Skocz do zawartości

[Kompresor ? Pompka ?] Czym pompować


vanluke

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z pompowaniem mojej szosy o ile napompuje do 5 bara spokojnie to juz 6 to naprawdę ogromny wysiłek

dlatego zastanawiam się nad tanim kompresorem z allegro np :

http://allegro.pl/mini-kompresor-sprezarka-pompka-samochodowa-i3415718917.html

aktualnie pompuje 

http://allegro.pl/pompka-nozna-beto-cft-003-1x-av-dv-fv-pompki-w-wa-i3422637530.html

Nie potrafię nią dobrze napompować z chęcią bym ją wymienił bądź sprzedał używałem jej 3 razy.

Powiedzcie mi czy warto kupić taki kompresor czy jakąś pompkę(którą możecie polecić). Nie jestem zbyt silny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pompki Serfas. http://xtrabike.pl/229/6343,0,,,,,,serfas,,,,,,,,,,,id,1.html

Do MTB starczała mi pompka z Lidla bo potrzebowałem maks 4 bar, ale do szosy potrzebna jest pompka która pompuje powoli ale pod dużym ciśnieniem więc 10 bar to nie problem.

cena nie najmniejsza ale nie warto się męczyć i kupować inne żeby i tak skończyć prędzej czy później z pompką za >100zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kompresor jest do niczego, nawet o nim nie myśl.

Eee tam. Taki kompresorek do pompowania kół w rowerze spokojnie wystarczy. Szybko się nim pompuje i w miarę dokładnie. Gorzej z pompowaniem kół samochodu. Do tego celu faktycznie jest niezdatny. Pożycz to od kogoś i spróbuj napompić koła. Nie mam szosy, ale do 5 bar dmuchałem takim kompresorem bez żadnego problemu. Co dzieje się powyżej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA Proszę się nie śmiać, mały off-top

Posiadam kompresor zbudowany ze starego agregatu z lodówki. Do tego końcówka samochodowa z manometrem.  KONIEC

Jaki masz budżet ? Może warto się zastanowić nad normalnym kompresorem .Bywają w Biedrze w dość dobrej cenie. Sąsiad ma i chwali, sam też testowałem do malowania i daje radę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest kompresor ze starej lodówki bardzo często pompuje nim gdy jestem w domu, na trasę się praktycznie nie nadaje (ciężki). Trzeba jednak uważać aby nie był przewrócony bo źle się dzieje z płynem chłodniczym który znajduję się w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 14 Sierpnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 14 Sierpnia 2013 - Brak powodu

Najlepszy jest kompresor ze starej lodówki bardzo często pompuje nim gdy jestem w domu, na trasę się praktycznie nie nadaje (ciężki). Trzeba jednak uważać aby nie był przewrócony bo źle się dzieje z płynem chłodniczym który znajduję się w środku.

Odnośnik do komentarza

Kompresor wybitnie nadaje się do uszkodzenia opony. Nie ma żadnych zabezpieczeń przed przekroczeniem ciśnienia znamionowego. Spotkałęm sie z dwoma czy trzema końcówkami do rowerów które to potrafiły, ale cena za zawór bezpieczeństwa, manometr i 10 cm wężyka była jak z kosmosu. Opony pompuję zwykłą nożną pompką samochodową z dwoma cylindrami. Wcześniej miałem z jedym cylindrem noname z chin, ale miałem wątpliwosci co do wskazań manometru, więc kupiłem właśnie pompkę Michelin. Nie wiem jak powyżej, ale do 8 bar idzie jak burza, więcej nie mam do czego pompować. Jedyny mankament to końcówka była nakręcana, więc musiałem na ebayu dokupić szybkozłączke, która przy okazji ma dwa wyjścia na wentyle samochodowe i rowerowe.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...