Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Im bardziej zagłębiam się w poszukiwaniu roweru tym jest ciężej i zawsze wychodzi że wypadałoby dołożyć trochę grosza  :confused:  Najchętniej to z tych trzech rowerów tj, Romet Mustang 2.0, Unibike Flite oraz Megamo poskładałbym jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Mam pytanie: Czy opłaca się zakup roweru,którego rok produkcji to 2012 ? Chodzi o nowy sprzęt, który przeleżał gdzies w sklepie i do dzisiaj nie został sprzedany. Katalogowa cena w 2012 roku wynosiła 4000zł, dzisiaj sprzedający woła za niego 3000zł.

Rower jest w oryginalnym opakowaniu.

 

Z góry dzięki za opinie i pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o techniczną stronę, czy sprzęt leżąc traci swoje właściwości.

 

Ze specyfikacji mam tylko to:

 

  • rama Alloy 7005 19 cali
  • Amortyzator  RST OMEGA 29 RL 100mm Black
  • Przerzutka tył Shimano Deore SLX Shadow
  • przerzutka przód Shimano Deore SLX manetki Shimano Deore SL-M591 10 Speed
  • Hamulce  Hayes Dyno Sport 180/160 Black MTB
  • Korba Shimano 552
  • Suport Shimano 552
  • Kierownica zzyzx MTB 660 Low Rise 8
  • Kaseta -Shimano DEORE CS-HG62-10 10S 11-36
  • Łańcuch -Shimano HG54 DEORE 10 Speed

 

 

Więcej informacji brak. Cena 3000zł na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem sam kupiłem ostatnio rower polecony tutaj z forum czyli Northeca Cayola AL. Ale też długo nie mogłem się zdecydować.

 

Z twojej wypowiedzi widac że chciałbyś aby ktoś wybrał rower dla ciebie lub podjął decyzję.:).  Sam jestem kompletnym amatorem i zdecydowałem się na zakup przez internet. Jednak wydaje mi się że po pierwszej jeżdzie nie wszytsko chodzi tak jak powinno więc bede musiał się troche pobawić no i  ze rama jest ciut za wysoka. Ale nie bylo nigdzie gdzie przymierzyć.

 

Jeżeli piszesz ze bedziesz używał roweru sporadycznie to pytanie czy warto wydawać więcej kasy.  Jako amator po przjechaniu w sklepie na 3 rowerach tej samej budowy ale n a innym osprzecie nie widzialem roznicy.

 

Wydaje mi się ze ciut lepszy sprzęt jest bardziej wytrzymalszy i widac to pewnie dopiero przy duzym uzytkowaniu roweru ale to moje odczucia jako początkującego rowerzysty. Kupując trzeba wziac pod uwagę jaki ma się budżet i wtedy szukać :) wliczając w to wszelkie pierdołki typu, bidon, lampki itp.

 

Z Cayona najbardziej spodobała mi się blokada amorka w kierownicy gdzie szybko mozna zmienic styl jazdy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowerach się nie znam kompletnie. Ten temat przewertowałem wzdłuż i wszerz i niby byłem ciut mądrzejszy ale jakoś nie pasowały mi najczęściej się przewijające propozycje. Ostatecznie wybrałem CUBE'a Attention ( http://skiteam.pl/rowery/4848-rower-cube-603004-attention-29-.html ). I powiem tak: jest mega. Jako laik oczekiwałem cudów i cuda są. Jeździ tak, jak sobie wyobrażałem, że jeżdzić powinien, wykonanie na wysokim poziomie - no aż chce się jeżdzić. W życiu na rowerze nie jeździłem (poza kolarzówką w wieku lat 10 :) ) a od zakupu trzy tygodnie temu już machnąłem 37 km i nawet nie wiem kiedy bo żadnej "wyprawy" jeszcze mi się nie udało zaliczyć. 

 

Temat jest teoretycznie do 3k ale widziałem i wyższe sugestie - stąd ta wypowiedź.

