Skocz do zawartości

[koszulka i spodenki] nowatex - dobry wybór?


Rekomendowane odpowiedzi

Spodenki są super, wkładka świetna. Koszulkę spokojnie można brać tańszą, w Nowateksie są takie poniżej stówki. Generalnie poza pamiątkowymi koszulkami z etapówek nie mam innych ciuchów niż Nowatexa, sprawdzają się.

Fakt że czasem trafiają się spodenki z prującymi się szwami, jak się mieszka w okolicy Poznania to żaden problem - zawozi się ciuch do nich i poprawiają za darmo.

Zresztą najczęściej to nie wina wykonania, po prostu w czasie błotnego maratonu przecierają się szwy od tarcia o ubłocone siodło.

 

BikerLight --> HT90 to gorsza wkładka niż ta czerwona albo biała w Vezuvio. Nie jest zła, mam kilka par spodenek z nią, ale z czasem (po powiedzmy dwóch sezonach) się zbija i jest mniej wygodna. Co prawda u mnie po dwóch-trzech sezonach wszystkie spodenki nadają się na śmietnik ;).

 

Vezuvio ma słabe szwy. Jest fajnie wykonane, ale szwy są zewnętrzne (przynajmniej kiedyś były, dawno tego nie kupowałem) i szybko się przecierały przez to. Spodenki uszyte normalnie, z wewnętrznymi szwami są znacznie trwalsze.

Obecnie kupujemy stroje teamowe uszyte normalnie, tyle że z dobrymi wkładkami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona ich nie dziala, mam te najdrozsze spodenki czarne. jesli to jest ich najlepszy model no to sorry. sa wygodne i wkladka jest dobra, ale zeby po trzech maratonach najlepszy model prul sie i wystaje pelno nitek?

 

Fakt to by potwierdzało moją opinię o odzieży rowerowej jako takiej, na szczęście mam dostęp do osoby która podobne usterki usuwa za kawę i ciastko ;)

 

@Klosiu

Jasne, La Fonte pomarańczowe widziałem i wygląda na bardziej zaawansowaną niż HT-90... jest też droższa, niestety :mellow: Generalnie szukam czegoś fajniejszego niż Coolmax (szary) który po ok. 40km daje mi znać o swoim istnieniu.

 

Z Novatexu zakupię wieczorem ten zestaw:

 

http://sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/koszulka_czarnozielona_czarne_spodenki.html

 

Jeśli będzie fajny dam znać :) , jeśli nie... też dam znać :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to by potwierdzało moją opinię o odzieży rowerowej jako takiej, na szczęście mam dostęp do osoby która podobne usterki usuwa za kawę i ciastko ;)

 

@Klosiu

Jasne, La Fonte pomarańczowe widziałem i wygląda na bardziej zaawansowaną niż HT-90... jest też droższa, niestety :mellow: Generalnie szukam czegoś fajniejszego niż Coolmax (szary) który po ok. 40km daje mi znać o swoim istnieniu.

 

Z Novatexu zakupię wieczorem ten zestaw:

 

http://sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/koszulka_czarnozielona_czarne_spodenki.html

 

Jeśli będzie fajny dam znać :) , jeśli nie... też dam znać :devil:

 

 

Mam to wyjątkowe szczęście że mieszkam jakieś 10km od BCMu i wpadam tam dość często. Robią dużo promocji i można sie u Nich naprawdę tanio i solidnie ubrać. Posiadam kilka zestawów min Speedster - który jest faktycznie najwyższej jakości. Mam go od jakichś 4k km i nie dzieje się z nim kompletnie nic.Jest super wygodny, nie klei się do ciała i schnie błyskawicznie. Koszulkę wystarczy rozpiąć by pęd powietrza ją osuszył. Dodam że ja pocę się masakrycznie i jest to dla mnie wyjątkowo ważne.

