Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz powiedzieć, że przylepiłes sobie nowe okładziny na poxipol? Gratulę odwagi.

W samochodach się kleiło. to co ma się stać w rowerze? to tylni hamulec, przecierz nie wybuchnie ani koło nie odpadnie, jak okladzina się odklei to się odklei, zahamujesz blachą i tyle, Dh tez nie uskuteczniam, więc bez paniki. Fabryczne okładziny też są klejone.

 

http://allegro.pl/klej-do-okladzin-hamulcowych-hysofix-770-2-50ml-i5754206494.html

Edytowane przez GREEQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poxipolem w hamulce to rzeczywiście jest odwaga ...

Przeciętny klej epoksydowy zaczyna się uplastyczniać po przekroczeniu 70 - 80 st.

 

O Poxipolu piszą że niby w zależności od zastosowań wytrzymuje 120 st ... a to i tak za mało jak na hamulce :)

 

@

To druciarstwo nie jest warte twojego zdrowia.

Kiepsko tak szczerbaty.gif wyglądać.

Przemyśl to   :).

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się że to jest mądre, dlatego wybrałem temat ''druciarstwo''. ale nie ukrywam ze będe dalej eksperymentował z tymi okladzinami, bo efekty obiecujące. poklejone poxipolem bo taki miałem pod ręką, miałem taki do klejenia bloków silnika ale sie skończył. a okładzin do testów mam na kilogramy. Testuje na tylnim hamplu więc też jakiegos wielkiego ryzyka dla uzębienia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

http://mtb.dn.ua/tech-zone/162-samodelnie-tormoznie-kolodki

 

wiem że po rusku i wiem że mało kto z was zna ten język, ale w tym temacie gość pisze, że wytrzymałość temperaturowa kleju musi wynosić co najmniej 300 stopni jeśli planujesz używać takich klocków w trudniejszym terenie. Poxipol to 120 stopni. Nie piszę by się naśmiewać tylko weź pod uwagę tę informację przy następnej produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A propos uchwytu na telefon, to nie ma się co śmiać skoro działa i przy tym tragicznie nie wygląda. Takie obudowy, zwłaszcza jak telefon starszy, to kosztują grosze w porównaniu z typowymi cenami wszelakich uchwytów na rower, które to w 90% okazują się kolejnym chińskim szajsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

444421b7b60ec4d8med.jpg

 

jako że nie umiałem idealnie dobrać przełożenia ( teraz już jest) powstała klatka + napinacz druciarski z drutu - szprychy misternie nawinięty na śrubę z przerzutki TY ;-) działa wyśmienicie. Teraz leży w gratach bo udało się ustawić przełożenie na styk.

Zadziwiające jak ten prosty napinacz pięknie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze skrzywienie haka zdopingowało mnie do działania, czego efektem jest... Park Ciool ZGAG-1. Wzorowałem się nieco na narzędziu Parka, stąd nazwa... Ośka z piasty Torpedo, rurkę kwadratową pobrałem ze stojaczka rowerowego. Wskaźnik ze szprychy. W każdym razie działa jak ma działać, luzy takie same jak w oryginalnym narzędziu Park Toola, kto go miał w ręku ten wie o czym mowa :P Wersja 2.0 będzie miała standardową ośkę, z Torpedo trza się było trochę namęczyć podczas instalacji...

Park%20Ciool_zps2aqymvc2.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba matką/ojcem wynalazków.... w ramie żelazowej haki się jakoś nie gną.... Zag to bardziej do prostowania ramy. Ja do tego używam kierownicy Ritcheya Rizera (ścianka 4 mm) -prostowałem nią ramy, widelce.... modyfikowałem gięcie barana.... takie uniwersalne narzędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powitoł

Zbierałem się do wymiany suportu na kwadrat na zintegrowaną oś.

Zabrałem wszystko oprócz klucza do suportu i klucza płaskiego do odkręcania pedałów :D

 

Pedały poszły tym - wypilnikowany klucz zrobiony z fiatowskiego resora (pozostałość po jakiejś nożowej robótce):

yaYO16v.jpg

 

Suport odkręcili mi za darmo w rowerowym sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...