Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie u góry chyba za bardzo wiążą jakiekolwiek posty na forum z chęcią "zaistnienia". Gdzie jest napisane że druciarstwo to musi być oklepane, podrapane, krzywo pospawane, generalnie brzydko naprawione?Niektórzy jak coś robią to porządnie, wykorzystał części jakie miał i fajnie wyszło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Musiałem zmienić zębatkę w singlu, ale nie chciało mi się jechać do sklepu rowerowego..

...

 

Opsiakostka :)

 

To sie nazywa zręczne paluchy.

 

Gratulacje za wykonanie!

 

Szacunek...

I.

Edytowane przez safian
Nie trzeba cytować całego posta, który zawiera 100 zdjęc, bo zajmuje dużo miejsca :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mysle ze nie jednej osobie zdarza sie zrobic cos co defakto taniej i szybciej jest pujsc i kupic w sklepie,

Jestem nawet pewny, że większość ma taką akcję za sobą:)

Sam nie raz "tworzyłem" coś i kosztowało to mnóstwo czasu i energii, mimo że da się to łatwo kupić. Akcje typu "co ja nie zrobię" są wpisane w umysł faceta:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

I odemnie plusik ;)

Jako facet wolę błądzić niż spytać o drogę, wolę zrobić niż kupić :D

 

Zara będę rzeźbił górny odbłyśnik do latarki zebralight sc52 - poważna robota nie ratująca życia ;) fotki, materiał to alu ze starej obudowy dysku twardego. Wrzucać tu czy gdzieś indziej żeby o lansiarstwo nie być posądzonym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie) druciarstwo to tymczasowe i prymitywne rozwiązania które mają tylko działać, do czasu wymiany/naprawy/wykonania czegoś bardziej starannie albo i bez tego bo jest grono osób którym wystarczy że rower jedzie do przodu, nawet jak połowa elementów z niego odpad(ł)a. Robi się to na kolanie i kropka. 

Z określeniem "druciarz" spotykam się w sytuacjach gdzie ktoś w przypadku gdzie dana część jest ewidentnie do naprawy/wymiany wprowadza jakieś patenty żeby jeszcze działało używając drutu, trytek czy taśmy :)

 

Nie ukrywam że i ja często wolę coś dorobić zamiast kupić bo satysfakcja jest nieporównywalnie większa. 

 

Ale jak w grę wchodzi szlifowanie, piaskowanie i cynkowanie to sorry ale nie potrafię tego nazwać druciarstwem, to już całkiem przemyślane majsterkowanie a tak wykonane przedmioty często trwałością przewyższają nowe. 

 

 

 

Wrzucać tu czy gdzieś indziej żeby o lansiarstwo nie być posądzonym?

Załóż temat o majsterkowaniu albo chałupniczej produkcji części/akcesoriów rowerowych. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Widzę, że dawno nikt nic nie działał w tym temacie ;) już nikt druciarstwa nie stosuje czy jak... ja tam ostatni popełniłem coś takiego, że jak uszkodziły się oryginalne uchwyty od przedniego błotnika i zostały gołe pręty bez żadnych oczek.. to trzeba było podjechać do Leroya, zakupić 2 spinki metalowe i 4 sprzączki zaciskowe do linek stalowych.. i coś takiego powstało: 

 

800_IMG_0528.JPG 

 

800_IMG_0529.JPG 

 

...trzyma się lepiej niż oryginał ;) 


aa... i jak tu nie wspomnieć jeszcze w tym projekcie o chlapaczu wykonanym z płaskiej gumy i przynitowanym do błotnika: 

 

800_IMG_0530.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...