Skocz do zawartości

[amortyzator] Spinner Aeris 320-100 2012 - instrukcja serwisowa


krazen

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli fabrycznie nowy był zalany olejem, to wygląda na to że nowsze spinnery mają smarowanie olejem. Z tym kartridżem też słyszałem, że olej może się dostawać do tłumika, ale skoro był już zalany i skok pozostaje jaki był to nic nie powinno się dziać, na innym forum typek pisał jak zalewał aerisa 320 i nic się nie działo, pisał też że tłumik mu zaczął odcinał skok, ale przed zalaniem jak oleju nie było tylko smar na ślizgach, kupił więc nowy tłumik, zalał spinnera olejem i nic mu nie odcinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździmy, zobaczymy.

 

Rozmawiałem z dwoma pracownikami z Blue Pill'a i powiedzieli, że wg własnych preferencji- można zalać albo traktować smarem. Powiedział, że kartridż jest zamknięty na "amen" i nic się nie powinno stać, a to, że olej się dostał to, jak stwierdził Pan Łukasz, to są "fantastyczne opowieści". Powiedział też, że amortyzatory te nie były zalewane, jednak smar ma tak rzadką konstystencję i może wyglądać jak olej.

 

Podsumowując, ograniczenia skoku w starszych modelach mogły być po prostu spowodowane wadliwymi tłumikami, a nie dostawaniem się do nich oleju. Można spokojnie amortyzator zalać olejem, jednak po postawieniu roweru do góry kołami, widelec może trochę ciec i to tak naprawdę jedyna wada.

 

Decyzja należy do was. Ja po zalaniu go olejem 15w stwierdzam, że chodzi płynniej, szczególnie w początkowej fazie skoku.

 

 

Ty też masz Aerisa?

Edytowane przez smogg3dogg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak mitem jest przedostawanie się oleju do kartridża. Fajnie, że to udało się potwierdzić u zaufanych osób. Można do tego wszystkiego dodać, że fabryczne smary Spinnera pozostawiają wiele do życzenia. Można powiedzieć, że Motorex 15w jest gęściejszy, a przecież to olej, nie smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się załatwiłem, po wczorajszym serwisie mam znaczne straty ciśnienia..

zmieniłem 3 czynności na inne polecane:
-olej do obydwu komór 15ml 10w-40 shell helix
-olej wazelinowy do komory powietrznej
-cośtam kręciłem pokrętłem regulacji tłuienia/odbicia-tam gdzie przychodzi ten kluczyk imbusowy 4mm-

 

czyżby wpierdzieliło mi uszczelki komory powietrznej?

Dodam że powietrze nie uchodzi całkiem, ale np ze 100 psi d0 20 psi w ciągu 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie-dowcip roku-droga do domu 12 km tłuczenia po krawężnikach i dziurach, amorek wpadł na 6cm, (4,5cm było widoczne)

wzięłem następnego dnia rower zastępczy, wracam, patrzę a tu po pierwsze ciśnienie w normie, a po drugie golenie wyszły na 10,5cm (czyli tyle ile powinno być)

Niezłe jajca robi mi ten amorek..


przynajmniej wiem o co mniej więcej chodzi-tłumienie olejowe coś nawala-skoro w jedną stronę bez problemu puszcza olej a w drugą coś gdzieś ścina i zblokowuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na trzpieniu od tłoka masz sprężynę negatywną, która jest zamocowana na takim plastiku, podkładce, cokolwiek to jest. Ten plastik jest zamocowany do trzpienia szpilką, która przechodzi przez otwór. Aby zmienić skok trzeba wybić tą szpileczkę, a następnie umieścić ten plastik na otworze wyżej i wbić szpilkę z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie, kupiłem ostatnio na allegro   przedmiotowy  amortyzator na kolo 650b,  i jest mały problem  amortyzator  jest strasznie  twardy ja  ważę  93 kg a na 90 PSI  schował się może  60 mm max( jak sie połozem na kierownice    cały ciałem)  , a i po dosłownie 30 km  ma  delikatne luzy przód  tył. Amorek jest nowy wiec  zdziwiony jestem ( nie ma gwarancji, ponoć sprzedana nagroda  za jakiś   konkurs, maraton MTB - podobno), Moje pytanie  czy coś się da z  tym zrobić czy rozbierać  smarować jak coś i mieć nadzieje, piskanie  Brunox nie wiele pomogło, Z  góry dzięki  za  pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...