Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] sposob na zabezpieczenie kol przed odkreceniem


imperatorus

Rekomendowane odpowiedzi

To ten zestaw Zefala Lock'N'Roll trochę dziwny jak montuję sobie załóżmy to na koła i muszę obrócić rower, co widzą inni, a ktoś jak obserwuje to widzi również jakie jest zabezpieczenie i skończyć się może, że prędzej stracę cały zestaw, bo ktoś się połakomi niż rower...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elano1000

Po raz kolejny odpowiem na to samo pytanie, które zadałeś w innym temacie.

Nic dziwnego nie jest w odwracaniu własnego roweru, nie robisz tego na co dzień tylko przy serwisowaniu co jest normalne . Jak toś nie wie jak to działa, to skąd będzie wiedział jak to otworzyć, nawet jak będzie patrzył, to się nie domyśli, zawsze można to zrobić w garażu, czy mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba przy parkowaniu roweru pod sklepem nie odwracasz roweru i nie montujesz zaciskow zefalla tylko juz z nimi jezdzisz. Wiec nikt nic nie widzi. Poza tym jak bedzie chcial zdjac siodlo tylko to tego nie zrobi bo rower bedzie przypiety i go nie odwroci. Zeby odwrocic bedzie musial przeciac linke czy ulocka a wtedy moze buhnac juz caly rower.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba przy parkowaniu roweru pod sklepem nie odwracasz roweru i nie montujesz zaciskow zefalla tylko juz z nimi jezdzisz. Wiec nikt nic nie widzi. Poza tym jak bedzie chcial zdjac siodlo tylko to tego nie zrobi bo rower bedzie przypiety i go nie odwroci. Zeby odwrocic bedzie musial przeciac linke czy ulocka a wtedy moze buhnac juz caly rower.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

Aha dzięki już chyba wszystko rozumiem. Ten zestaw w takim razie Zefala też trzeba zakupić. Tylko widzę straszne rozbieżności cenowe, np.znalazłem go za 112 zł, a na allegro 88 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki już chyba wszystko rozumiem. Ten zestaw w takim razie Zefala też trzeba zakupić. Tylko widzę straszne rozbieżności cenowe, np.znalazłem go za 112 zł, a na allegro 88 zł.

 

 

Zefal jest spoko dla przypadkowych zlodziejaszkow, lecz jak ktos jest ogarniety to takie zabezpieczenie jest nieskuteczne, zwlaszcza jezeli rower jest zapiety na linke. W przypadku ulocka jest lepiej, chociaz jak widac na instrukcji producenta zapiecie na takim stojaku nie gwarantuje ze ktos nie obroci roweru. Pamietajcie ze ludzie widza to co chca widziec, jednemu wyda sie podejzane ze obracasz rower, drugi przejdzie obojetnie, a tych obojetnych coraz wiecej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy jest cos lepszego na zabezpieczenie kol i sztycy? Pomijam opcje platania wszystkiego 3 lancuchami bo i tak mozna

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Jak juz wspominalem, najlepszym pokazanym tu rozwiazaniem jest Pinhead. Nie dosc ze potrzebujesz specjalnego klucza, to dodatkowo glowki srub sa oble, nie chwycisz tego szczypcami zeby odkrecic. Niestety, ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak juz wspominalem, najlepszym pokazanym tu rozwiazaniem jest Pinhead. Nie dosc ze potrzebujesz specjalnego klucza, to dodatkowo glowki srub sa oble, nie chwycisz tego szczypcami zeby odkrecic. Niestety, ta cena...

 

 

Jeżeli to jest to o czym piszesz  to z ceną nie jest tak strasznie źle. Aczkolwiek tanio też nie jest.

 

http://rower242628.pl/p/144/815/pinhead-security-pack-4-zamki-do-piast-zabezpieczenia-rowerowe-akcesoria.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli to jest to o czym piszesz  to z ceną nie jest tak strasznie źle. Aczkolwiek tanio też nie jest.

