Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem nowy na forum. Chciał bym od tego sezonu zacząć moją przygodę z rowerem. Ogólnie rower potrzebny mi będzie do jazdy po mieście i lesie tak w proporcjach 50/50. Mam 25 lat wzrost 177 i waga około 76kg. Szukam od jakiegoś czasu czegoś porządnego na allegro ale nic nie mogłem znaleźć. Ostatnio przegapiłem kilka rowerów (przegrałem licytacje) na sprzecie deore XT (podobno dobre), a teraz znalazłem coś takiego.

http://allegro.pl/ro...4156686473.html

 

Czy ten rower jest warty swojej ceny i nada się do moich potrzeb czy lepiej szukać czegoś dalej? Na co głównie mam zwracać uwagę?

Cały czas szukałem czegoś na niby dobrym osprzęcie ale w ogóle się na tym nie znam więc głównie wagę przykładałem do wyglądu i przerzutek.

Jesli macie jakieś rady dla początkujących to bardzo bym prosił. Z góry dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam roweru dla mnie i dla kobiety. Ja waże 100kg wzrost 178cm a ona 73kg i 163cm wzrostu. Rowery moga byc obydwa w wersji męskiej.

 

Przedzial cenowy okolo 1200zl i przeznaczenie roweru to polne drogi dziurawe kamienie itp ale bez hardkorowych jazd. Do jazdy po miescie mamy "kozy" z sakwami torbami i wszystkim co potrzebne na zakupy do sklepu itp.

 

Nie jezdzimy ekstremalnie ale chce w miare wytrzymale MTB i wytypowałem wstepnie:

Rockrider 5.3 ktory nie wiem czy jest w Decathlonie(jaki model z Rockrider jest zamienny lub równy jakosciowo z 5.3?i jest dostępny w sklepie...)

Lazaro Evolution v2

Kands energy 1300

 

Oczywiscie chce tarczowe hamulce szerokie opony i przyzwoity skok amortyzatora 100mm wzwyz. Nke wiem jak przerzutki ale za mojej karencji wszystko potrafilo pasc ale nie przezutki nawet w rowerze za 200zl...Wiec chyba moga byc byle jaki model czy ma to jakies znaczenie np. Mniejszy opór albo cos?

Edytowane przez antek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru dla 9 latka.

140cm, 35kg

Przeznaczenie, trasy po 20-25km po równym terenie typu asfalt + częściowo po ubitych leśnych drogach.

Idę w 26 cali, rama XS (14-15, ew 15,5 cali).

 

Preferowane jak najniższa waga, kosztem nawet sztywnego amora.

Da się nie schodzić poniżej osprzętu Altusa ?

 

Ogólna dostępność w sklepach stacjonarnych preferowana (przymiarka). Możliwość kupna przez net.

Co polecacie do kwoty 1000zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i ja się podłącze pod ten temat :)

Mam pytanie, chce kupic rower do jazdy 2-3 razy w tygodniu, ma on służyć głównie do jazdy po miescie, w weekend jakiś wypad gdzies za miasto. Powiem szczerze ze jestem trochę zielony w te klocki i na rowerach słabo się znam, i jak czytam te wszystkie specyfikacje to w głowie mi się kreci i dlatego wole zapytać kogos kto się na tym zna. Kwota jaka chciałbym przeznaczyć to tak mysle do 1400zł. Powiem szczerze ze przeglądałem internet i napotkałem:

Merida Matts 5V 2014 za cenę 1199zł

lub

Merida Matts 10V 2013 za cenę 1099zł

 

Dla mnie nie musi to być "hit sezonu nowość 2014" może to być i rocznik 2011, 2012 itd. aby był nowy. 

 

Pomożecie?

 

Edytowane przez wasilek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na początkach chce sie przywitać jako nowy użytkownik.

Od jakiegoś czasu przeglądam forum ponieważ przygotowuje sie do zakupu roweru. Przeznaczony będzie do jazdy po mieście do pracy jaki i wypady w weekend poza miasto. Mam 185cm wzrostu 100kg wagi. To co mi wpadło w oko :

 

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v2-na-tarczowych-shimano-acera-14-i4148697826.html

 

http://allegro.pl/kands-energy-1300-vb-wysoka-polka-full-alivio-2013-i4176249051.html

 

Te dwa modele są polecane przez forumowiczów i chce wiedzieć czy te modele sie bardzo różnią od siebie i może warto sie skusić bądź poradzicie cos lepszego. Myślicie ze rozmiar ramy 21 będzie ok?Albo szukać cos w kategori cross? Z góry dziękuje za odp i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym rowerku? Mam 185 cm warze 85 kg czy lepiej może szukać z ramą 21*?

http://allegro.pl/felt-q26-super-stan-19-cali-nrx-okazja-i4157710549.html

 

Właśnie osobiście nie za bardzo odbiorę. Szukam jakiegoś roweru, żeby nie przepłacać bo straciłem już 3 rowery w życiu. Ostatniego nie miałem nawet rok http://www.bikko.pl/rower-gorski-arkus-vip-6-0-deore.html który też został polecony tutaj na forum i byłem zadowolony.