 

pozdrawiam wszystkich stojących przed wyborem i życzę udanego losowania ;)

 

acme

 

ps - odnośnie wypowiedzi kolegi Owczastego to zrozumiałem, że byłeś poprzymierzać w sklepie a następnie kupiłeś przez internet. No powiem ci - słaba postawa trochę. Niedługo sklepy całkiem padną, bo każdy sobie kupi stówkę taniej w sieci. A potem będzie jeszcze większy płacz, że nie ma gdzie serwisować czy dokupić na szybko tego czy owego. Sam teraz narzekasz, że ci nie pasuje do końca i coś jest nie halo. Ludzie - wyciągnijcie z tego prawidłowe wnioski. Decydujcie się przy takim fajnym zakupie na coś, co mogliście dotknąć, zobaczyć, przymierzyć się - nawet, jeśli to ma być inna marka niż ta, która Wam ładnie wygląda na zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acme - zle mnie zrozumiałeś ja nie narzekam

 

 

A z roweru też jestem mega zadowolony. Doszedłem już co było przyczyną małych otarć poprostu zle zamontowałem z powrotem przednie koło po przewożeniu w Aucie. A tutaj kolega pisał chyba o zakupie własnie poprzez internet i zasugerowałem z czym to może się wiązać. Np zle dobrana Rama ale po dwóch przejazdzkach uważam że jest ok :) Po prostu 29 er jest duzy rower do którego trzeba sie przyzwyczaić.

 

Jeżeli chodzi i przymierzanie w sklepie chodziło mi o to że nie czułem wyrażnej róznicy ( przejechane 200-300 metrów) w rowerach na tej samej ramie ale lepszym osprzęcie i sugerowałem że przy sporadycznej jeżdzie można tego nie odczuć. Oczywiscie chodzi mi o rowery które róznią się cena o 200-600 zł. A tego którego kupiłem  nie ma w ofercie stacjonarnej. Gdyby był  na pewno bym podjechał i wolał tą stówke dopłacić a przy okazji jeszcze podpytać.

 

 

A co do serwisów to w takim tempie jak rośnie liczba rowerów będzie ich coraz więcej i wystarczy że bedą mieli częsci które najlepiej dopasować na miejscu. Po miesiacu od zakupu każdego z nas czeka wizyta w serwisie do wyregulowania roweru.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powital,

 

 

czy ten rower: http://allegro.pl/rower-29-megamo-natural-15-full-deore-hydrau-taper-i5321228126.html w kwocie 2600pln, z przesylka, to dobra opcja? bylby to dodatek , 2 rower do codziennych treningow kardio, z gory mowie ze nie chce crossa czy trekinga. pierwszy , ktorego uzywam , to northtec cayon 2 . podrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Doradźcie coś ok.3 tyś . 

Czy oferta tego Krossa jest dobra?

 

http://www.goride.pl/mtb-29/7630-kross-level-b7-2014.html

 

czy może jak kolega wyżej:

 

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3601#tab-reiter1

 

tylko nie wiem jak będzie z ewentualną gwarancją w przypadku Canyon'a?

 

Dzięki za pomoc!!! :)

Edytowane przez Qba24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama cena a gorzej wyposażony.. A co do przełożeń, bym się nie martwił.. Korba dwublatowa w 29er to świetne rozwiązanie, bynajmniej jest takie moje zdanie(są zwolennicy i przeciwnicy) wszystko zależy w jakim terenie jeździsz..

Edytowane przez cr4zylucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W zasadzie jestem zdecydowany na rower Lapierre RAID 529.

Leży dobrze osprzęt też wygląda spoko oraz sprzedawca zachwala.

 

Pytanie czy jeżeli ktoś kupuje rower na dłuższy okres czasu, to warto iść w tak dość mało znaną markę, czy lepiej wybrać coś bardziej sprawdzonego jak np. scott scale 970 czy aspect 920. I czy to jest rower który mógłbym spokojnie zabrać ze sobą w góry?

Poniżej link ze specyfikacją. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tą marką bądź rowerem będę wdzięczny za info.

 

http://www.lapierre-bikes.co.uk/2015/bikes-mtb-sport/raid-527-529

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dobry znak, poczytałem troszkę w necie i na zagranicznych stronach chwalą, ale też bez przesady. Chciałbym żeby ktoś potwierdził czy są jakieś problemy z reklamacjami itp. Czy tez może wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muad5,

Dzięki za sugestie, ten rowerek w srebrnym kolorze, prezentuje się naprawdę całkiem przyjemnie. 

Niestety przy tym zakupie obiecałem sobie że będę się sugerował przede wszystkim wrażeniami z jazdy, a na tym Radonie chyba w Bydgoszczy się nie przejadę (chyba że jest jakiś sklep o którym nie wiem). Podobna sytuacja jest z Canyonem Yellowstone, który wizualnie bardzo mi się podoba niestety nie mam możliwości testu tak więc muszę go póki co skreślić z listy.  :bye2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...