Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim również noszę sięz zamiarem kupienia roweru na dojazdy do pracy i ewentualnie jakiś krótki wypad weekendowy. Poczytałem trochę i rozważam między tym co większość tutaj poleca w tej cenie czyli wybór między SCUD i Kands. A co myślicie o takim Romecie:

http://e-sportowiec.com.pl/rowery-gorskie-c-8/rower-romet-rambler-50-2013-alivio-p-2001.html

czy lepiej wybrać coś ze Scud-a, Kands-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja kupiłem Meridę matts 5v po wielu zastanowieniach i jestem bardzo zadowolony, rower wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach i za tą cene markowy i fajny rower. Dobrze się prowadzi, dobra i wygodna pozycja, jazda nie męczy, a nadgarstki nie bolą amorek dobrze sobie radzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów.

 

Planuje zakup roweru, a jako że jestem laikiem w tym temacie proszę Was o pomoc w doborze. Przekopałem ten temat dość sumiennie, lecz w dalszym ciągu nie jestem w stanie zdecydować dlatego piszę. Mam 175 cm wzrostu i 69 kg wagi. Poszukuje głównie crossa, więc prawdopodonie rozmiar ramy to 19", a kół 28". Mój obecny budżet to 900-1000zł max. Zastanawiałem się nad lazaro integral v3, lecz jest on obecnie nie dostępny na allegro, więc myślałem o senatore v3, moje pytanie brzmi czym te rowery się od siebie różnią i który jest lepszy? Wiem iż obecnie wykraczają te modele mój budżet o około 200zł, więc chciałbym wiedzieć czy są jakieś tańsze modele crossa nie wiele gorsze, które mógłbym nabyć, czy lepiej poczekać na przypływ gotówki i wziąć któryś z tych powyższych? Chciałbym już móc skoczyć na siodełko i robić km dlatego też zastanawiałem się by porzucić tego crossa i zdecydować się na tańszy mtb, a w moim zasięgu scud argon na alivio (ok 1000zł), czy będzie on lepszym wyborem, niż tańsze modele crossów lazaro/kands/scud na acerach? Rower ma być głównie używany do jazdy na szosach, czasem jakaś polna dróżka dlatego, czy ten mtb na grubych oponach nie byłby zbytnio uciążliwy? No i rower koniecznie musi posiadać amortyzator z przodu, myślałem o lazaro integral v1 ale właśnie widełki bez tego sprzętu go wykluczają. Proszę o rozwianie moich wątpliwości, za co z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy crossie może być 19", sam mam crossa 19" i ok 172cm wzrostu i jest OK
Jeśli dobrze Ci się jeździ, to ok, ale na moje oko masz źle dobraną ramę. 

 

 

 

Zastanawiałem się nad lazaro integral v3, lecz jest on obecnie nie dostępny na allegro, więc myślałem o senatore v3, moje pytanie brzmi czym te rowery się od siebie różnią i który jest lepszy?
Różnią się geometrią i wyposażeniem. Senatore to trekking z błotnikami, bagażnikiem i bardziej wyprostowaną pozycją za kierownicą.

 

 

 

czy będzie on lepszym wyborem, niż tańsze modele crossów
Nie będzie, bo jego przeznaczenie to błoto, piach i korzenie, a nie asfalt i twarde polne drogi. Jak chcesz crossa, to szukaj Scuda/Spartacusa. Są dostępne częściej niż Lazaro, a nie różnią się (prawie) niczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senatore v3 jest trekkingiem? Na tej aukcji wygląda prawie niemal identycznie jak lazaro v3, a w osprzęcie różni się tylko tylnią przerzutką M-431 na M430 obie alivio. W czym tkwi haczyk?

http://allegro.pl/nastepca-king-of-the-road-lazaro-senatore-v3-cross-i4451997783.html

 

i druga sprawa znalazłem takiego scuda http://allegro.pl/rower-scud-crossland-28-suntour-shimano-alivio-i4442241086.html

różni się m. in. hamulcami tektron na saccon, prawdopodobnie ma stalową kierownice zamiast aluminiowej, piasty z joytech na shimano i przednią przerzutką obie alivio lecz model z 430 na 412 no i oczywiście ceną 200zł taniej. Czy te różnice są drastyczne między tymi dwoma rowerami? Bo nie ukrywam, że lepiej mieć 200zł w kieszeni.

 

Dzięki Shiryu za szybką i rzetelną odpowiedź. Proszę w miarę możliwości o dalszą poradę.

 

 

 

Edytowane przez olsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

senatore v3 jest trekkingiem? Na tej aukcji wygląda prawie niemal identycznie jak lazaro v3, a w osprzęcie różni się tylko tylnią przerzutką M-431 na M430 obie alivio. W czym tkwi haczyk?
Teraz już zgłupiałem. Senatore jak najbardziej jest sprzedawany jako trekking (np tutaj) i to przez tego samego sprzedawcę. Spytaj go, o co chodzi, bo to jakieś jaja są :icon_confused: 

 

 

 

Ten Scud to właściwie Kands Maestro 2013 (zajrzyj do mojego garażu) ;) Śmiało możesz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

adrionn, dnia 26 Lip 2014 - 11:25 AM, napisał: Przy crossie może być 19", sam mam crossa 19" i ok 172cm wzrostu i jest OK Jeśli dobrze Ci się jeździ, to ok, ale na moje oko masz źle dobraną ramę. 
To jak w końcu jest, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja przy 173-174 cm zamówiłem właśnie 19 cali, twierdzisz że to za dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy rowerzysta jest inny, a rowery różnią się ramami i ich geometrią.

Odnosiłem się do posta adrionna, który pisze o crossie - i moim zdaniem rama jest za duża. Jemu pasuje, więc nie ma tematu ;)

Ty zamówiłeś MTB, a więc rower o innej geometrii i z mniejszymi kołami. Tu już 19" rama może być odpowiednia. Nie powiem, czy będzie na pewno, bo po prostu jej nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...