 

http://rower242628.pl/p/144/815/pinhead-security-pack-4-zamki-do-piast-zabezpieczenia-rowerowe-akcesoria.html

 

 

Tak to jest to, cena nie jest tragiczna zwlaszcza ze niektorzy maja rowery za grube tysie, w takim przypadku jest to uzasadnione, jednak w moim przypadku stanowilaby 25% obecnej wartosci roweru ;) ja pozostaje przy czyms takim: http://rower242628.pl/p/488/1554/zaciski-komplet-z-zabezpieczeniem-zabezpieczenia-turystyka-rowerowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak juz wspominalem, najlepszym pokazanym tu rozwiazaniem jest Pinhead. Nie dosc ze potrzebujesz specjalnego klucza, to dodatkowo glowki srub sa oble, nie chwycisz tego szczypcami zeby odkrecic. Niestety, ta cena...

Pinhead da się odkręcić uniwersalnym kluczem Tivoli. Pitlock jest pozbawiony tej wady, dodatkowo można zabezpieczyć nie tylko koła ale hamulce, lampki, siodełko, mostek, ale cena...

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie :) Nie wiem czy wczoraj jeszcze nie było czy tam nie patrzyłem.

 

/// 

 

To swoje te śrubki się wyciąga i wkłada te Zefala tak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Nie wiem czy wczoraj jeszcze nie było czy tam nie patrzyłem.

 

/// 

 

To swoje te śrubki się wyciąga i wkłada te Zefala tak to działa?

 

 

Jak masz piasty na szybkozamykacz to tylko zmieniasz szybkozamykacz na zamknięcie Zefala, jak masz koła przykręcone na zwykłą oś i nakrętke M9 albo M10 to musisz zmienic oś piasty na drążoną i wtedy założyć zamknięcie zefala, a przy zacisku sztycy po prosztu zmieniasz śrube na Zefala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz piasty na szybkozamykacz to tylko zmieniasz szybkozamykacz na zamknięcie Zefala, jak masz koła przykręcone na zwykłą oś i nakrętke M9 albo M10 to musisz zmienic oś piasty na drążoną i wtedy założyć zamknięcie zefala, a przy zacisku sztycy po prosztu zmieniasz śrube na Zefala.

 

Tak piasty na samozamykacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum już wrzucał link do info o tym, że zefala daje się otworzyć bez przekręcania do góry nogami, z użyciem magnesu -   http://road.cc/content/review/20313-zefal-lock-n-roll-skewers . Ciekawe czy coś zmienili w konstrukcji czy nadal jest tak samo. Inny sposób to siłowe przekręcenie zamkniętego zamka tak by znalazł się w pozycji do góry nogami - wg opisów znalezionych da radę tak zrobić ręcznie, nie mówiąc już o użyciu dźwigni.

 

Co prawda na okazjonalnych złodziei zapewne nadal świetne rozwiązanie (klucza się nie zgubi, samemu odkręcić można zawsze)

 

Więcej o problemach z zefalami:

http://www.evanscycles.com/products/zefal/lock-n-roll-wheel-skewer-set-ec019057#reviews

- opinie na amazonie (http://tnij.org/yk6b, http://tnij.org/yk6e choć tu gość opisuje, że parę prób kradzieży miał i najwyżej pogięli ale kół nie ukradli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekm

Dzięki za lekturę, 

magnesem mi się nie udało otworzyć, część użytkowników również tego nie potwierdza

natomiast zostały jeszcze podane metody siłowe, które się nie zawsze się sprawdzają. A podsumowanie brzmi że na 90% jest to dobry produkt.

Podsumowując  test przeprowadzony rzetelnie, natomiast nie popadajmy w paranoję, podejrzewam że złodziej jak się chwilę pomęczy to odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś estetycznie zetrzeć napisy by nie informować z góry przechodzącego złodzieja co ma w google wyszukać przed następną próbą?

 

[ogólnie mimo opisanych problemów zefal mi się również podoba, cena jest umiarkowana, dostępność też niezła (decathlon sprzedaje)].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...