Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
* * * * * 12 głosy

[1000zł] rower MTB

kilkarowerów do wyboru Dla wysokiego i ciężkiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3235 odpowiedzi w tym temacie

#1941 MisterWolfu

MisterWolfu

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 1 postów
  • Imię:Konrad

Napisano 04 wrzesień 2011 - 20:20

Witam wszystkich, poszukuję roweru MTB, fundusz na niego do 800 zł. Szukałem trochę i wpadłem na coś takiego:
http://allegro.pl/ro...15.html#gallery

http://allegro.pl/kr...1791303199.html

Jeżeli znalazłem złomy, proszę o poprawkę.
  • 0

Reklama

Reklama
  • Google

#1942 brt0555

brt0555

Master

• Użytkownik
  • 1615 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:37

Hexagon lepszy, tym bardziej ze ma szersze opony, a temu drugiemu dalej do typowego MTB.
  • 0

Odpoczywać musisz równie intensywnie,jak trenujesz.

#1943 klaudioszek

klaudioszek

Świeżak

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Klaudia

Napisano 06 wrzesień 2011 - 14:10

Witam, moj budzet oscyluje w granicach 1000zł. Raczej nie przeznacze na rower wiekszej kwoty. Chcialabym, zeby mi ktos doradzil cos godnego uwagi w tej cenie. Dodam, ze glownie bede jezdzic po drogach, czasem jakies polne drozki. W wakacje po gorach, ale tez nie jakies wyboiste tereny, tylko tez lesne drogi itd. Tygodniowo pewnie wyjdzie ok 100km, wiec nieduzo. Jestem dosc niska (163cm) i nie wiem w zasadzie jaka rama bylaby dla mnie odpowiednia, wydaje mi sie, ze 16-17" w zaleznosci od firmy. Dodatkowo problem jest taki, ze wolalabym kupic rower osobiscie, a nie zamawiac na allegro, a jak ogladam ofert w woj. slaskim, to jest niestety niewielki wybor rowerow. Boje sie pozniej o problemy z gwarancja, reklamacja itd dlatego wolalabym kupic rower i odebrac go osobiscie. Czy ktos moglby mi cos doradzic? Moze polecicie rowniez jakies zaufane sklepy internetowe. Jedyne rowery jakie znalazlam to Kross Hexagon V2, V4 i Merida 5V, 10V. Pozdrawiam

w ofercie decathlona znalazlam za 999zl rockrider 5.2 2011r. Czy on jest godny uwagi?
  • 0

#1944 brt0555

brt0555

Master

• Użytkownik
  • 1615 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 21:28

A popytaj sie moze o ten rower:
http://allegro.pl/ro...1786873509.html
Rama raczej 17' ,osprzetowo ten a2 level stoi naprawdę wysoko i nie przeplacasz a nawet oszczedzasz, nie wiem jak to z gwarancja jednak warto sie spytac w najblizszym sklepie krossa, a jak nie to zobacz sobie moze unibike'a, fajne rowerki ma Maxima i dosyc tanie. Miedzy hexem a merida wybralbym v2 lub v4, zalezy ktory Ci sie bardziej podoba i jak z cena. Jak masz na miejscu i Ci sie podoba i jest wygodny to bierz ten co Ci sie podoba. Ten rockrider wedlug mnie nie warty uwagi.
  • 0

#1945 klaudioszek

klaudioszek

Świeżak

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 09:57

Na miejscu mam jedynie Meride V5 i z tego co wiem to taka podstawowa Merida, bez rewelacji... a nie chce kupic roweru, w ktorego bede musiala zaraz inwestowac bo sie zacznie sypac:( podoba mi sie ten Kross Level A2 zarowno ten niebieski, jak i pomaranczowy z 2009r. na allegro za 999zl, ktorego polecaliscie paru osobom juz, ale wlasnie niestety sa to allegrowicze m.in. z Iławy (450km od Katowic;) ) Dlaczego wybralbys v2 lub v4? Myslalam, ze Merida ma troche lepszy osprzet, niz te hexagony... mylilam sie ? Ok obejrze to co sugerujesz, moze cos bedzie z woj. slaskiego ;) pozdraiwma

Użytkownik klaudioszek edytował ten post 07 wrzesień 2011 - 09:58

• 0

Reklama

Reklama
  • Google

#1946 brt0555

brt0555

Master

• Użytkownik
  • 1615 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 16:10

v4 ma lepszy osprzet, a v2 podobnie jak merida v5, proponuje CI przymeirzyc sie do krossa a2 level nawet tego 2011 i wrocic do domu i kupic tego za 999zlt, wtedy duzo zaoszczedzisz,a zyskasz lepszy osprzet.
  • 0

#1947 ZygfrydDeLowe

ZygfrydDeLowe

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 19:42

Witam!