Tego lata zakupiłem zestaw Pure Blue który był zrobiony z tych samych materiałów z których Ty dostaniesz swój komplet. Koszulka jest fajna, dość gruba, jak na odzież rowerową, solidna ale jednocześnie dość przewiewna nie sprawiająca kłopotu. Spodenki natomiast są moim zdaniem dość marne.  Siatkowany materiał użyty do uszycia szelek, jest strasznie cienki i jak by za rzadki co sprawia wrażenie jak by miał się za chwilę rozpaść. W moich spodenkach puściła kompletnie lamówka na dolnej części szelek. Zaniosłem do naprawy i ... w ramach przeprosin dostałem zupełnie inne, nowe spodenki z wyższej półki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westik

 

No ja się w sumie nie mogę doczekać... Zanieść do naprawy mogę jeśli wsiądę do InterCity Puławy - Poznań lub do auta... oba warianty nieopłacalne :no:  Na szczęście mam osobę która niedoróbki mi usunie za symboliczne ciastko :icon_cool:

 

Co nie znaczy że w razie ich wykrycia o tym nie napiszę... uważam że po to są fora ... cała prawda na wierzch.

Peace Bro :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z Nowatexu doszedł, skrobnę kilka słów o spodenkach, o koszulce w przyszłości, ale o tym za chwilę.

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich jakością :thumbsup:

Spodenki są starannie uszyte, przepatrzyłem je na okoliczność niestarannych, uszkodzonych szwów, tych brak. +

Ilość wystających nitek - znalazłem dwie o długości nieco powyżej 0,5 cm które obciąłem - ta ilość jest dla mnie jak najbardziej akceptowalna. +

Rozmiarówka - mój wzrost to 184cm, obwód pasa 89. Rozmiar L leży na mnie bardzo dobrze, szelki są odpowiednio elastyczne. Nie nosiłem nigdy kolarek, po około 10 minutach czułem się już swobodnie. +

Czego osoby postronne nie powinny widzieć od frontu tego nie widać ;)  +

 

Wkładka:

Ht-90 deklasuje wkładkę Coolmax którą posiadam w szortach rowerowych.

Wkładka jest o wiele lepiej profilowana włącznie z bocznymi skrzydełkami. W dotyku jest "mięsista" i miękka. Nie ma żadnych problemów z normalnym chodzeniem, można o niej zapomnieć.

Niestety mój sprzęt jest w tej chwili uziemiony więc przymierzyłem się tylko do siodła, na razie nie jestem w stanie jej przetestować na dłuższych dystansach.

Focia wkładki, talentem fotograficznym nie dysponuję:

zo5d.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Koszulki nie testowałem, otrzymałem nie ten kolor. Jednak sprawiała wrażenie solidnie wykonanej, materiał 100% Poliester. Napiszę coś więcej gdy otrzymam już właściwą koszulkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw też dziś dotarł..Co do spodenek to zamówiłem Vezuvio czarne LaFonte,sama jakość materiału/wkładki sprawia pozytywne wrażenie. W kwestii szwów dopatrzyłem się jedynie  2 może 3 wystających nitek.Niestety mimo podania moich dokładnych wymiarów spodenki(rozmiar m 5) okazały się sporo za małe,na tyle że nie mogę przecisnąć ich przez swoje uda :w00t:  :teehee: więc na testy w trasie pewnie będę musiał trochę poczekać  :verymad:.Koszulka B'cycle Czarna jest naprawdę solidnie wykonana i przede wszystkim super materiał :thumbsup:.Tu też mi doradzono m5 i czeka mnie wymiana na rozmiar większy,na klatce dobrze leży ale w pasie już tak wesoło nie jest(mogła być też z 2-4 cm dłuższa) :icon_confused:.Może jest tu ktoś z użytkowników ich odzieży który ma podobne wymiary co ja i by mógł mi doradzić rozmiar spodenek? Moje wymiary klatka 95,pas 87,udo 58,wzrost 182,noga 84,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bikerlight wciskaj się w te spodenki, materiał się dopasuje. Mam niemalże te same wymiary i spodenki w obydwu rozmiarach, M + L, dużej różnicy nie ma. Za pierwszym razem też miałem problem jest ubrać i mocno ściskały mi uda, ale to musi się tak trzymać bo przecież szelek nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...