (post 1990) :-) swoją drogą to na czym oparłeś swoje obliczenia? swoim doświadczeniu? :whistling::woot::teehee:


podliczyłem Twoje obliczenia i wyszło mi, że jakbyś miał szosę, spd-sl oraz karbonowy widelec to zrobiłbyś tą pętle mając 50km/h !! wow... szacun :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płakam tylko śmieszy mnie to, ze wam sie chce w ogóle zawracać głowy mną i moja jazda??

 

Jeśli jazda na szosie nie jest efektywniejsza o 20% od MTB to oswieć mnie @sold dlaczego na TdF nie ścigają sie na MTB?

Ewentualnie ile procent Twoim fachowym zdaniem szosa jest szybsza od MTB na asfalcie oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się kłócicie jak stare baby, Spotkaj się ze Stu w parku po godzinie 20 zobaczysz co potrafi. Widziałem go dużo razy w akcji chłopak ma talent. Nie jednego szosowca parkowego obleci i to nawet z zamkniętymi oczami. Nie znasz nie widziałeś nie oceniaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAMY TALENT NA SKALĘ ŚWIATOWĄ!!!

 

http://www.strava.com/segments/6646487?filter=overall

 

http://www.srm.de/news/road-cycling/taylor-triumphs-in-dubai-tt/

 

Phinney przez 12 minut generował 488W, waży 86, więc chudzinką nie jest. Myślę, że jak ścieniujesz to będziesz ważył mniej. Jadąc z taką mocą wykręcił 50km/h średnią. Ty robisz tyle samo, czyli mając szosę jechałbyś pętlę po parku z prędkością ponad 50! Kupisz spd, zrobisz 2 interwały może to myślę, że ponad 50 nawet! Dzwoń do Banaszków, może Cię wezmą jeszcze na MŚ TTT, będziesz ciągnął całe BDC na kole. Omega 1 miejsce bo ma Martina, BDC 2 bo ma Ciebie.

 

Nie marnuj się proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyker, no ale fakty są takie, że jednak stu na pętli został pobity.

 

Faktycznie Soldberg ma moim zdaniem sporo racji. Stu, rzucasz rękawicę - w porządku. Kolega przyjechał, poprawił Twój czas. Skąd więc niepotrzebne teksty o tym, że jak na szosę to słabo? A może kolega jechał na luzie, nie wysilał się nadto? Inaczej się jeździ jak masz na trasie 7 km naklepane kilkanaście (czy tam kilka) tysięcy kilometrów, a inaczej, jak ot tak sobie przyjeżdżasz, żeby pobić jakiś czas. 

 

Z jednej strony piszesz "zrozumcie, że jeżdżę na MTB, amortyzator pompuje, pedałów ni mo", a z drugiej zapewniasz, że każdego na podjeździe objedziesz. Widać tutaj dziwną niekonsekwencję. Jak już ktoś poprawi Twój czas, to znajdujesz tysiąc wymówek. Dopóki masz KOMa zapraszasz, pewny siebie skądinąd, do bicia rekordów. Rower to rower, szosa czy MTB. Strava jest dla każdego. Zacząłeś na niej logować, to licz się z tym, że znajdą się lepsi, że będą porównywane czasy. O to tam chodzi. Nikogo nie obchodzi czy jeździsz na MTB na 24-calowych kołach z marketu, który masz jeszcze z komunii, czy skądinąd lekkim stujumperze, czy na innej szosie. Liczy się wynik, a nie tłumaczenia.

 

Pokaż klasę, popraw te czasy na wyznaczonych KOMach, bo przecież POWIEDZIAŁEŚ, że to zrobisz. Masz dużo KOMów, okej. Miron ma siedem stron KOMów na Stravie, a też nie sądzę, żeby to jego całe życie było.

 

Czy ktoś tu się tłumaczy, bo ktoś pobił jego czas? Stu, lubię Cię, szanuję Twoje umiejętności, ale zachowujesz się tak tylko Ty. Masz tysiąc wymówek przed rywalizacją face to face, dwa tysiące jak ktoś poprawi Twój czas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sold

Ja nie powiedziałem, ze każda szosę objade, a to duża różnica. Jednoznacznie tylko stwierdziłem, ze gdybym teraz przesiadł sie na szosę i nauczył na niej jeździć, bo różnica jest diametralna od górala, to objechal bym Pana Mirka i dalej zdanie to podtrzymuje. na pewno nie porównał bym sie nigdy w życiu do M. Ficka czy P. Gruszki. Ale to tak nawiasem ;)

 

Natomiast o segmenty sie nie martw pojadę tam i sie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hook

Osobiście znam gościa, który na pętli robi czas 8:40s wiec marne 10:05 po prostu kila mnie po stopach ;) i proszę czytaj ze zrozumieniem, bo pisałem o pudle a nie o KOMie na tych segmentach ;) wiec chłopaki nie zaginajcie sie tam teraz na szybko, żeby wyżylowac trzy pierwsze miejsca zanim ja tam pojadę :P

Nie chce szosy i tyle-to tak jak bym miał jeździć w gangolu ;)

 

@sold

w ogóle sie nie orientuje i nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, ale akurat o tej dwójce trochę słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam KOMami określam najlepsze swoje wyniki, kwestia słownictwa. Mój błąd. :) Oczywiście trzymam kciuki za pudło na 5 segmentach - wolę żeby wyszło na Twoje i żeby to ich nos został utarty. :)

 

No ja znam typa co 7:30 robi, ale wiesz, nie loguje... xD Nie ma potwierdzenia, to każdą bajkę można wcisnąć, rozumiesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie wyjaśniło dlaczego mam flagowane przejazdy na Stravie, właśnie dostałem odp, ze jakiś user mi je flaguje!!! (Sic!)

 

{Camilla Ring Jul 24 03:53 PM

Hi Stu,

Sorry for the trouble! It looks like another user was flagging your rides. I've taken a look and everything looks fine! Please let me know if you have any questions.

Cheers,

Camilla

Strava suport Team}

 

Panowie amatorzy z IC to jest ktoś od was bo pisał mi palant jeden na Stravie, żebym sie zjawił na IC i poscigal z wami jak takie czasy robię na Stravie.

 

Jest to wielce żenujące dla was jako grupy IC, ze macie takiego z.... Nie wiem, czy cos was zabolało, ale nie jest przypadkiem, ze takie zainteresowanie i angaż z waszej strony na tym wątku jest.

Chyba se odpuszcze te wasze segmenty bo nie daj Boże zrobię tam KOMy to bede sie musiał obawiac o własny żywot z zemsty...i zawiści...

 

Pozdrawiam tego napinacza, któremu sen spędzaja z powiek te moje KOMy i flaguje mnie non stop.

Oczywiście dalej bede se zdobywał nowe segmenty tak z nudów ;) zamierzam poszerzyć granice... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Stu król WPKiW oraz Wymówek :-)

 

Bo na szosach, bo w SPD, bo z pulsometrem, bo ”jestem zwykłym kolarzem parkowym”, bo mnie ICowcy zlinczują...

 

Nikt Ci nie każe rekordów po Kwiatkowskim poprawiać, więc nie marudź. Jak uważasz, że SPD i szosa tyle dają, to kupuj szosę i będziesz Gruszkę objeżdżał w tlenie. Tylko jak się okaże, ten sprzęt sam nie jedzie, to będziesz musiał skrócić listę wymówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...