Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba niepotrzebnie doszukales sie sarkazmu...

Dzis przed snem -nocke mialem- zastanawialem sie na wytrzymaloscia i ciezarem bagaznika wykonanego z rurek miedzianych. Biorac pod uwage ilosc zlaczek mozna sobie polutowac wrecz dowolny ksztalt.

Chyba niepotrzebnie doszukałeś się mojego doszukania się sarkazmu ;) Przecież cały ten temat ma charakter lekko satyryczny.

 

A co do lutowania czy klejenia miedzi, aby powstał bagażnik: Kształtek nie ma tak dużo, bo do instalacji C.O. są tylko kolana 45* i 90*. Ale przy odrobinie wyobraźni rzeczywiście można stworzyć bagażnik o prawie dowolnym kształcie i to nie posiadając spawarki ani giętarki do rur. Problemem może być wytrzymałość miedzi (słabsza niż stal), która przy tym jest trochę od stali cięższa. Mi to absolutnie nie przeszkadza, bo w sakwach wożę max. 10 kg, dlatego "pozwoliłem sobie" dokonać naprawy bagażnika takimi miedzianymi kolankami. Na moim zdjęciu tego nie widać, ale dodałem tam też dodatkową rurkę wspierającą z masztu od namiotu (włókno szklane). W ogóle to cały ten bagażnik jest z aluminiowych masztów od namiotu (b. twarde alu), łączonych wygiętymi rurkami aluminiowymi (miękkie alu). Do wszystkich kolanek wlałem żywicę epoxydową aby usztywnić. Bagażnik ważył ok. 200 g, kilka wypraw rowerowych przeżył, złamał się dopiero kiedy próbowałem na chama ręcznie prostować niewielkie ugięcie.

Edytowane przez IvanDrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To druciarstwo, czy już inżynieryzm ? :D Oto nowy model Widelca Rock shoxa, Reconation ;)

 

EJejLZR.jpg

 

Drugiego takiego to chyba nie ma, 29", skok 150mm oś qr20. Wygląda może dziwnie ale działa jak na tą klasę przystało :P ... tylko pompowanie komory negatywnej jest w pewien sposób utrudnione.

Waga 1760g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na ulicy widziałem typa na trekingu co miał przed sobą w zasadzie POROŻE złożone tak na oko z 2-3 kierownic. Miało to ze 2 lvl w pionie :]

 

Myślałem że skisnę jak to zobaczyłem :] niestety nie mam foty bo auto prowadziłem

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zablokował wychył to niby czemu ma spadać? Obniżyć bez zmiany przerzutki się nie da, bo z regulacją będzie cyrk. Wygląda to słabo, ale cóż poradzić :whistling: Przy takiej konwersji na dwublat redukujemy sobie tylko zakres przełożeń i wagę korby :sorcerer:

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...