Jako osoba nowa na tym forum chciałbym się zwrócić do szanownych kolegów o radę.
Jak większość osób piszących w tym temacie chcę nabyć rower w cenie oscylującej wokół 1000PLN.
Po długich poszukiwaniach (w tym i przejrzeniu tego wątku) właściwie zawężyłem wybór do poniższych opcji:
Eurobike
oraz zeszłorocznego
Unibike Fusion

Co byście doradzali (czy też np. oba to zły wybór i lepiej poszukać tańszego hexagona v2 na alledrogo)?
  • 0

#1948 klaudioszek

klaudioszek

Świeżak

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 11:20

Koledzy pewnie polecą ten rower
Kross
  • 0

#1949 przemo91r

przemo91r

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 1 postów
  • Imię:Przemysław

Napisano 08 wrzesień 2011 - 16:11

Witam.
Widzę że sporo osób zachwala hexagona v3 i v4. Wg mnie lepszy będzie unibike fusion cena detaliczna 1300 zł ale mi udało się zejśc do 1100. Od samego początku nastawiałem się na hexagona v3 lub v4. Przejechałem się tym i tym całkiem fajnie się jeździło. Miałem brać hexagona v3 koleś nic nie chciał utargować ale chciał dorzucić lepszy osprzęt. Myślę dobra z lpeszym osprzętem mógł bym go kupić ale chiałem się przespać z tą decyzją. Po drodze do domu odwiedziłem inny sklep był tam hexagon v3 i unibike fusion. Pomyślałem z ciekawości jak się jedzie tym unibikiem. Siadam i powiem, że wpadłem w zachwyt jechało się leciutko i wygodniej. Siadam jeszcze raz na hexagona. Bez porównania lepiej jedzie się Fusionem. Więc decyzja zapadała - Kupiłem Unibike. Teraz jestem zadowolony. Trasy jakie głównie pokonuje to las, sporo po piasku, troche asfaltu, strome podjazdy, troche dróg kamienistych. Jeśli ktoś jeździ w okolicach Kazimierza Dolnego to wie, że miejscami nie jest łatwo, ale Unibike daje radę. Jestem zadowolony z tego zakupu.
  • 0

#1950 ZygfrydDeLowe

ZygfrydDeLowe

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 18:48

Koledzy pewnie polecą ten rower
Kross

Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że interesująca mnie rama to 19", ew 20"; niemniej jednak dzięki za linka.
  • 0

Reklama

Reklama
  • Google

#1951 cmoku7

cmoku7

Amator

• Użytkownik
  • 51 postów
  • Imię:Przemek
Garaż Rower

Napisano 18 wrzesień 2011 - 14:02

Znalazłem jeszcze taki rowerek http://www.rowerzyst...html#fragment-2, niemiecka firma bodajże i nie wydaje się taki zły, co o nim sądzicie? Jak wypada przy Unibike'u fusion 2010 http://www.rowerzyst...html#fragment-2
Krosie a2 http://allegro.pl/ro...1771778180.html
mesie GS http://allegro.pl/sc...1772901485.html
arkusie http://allegro.pl/ro...1782367396.html
no i meridzie 20V http://allegro.pl/ro...1809545366.html i 40v http://www.rowerzyst...html#fragment-2 - czy te ceny są dobre?

Fajnie by było gdyby ktoś je ustawił według kolejności (nie patrząc na cenę) od najlepszego do najgorszego, bo ja już się gubię, próbowałem ale miałem wątpliwości.

Użytkownik cmoku7 edytował ten post 18 wrzesień 2011 - 14:02

• 0

#1952 Shavo

Shavo

Amator

• Użytkownik
  • 58 postów
Garaż Rower

Napisano 19 wrzesień 2011 - 20:44

Ten Parther wydaje się bardzo pomyślanym rowerem według mnie, marka trochę mało znana - mi osobiści kojarzy się z piłami spalinowymi :icon_mrgreen:

Użytkownik Shavo edytował ten post 19 wrzesień 2011 - 20:46

• 0

#1953 cmoku7

cmoku7

Amator

• Użytkownik
  • 51 postów
Garaż Rower

Napisano 20 wrzesień 2011 - 19:11

Ha Ha no, ale jest inaczej, ogólnie z marką zapoznałem się na Litwie, co trzeci rower to był Panther. Da się ułożyć te rowery bo już ze 20 razy próbowałem i ciągle do innej kolejności dochodziłem. Mniej więcej to chyba wygląda tak:
1. Kross level a2
2. Panther
3. Merida 40v
4. Schwinn
5. Unibike
6. Arkus
7. Merida 20v

zapewne czołówka jest źle jak i nie wiecej prosiłbym o poprawki.
Ogólnie problem jest w tym, że w żadnym sklepie nie ma tych rowerków, raz był nowy kross, ale nie miałem czasu potem go już nie było.
  • 0

#1954 brt0555

brt0555

Master

• Użytkownik
  • 1615 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 12:04

Schwinn Mesa GS>Unibike Fusion=A2 level alivio> reszta
  • 0

#1955 cmoku7

cmoku7

Amator

• Użytkownik
  • 51 postów
Garaż Rower

Napisano 25 wrzesień 2011 - 16:23

Dobra dzięki jeszcze tylko pytanie czy meridy mają dobre ramy, bo chyba będę kupował rower pod względem najlepszej ramy więc tu chyba kross byłby najlepszy, ale schwinn ma fajną ramę kształtem no i meridy, a unibike ma cieńszą ramę od reszty co mi za bardzo nie przypadło do gustu. No ciekawe jak tan panther wiecie może coś o tej firmie/rowerze?
  • 0

