Skocz do zawartości

[Rowerzyści] Bezczelność na drogach cz. 2


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

~Kocia-

12.04 (10:06)

 

 

Apeluję, żeby rowerzyści płacili obowiązkowe ubezpieczenia OC, np. w wysokości 500 złotych rocznie (brak ubezpieczenia 3000 zł kary)! Apeluję, żeby częściej byli kontrolowani na trzeźwość i narkotykowość (5 000 zł kary i konfiskata roweru), żeby częściej były nakładane wysokie mandaty za jazdę po pasach dla pieszych (700 złotych), za wymuszanie na kierowcach samochodów pierwszeństwa (1500 zł kary), za piracką jazdę po chodnikach (1000 zł kary), za zły stan techniczny roweru (1500 zł i konfiskata roweru), za łyse opony (700 zł kary i konfiskata roweru), za chamstwo, wulgarność i agresję (1200 zł kary z zamianą na dwa miesiące aresztu). Pieniądze z kar posłużyły by gminom do budowy ścieżek rowerowych, remontów dróg i budowania ......................gdzieś przeczytane,ale prawie w całości się z tym zgadzam,rowerzyści w miastach to plaga, nawet mimo tych zawodowców co to znają przepisy z zgodnie z nimi jeżdżą(niewielu takich).Ale kierowcy naprawdę mają mniej możliwości łamania przepisów niż rowerzyści z których większość nie ma pojęcia o przepisach, nawet Ci co posiadają prawo jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za łyse opony

Jak mam slicki w szosie to też mnie mają dupnąć?

I jeszcze pytanko. Śmigam na szosowych pedałach looka, wiadomo że bloki są gigant, do tego sztywna podeszwa więc chodzić w tym ciężko. Dlatego czasem zdarza mi się przejechać na rowerze przez pasy, ale nie zdarza mi się wbijać na chama tylko jak mam pewną sytuację albo ktoś się zatrzyma.  Buractwo i proszenie się o kłopoty czy tylko trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem:gdzieś przeczytane...nie znaczy to że we wszystkim się zgadzam z autorką wypowiedzi.Proszę nie czepiać się szczegółów i nie być drobiazgowym :teehee: toż to temat przepychanka bez końca ....poza tym,nie żebym komuś kadził ,ale Ci na szosach są w jakiś sposób przewidywalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś stołecznych policjantów na patrolu, jak to jest z jazdą po chodniku i po pasach. Stwierdzili, że wiadomo że rozsądniej jechać ostrożnie chodnikiem niż wielopasmówką, gdzie średnia prędkość to często grubo ponad 50km/h. Co do jazdy po przejściu, stwierdzili, że jak ktoś się "turla" z prędkością pieszych nie zsiadając z roweru, to Policja się nie będzie czepiać - za bambusów ze Straży Miejskiej jednak nie ręczyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale kierowcy naprawdę mają mniej możliwości łamania przepisów niż rowerzyści z których większość nie ma pojęcia o przepisach, nawet Ci co posiadają prawo jazdy.

 

Oj, oj, oj.... Powadziłbym się ;)

Z moich doświadczeń wynika, że zarówno po stronie rowerzystów jak i kierowców 95% nie ma większego pojęcia o Prawie o Ruchu Drogowym.

A to, że kierowcy nie wycinają aż takich numerów jak rowoerzyści - wynika z fizycznych ograniczeń: rozmiarów, masy i zwrotności pojazdów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

~Kocia-

12.04 (10:06)

 

 

Apeluję, żeby rowerzyści płacili obowiązkowe ubezpieczenia OC, np. w wysokości 500 złotych rocznie (brak ubezpieczenia 3000 zł kary)! Apeluję, żeby częściej byli kontrolowani na trzeźwość i narkotykowość (5 000 zł kary i konfiskata roweru), żeby częściej były nakładane wysokie mandaty za jazdę po pasach dla pieszych (700 złotych), za wymuszanie na kierowcach samochodów pierwszeństwa (1500 zł kary), za piracką jazdę po chodnikach (1000 zł kary), za zły stan techniczny roweru (1500 zł i konfiskata roweru), za łyse opony (700 zł kary i konfiskata roweru), za chamstwo, wulgarność i agresję (1200 zł kary z zamianą na dwa miesiące aresztu). Pieniądze z kar posłużyły by gminom do budowy ścieżek rowerowych, remontów dróg i budowania ......................gdzieś przeczytane,ale prawie w całości się z tym zgadzam,rowerzyści w miastach to plaga, nawet mimo tych zawodowców co to znają przepisy z zgodnie z nimi jeżdżą(niewielu takich).Ale kierowcy naprawdę mają mniej możliwości łamania przepisów niż rowerzyści z których większość nie ma pojęcia o przepisach, nawet Ci co posiadają prawo jazdy.

