Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważcie jeszcze że jakby ktoś zginął z powodu złego zamontowania folii w przerzutce to ten koleś może pójść siedzieć bo nie pojawiło się w filmiku "wszystko robisz na własną odpowiedzialność" ;)

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent fajny, ale pytanie zasadnicza brzmi , na jak długo ta folia starczy? Skoro metalowa tuleja potrafi się zjechać to folia pewnie będzie spełniać swoje zadanie max 200-300 km. Poza tym bardzo rzadko się dzieje tak że przerzutka nie zmienia prawidłowo biegiów przez spory luz. Prędzej doszukiwał bym się problemu w starej lince lub krzywym haku przerzutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie jeszcze że jakby ktoś zginął z powodu złego zamontowania folii w przerzutce to ten koleś może pójść siedzieć bo nie pojawiło się w filmiku "wszystko robisz na własną odpowiedzialność" ;)

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Dobre :D

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, rośnie kolejny rowerowy ekspert na Youtube

 

A rośnie rośnie. Dałem suba, "Video Temat" ostatnio nie rozpieszcza swoimi filmikami o rowerach, może ten kanał zapełni tę pustkę...

 

Zauważcie jeszcze że jakby ktoś zginął z powodu złego zamontowania folii w przerzutce to ten koleś może pójść siedzieć bo nie pojawiło się w filmiku "wszystko robisz na własną odpowiedzialność"

 

Zginąć nikt raczej nie zginie, co najwyżej adepci druciarstwa foliarstwa mogą mieć zakrwawione paluchy podczas skręcania tego w całość przedstawioną metodą. A przynajmniej dotkliwie obolałe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny stuff: gość wpycha w oś B przerzutki torebkę foliową upaćkaną ŁT żeby zlikwidować luzy :teehee: Obejrzałem parę minut temu i nadal jestem w szoku, hasło dnia "więcej towotu" :woot::D

 

Osobiście widziałem jak koleś naprawiał silnik w którym obróciły się panewki korbowodowe. Pod panewki zastosował... skórę od słoniny. Silnik chodził jak nowy - żadnych stuków. Oczywiście na drugi dzień samochód był już w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie durne, ale pomysł koleś miał niegłupi.

Kasowanie luzów w panewkach wielu maszyn rolniczych robi się za pomoca puszek po piwie, więc z folii z twardego teflonu powinno sie udać, chociaż nie na długo.

Gdzieś kiedyś widziałem instrukcję reanimacji tej właśnie osi starej przerzutki Alivio za pomocą tulejek wyciętych z łusek po nabojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejki tak, nawet z blaszki robione ale nie folia przecież... Fabryczne sprzęty to też często druciarstwo tyle że opakowane ładnie ;) więc trzeba zachować zdrowy rozsądek - w obie strony. Czyli kombinować tak, żeby działało technicznie poprawnie.

 

Też znam patent składania panewek na żyletki ;) ale to wszystko żyje krótko i jest przeciwne sztuce oraz przyzwoitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego lata moją prawie 2 letnią XT m781 ratowałem.

Wózek mimo dobrego skręcenia nawet ponownie po czyszczeniu i smarowaniu miał minimalny luz względem korpusu.

Dałem podkładkę cienką między wózek a korpus(musiałem wewnętrzna część podkładki podszlifować, żeby dobrze przylegała,bo był taki mały bolec.) Następnie ścisnąłem wózek z korpusem,i po chwili kręcenia śrubką i mocnym dopychaniu wózka udało się skręcić i działa jak nowa,sztywno etc. Nawet nie widać,że coś tam było ruszane.

 

No Ale ,żeby folią i smarem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...