#1956 brt0555

brt0555

Master

• Użytkownik
  • 1615 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 16:10

Ciensza w jakim sensie? Przy 1000zlt kupujac rower zrobisz glupote, kup gotowy rower i sprawny ogolnie, sama rama nie jezdzi, a jak inaczej myslisz to kup rame za 800-900zlt a za reszte osprzet(co jest nierealne), ramy w tych przedzialach niczym praktycznie oprocz wygladu sie nie roznia, jedynie mozna odroznic te makrokeszow i te od oryginalnych firm, merida ramy fajne osprzet bedziesz mial slaby, schwinn,unibike'i maja tez fajne ramy a osprzet o wiele lepszy.
  • 0

#1957 cmoku7

cmoku7

Amator

• Użytkownik
  • 51 postów
Garaż Rower

Napisano 27 wrzesień 2011 - 07:52

aha, rozumiem, czyli najlepsze rowerki to scwinn, unibike i kross i tylko za tymi najlepiej byłoby się rozglądać, tylko jeszcze co z tym pantherem bo wydaje się dość fajny, ale może unibike w tej samej cenie to o wiele lepsze rozwiązanie, a może jest mała różnica i czy np w chwili braku niektórych rowerków ten panther mógły być czy sobie go odpuścić i rozglądać się nad tymi trzema. Mój budżet mógłby wzrosnąć do jakichś 1300 max ale jak patrzyłem to od 1500 są dopiero lepsze a w tej pośredniej cenie są tylko meridy itp.
  • 0

#1958 Terrqge

Terrqge

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 952 postów
Garaż Rower

Napisano 28 wrzesień 2011 - 18:52

Witam, ja wkrótce będę mieć troszke ponad 1000zł na rowerek, myślę, że max 1100 jak mi się uda. Co byście mi polecili? Do tej pory używałem starego Wheelera Proride 800 już 7 letniego ;) (http://www.epinions....eeler_800__1998), w którym dziś praktycznie nic nie działa dobrze, zepsuło się praktycznie wszystko od amortyzatorów, po przeskakujące w trakcie jazdy przerzutki, ale nie o tym mowa.

Roweru używam często na trasę, ale często też na teren, nie ukrywam, że czasem lubię sobie pojeździć po górkach i dołkach, polnych drogach, czy zanurzyć się nieco w błotku. Raz na jakiś czas też lubię sobię pojeździć nieco bardziej ekstremalnie (różne zjazdy w wąwozach itp), chociaż wiem, że ze względu na fundusze za bardzo szaleć nie mogę... Nie wiem jak z ramą, ale ta co miałem ją w wheelerze mi odpowiadała, niestety nigdzie nie mogę przeczytać, ile ona miała, jest dosyć spora, mam 178 cm wzrostu i mi pasowała.

Zastanawiałem się nieco nad krossami, np hexagony są dosyć fajne, może np v6, bo raczej na V8 sobie bym nie pozwolił, kasy nie wystarczy. Zależy mi na w miarę dobrym na jak na ten przedział cenowy amortyzatorze i przerzutkach. Żeby mi się w terenie przypadkiem nie rozpadły.
Jakieś propozycje? Niestety wiem, że za tą cenę super niezawodnego roweru nie znajdę, ale chyba każdy będzie lepszy niż Wheeler z 98...

Użytkownik Terrqge edytował ten post 28 wrzesień 2011 - 18:54

• 0
u13594y2013v3.gif

#1959 szymooon

szymooon

Świeżak

• Użytkownik
  • 19 postów
  • Imię:Szymon
Garaż Rower

Napisano 03 październik 2011 - 20:09

Witam! Ja również zamierzam kupić rower górski do 1000zł. Dużo szuakałem już miałem prawie kupionego Krossa v4 potem mi go odradzono. Nie jestem doświadczony w tym dlatego proszę o pomoc jakies konkretne propozcje. Ostatnio wpadł mi ten rowerek
http://www.rowerzyst...deore-2010.html
Co o nim sądzicie? Może jakieś inne propozycje?
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
  • 0

Reklama

Reklama
  • Google

#1960 mateuszm919

mateuszm919

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 7 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 październik 2011 - 20:24

Możecie obejrzeć tego Kandsa energy 1300?
http://allegro.pl/ro...1837278092.html
Podobno ma dość dobry osprzęt. No i ten amorek XCR (a nie XCM). Rozmiar 21", malowanie odpowiada mi.
Czy lepszy od kandsa będzie:
kross hexagon v4,
merida matts v-5,
arkus vip 6
unibike mission 2010
?
Max u mnie to 900zł
Jazda głównie po chodnikach, asfalcie, ~15km dziennie.

PS. Czy to co widnieje na pierwszych zdjęciach to kolor grafitowy? :)

Użytkownik mateuszm919 edytował ten post 06 październik 2011 - 20:27

• 0