 

 

Fajne :)

Zgodnie z tym oraz konstytucja oraz ekwiwalentnością kary w stosunku do wykroczenia, to w Polsce powinniśmy mieć tak ze 20% samochodów unieruchomionych, z 10% wystawionych na licytacje, 15 % kierowców w więzieniach i kilka tysięcy egzekucji na krześle dla kierowców rocznie.

Realne? -  nie , więc powyższy wpis potraktować można jako bajdurzenie nawalonej Kocii . ( zwłaszcza to obowiązkowe OC, stan techniczny itd)

 

Oczywiście rowerzyści łamią wiele przepisów , ale jest odpowiedni mandatownik i zgodnie z nim narażeni są na kary do mniej więcej 250 zł.

 

Edukacja i kampanie społeczno-informacyjne zrobiłyby o wile więcej dobrego niż pojedyncze akcje "łapania" rowerzystów obok knajpy po jednym piwie, czy jazdy kawałkiem chodnika gdy nie ma za bardzo innych możliwości.

 

Jeszcze co do OC to w tej kwocie ma się na samochód , a i tak 5-10 % nie wykupuje, za co płaca wszyscy pozostali na UFG.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Apeluję, żeby rowerzyści płacili obowiązkowe ubezpieczenia OC, np. w wysokości 500 złotych rocznie (brak ubezpieczenia 3000 zł kary)! Apeluję, żeby częściej byli kontrolowani na trzeźwość i narkotykowość (5 000 zł kary i konfiskata roweru), żeby częściej były nakładane wysokie mandaty za jazdę po pasach dla pieszych (700 złotych), za wymuszanie na kierowcach samochodów pierwszeństwa (1500 zł kary), za piracką jazdę po chodnikach (1000 zł kary), za zły stan techniczny roweru (1500 zł i konfiskata roweru), za łyse opony (700 zł kary i konfiskata roweru), za chamstwo, wulgarność i agresję (1200 zł kary z zamianą na dwa miesiące aresztu). 

 

To chyba z jakiegos poradnika "jak szybko i sprawnie zwiększyć poziom korupcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście: gdzieś przeczytane ....czyli to nie tyko rowerzysci widzą ale i są oglądani,nie da się tej sytuacji uleczyć przez najbliższych kilkanaście lat,trzeba po prostu zmienic mentaność narodu co jak wiemy może zająć lat kilkadziesiąt.Przecież autorka czyli KOCIA nie ma pojęcia o forum rowerowym,ona po prostu pisze tam gdzie może się wywnętrznić,czyli nie jestesmy tacy doskonali za jakich siebie uważamy.Trochę chaotycznie to opisuję ale nie za bardzo mam czas,poza tym uważam dalej że rowery w mieście(normalnej wielkości a nie jakiejś pipidówce)to plaga z która należy walczyć(mam na myśli chodniki) kilka dni temu jakas dama o mało co nie zderzyła się z moim młodszym(ten ma 11 lat)na chodniku właśnie,i nik mi nie będzie mówił że to jednostkowy przypadek.Ubezpieczenie powinno być,bo przeważająca część matołów nie ma pojęcia o przepisach.
)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to są nasze piękne przepisy.

Jeśli ta opisywana niemrawo przez rowerzystę "ścieżka" to kombinacja C13/C16 w jakiejkolwiek formie - poziomej czy pionowej to pieszy według naszego pięknego prawa miał wszędzie pierwszeństwo również na części rowerowej.

To jest to co pisałem w innym wątku i były reklamacje, że jak to? Po to są wydzielone itd.

No i co z tego, ze są wydzielone teoretyczne części jeśli w/g prawa to ciąg pieszo-rowerowy z naciskiem na pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się tylko do przepisów i jego żali, że dostał mandat.

Oprócz tego, że nie myślał to mamy tu kolejne częste przewinienie rowerzystów oprócz samej jazdy po chodnikach często wyprzedzanie-wymijanie pieszych na gazetę.

Nie mogę tego zrozumieć, bo każdy rowerzysta wie ( o pardon nie każdy , bo ci co nie korzystają z jezdni, a zapylają tylko chodnikami bo się boją to właśnie nie wiedzą) jak to jest być wyprzedzanym przy nawet niezbyt dużej różnicy prędkości np. o 30km więcej na gazetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie. Twoja czy innych odpowiedzialnosc to jedna strona medalu. To, gdzie i jak policja podbijala swoje statystyki, to tez inna sprawa. Tylko ja na nieszczescie znam wielokrotnych rowerzystow na podwojnym gazie w miescie. I tylko ten potencjalny status popelnionego przestepstwa co nieco ograniczal takie zapedy. Prawidlowosc wyprowadzonej tam logiki mozna podwazac, ale same scenki rodzajowe .. mnie osobiscie ta zmiana chole*nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, aspekt praktyczny nakladania kar.. Ale bo to z odsiadka za ciezkie przestepstwa myslicie, jest lepiej? Bo przepelnienie, bo to, bo tamto? To co - KK jest pusty? No tak, jest. Mowie z doswiadczenia. To co, anulowac?