Jeżdzę dość mało dużo poniżej 1000km/sezon i głównie do pracy i na wycieczki po okolicy ale też po polach, pagórkach nie po typowych górskich szlakach:

Kross Hexagon V4

http://allegro.pl/kross-hexagon-v4-i4169248474.html#tabsAnchor

 

a ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rowerku MTB do 1300 zł - głównie szybka jazda po leśnych terenach ale bez szaleństw, rama 21 w sezonie używany dosyć często ok. 200/300 km w miesiącu

 

Zastanawiam się pomiędzy Lazaro Evolution v2 a Kands Energy 1300 Alivio

Edytowane przez aragz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja waga + rower i wolnobieg po sezonie do wymiany (o ile nie już do wymiany).

Jaki masz budżet ?

 

Szukam jakiegoś tak jak w tym wątku do 1000 mniej więcej

Moim kryterium jest waga roweru bo teraz będę go nosić na 4 piętro:)

A boję się naprawdę że po raz kolejny zostanę okradziony już mam takie durne myśli, bo u mnie na dzielni to straszna złodziejka działa.

Nie za bardzo chcę coś wymieniać po sezonie jestem raczej amatorem, który lubi spędzać aktywnie czas. Mieszkam we Wrocławiu przeszukałem już Internet i pchli targ przy młynie sołtysowice i dworzec świebodzki ale ludzie sprzedają używane rowerki, z niepewnego źródła po ogromnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję roweru do jazdy do pracy ok.10km w jedną stronę(w mieście), okazjonalnie wypady za miasto. Mam 187cm wzrostu i 98 kg. Kompletnie się na tym nie znam, a rowerem jeździłem ostatnio kilka lat temu. Jaki rower byście mi polecili(~1000zł)? Nie wiem kompletnie czym się kierować, rower ma być przede wszystkim funkcjonalny.

Co myślicie o czymś takim?

http://www.decathlon.pl/rower-uniwersalny-original-500-id_8165507.html

Edytowane przez m1szza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich serdecznie jako, że pierwszy raz pokazuję się na forum.

 

Przejrzałam kilka wątków, znalazłam kilka opinii o rowerach, które już wcześniej przeglądałam.

Jednak jako kobieta nie potrefię absolutnie się zdecydować  :icon_cool:

Poszukuję roweru mniej więcej do 1200, nie koniecznie musi być nowy, zadowolę się rónież zadbanym używanym.

Chociaż przejrzałam kilka stron i widzę, że znajdę nowe rowery w takiej cenie np firmy kross.

Nie wymagam wiele, nie jestem wielkim rowerzystą. Tak naprawdę do tej pory zawsze wybierałam rolki.

Potrzebuję roweru, którym mogłabym jeździć na codzień. Trasy typu dom-stajnia około 20km w jedną stronę, początek trasy to dość dziurawe drogi dzielnicowe reszta to trójmiejskie drogi rowerowe. Musi też nadawać się na całodzinne wypady oraz trasy leśne. Zastanawiałam się nad rowerami typu MTB, czy to dobry wybór? No i zostaje kwestia ramy, mam 168cm wzrostu, jeśli nie uda mi się kupić roweru w sklepie stacjonarnym czy 17" będzie dobra?

 

PS. Może zna ktoś przy okazji sklepy rowerowe w trójmieście z fachową pomocą w doborze roweru oraz niezawyżonymi cenami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


 


przekleję posta tu, bo poprzedni temat chyba nie do końca zgodny z regulaminem był. Więc: szukam rowerów dla dwójki - dla nas to początek przygody więc i budżet rowerowy jeszcze nie za wysoki - chodzi o przedział 1 - 1,2 tys za sztukę. Coś w klimatach MTB/CROSS - mają służyć do rekreacji, podróże ulicami, ale głównie polnymi drogami, których w okolicy mamy dużo. Widzę, że ważne są wymiary: męski tak na 186 cm / 85 kg, damski na 160/58. Doradzicie coś? Z tego co wyczytałem to polecano kandsy / lazaro w tym pułapie, ale w 2014 wyszło tyle modeli, że ciężko się połapać - jedna nazwa, trzy roczniki i weź tu zdecyduj  ;) Na co zwracać uwagę, jakie modele Waszym zdaniem są godne polecenia? Z góry dzięki za pomoc. 


 


Pzdr, 


xchrustx


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xchrustx  dla Ciebie od siebie moge szczerze polecic Kands 1300 vb lub disc mam taki od tego sezonu i jestem zadowolony

http://allegro.pl/kands-energy-1300-mtb-shimano-alivio-okazja-i4181344027.html

jesli z 2013r ,szukaj na allegro,moze jest jakis jeszcze dostepny,z 2014r jest w czym wybierac...proponuje kupic poza allegro,ja tak zrobilem i zaoszczedzilem 50zł

ewentualnie zadzw. do transrower.pl

dla żonki

 http://allegro.pl/2013-lazaro-evolution-v3-alivio-amor-blokada-d-i4186371229.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...