Bledne kolo jak dla mnie, jesli chodzi o prewencje. Kultura spoleczenstwa ma sie nijak. Odpowiedzialnosc osobista - marnie. Edukacja - na nic, jesli pewne zasady nie sa nie tylko przekazywane, ale chocby i przestrzegane przez rodzicow. Egzekucja nieskuteczna. Karalnosc - zlikwidowana. Wracamy do punktu wyjscia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, aspekt praktyczny nakladania kar.. Ale bo to z odsiadka za ciezkie przestepstwa myslicie, jest lepiej? Bo przepelnienie, bo to, bo tamto? To co - KK jest pusty? No tak, jest. Mowie z doswiadczenia. To co, anulowac?

Bledne kolo jak dla mnie, jesli chodzi o prewencje. Kultura spoleczenstwa ma sie nijak. Odpowiedzialnosc osobista - marnie. Edukacja - na nic, jesli pewne zasady nie sa nie tylko przekazywane, ale chocby i przestrzegane przez rodzicow. Egzekucja nieskuteczna. Karalnosc - zlikwidowana. Wracamy do punktu wyjscia.

 

 

Nie.

Chodzi jak we wniosku o zmiany o ekwiwalentność kary w stosunku do popełnionego czynu mierzonego szkodliwością w mieniu, szkodliwością społeczną i zagrożeniem dla życia i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, ,kultury u nas brak,wina zarówno ludzi ale głownie polityki ,apelowania ,wpajania zasad i dobrych obyczajów.W mediach zamiast przekazywać ludziom coś mądrego pier dolą o gejach transach ,krzyzach i innych debilstwach marnotrawiąc czas,Należy apelowac ,powinny powstawać jakieś programy edukacyjne w tv prasie ,mediach,

 

I tak ścieżka rowerowa służy dla roweru ,pieszy który tam łazi powinien mieć najlepiej przejechane po łapach a na pewno dostać mandat.Jade rowerem obok szeroki chodnik a połowa a co kawałem łazi po ścieżce jakieś ciele i trzeba w kółko dzwonić a czesto sie zatrzymywać.

 

proponuje przejeżdzać po girach każdemu kto łazi po ściezce rowerowej,

podobnie przez pasy ,zwykle obok nie ma kraweznika dla wózków i rowerów ,pojazdów kolowych ,a ludzie łażą tam i  utrudnajac przejazd matce z dzieckiem czy rowerzyście.

 

Przykładów można mnożyć.

 

To takie najbardziej razące.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BikoBiko

Tak, z tej perspektywy uznaje argument. Nie wiem tylko, jak wtedy sama sobie odpowiedziec na pytanie o zwiekszajacy sie zakres tolerancji dla niepozadanych zachowan. Bo pytanie o skale ilosciowa i jakosciowa zjawiska, takiego czy innego - zwykle i tak pozostaje nierozstrzygniete.

 

Ciekawa jestem - gdyby zawiesic ankiete dla uzytkownikow FR, anonimowa, zeby mozliwie ograniczyc zafalszowanie wynikow - na ile szacujecie odsetek tych, ktorzy na przejsciu dla pieszych bez wydzielonego pasa dla rowerow - zsiadaja i przejda z buta? Bo ja jak obserwuje, to nie wiem, czy na 10 zejdzie 1. No tak, ok, statystyka sie poprawia, jak akurat na przejsciu jest czerwone .. :| Czemu tutaj nikt nie zmierzy szkodliwosci i zagrozenia? Dla dzieci na przejsciach przed szkola? Na przejsciach w poblizu przystankow? A wlasnie - @pacman:: mamy niedaleko zejscie z osiedla do sklepu ze sporym nachyleniem. Droga z gory na odcinku dobre ponad 1.5 km. Chodnik, sciezka rowerowa. I jak tutaj ze szkodliwoscia, kiedy pieszy kompletnie nieobecny wyjdzie zza bloku czy z parkingu na sciezke i idzie jak ciele zamyslone, bo akurat po x-set metrach zdecyduje sie, ze on jednak przejdzie na 2ga strone ulicy ..

 

Dyskusja donikad :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...