Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Czy śruby H i L mają wpływ na to ocieranie czy tylko za zadanie utrzymać łańcuch w skrajnych położeniach.

Mają, można powiedzieć, że bezpośredni. Ale nie zaśmiecajmy tematu - google powie ci wszystko o regulacji przerzutek - są instrukcje pisane i filmiki. Ja od siebie polecam iść za tymi, które polecają wypięcie linki. Warto też sprawdzić czy jest dobra wysokość oraz czy jest ułożona równolegle do tarcz - bez tego możesz regulować śrubami wiecznie a i tak nic to nie da.

Z tym,  że jeśli faktycznie masz krzywą tarczę, to może być też jej wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar 19 na 178 cm wzrostu. Wcześniej miałem rower z ramą w rozmiarze 21 i rama była dla mnie za duża.

 

 

Mógłbyś napisać ile masz luzu, gdy staniesz z ramą między nogami. Jestem podobnego wzrostu, od ziemi do krocza mam 78,5 cm i boję się czy rama 19'' nie będzie za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać ile masz luzu, gdy staniesz z ramą między nogami. Jestem podobnego wzrostu, od ziemi do krocza mam 78,5 cm i boję się czy rama 19'' nie będzie za duża.

 

mam sporo luzu, nie mierzyłem dokładnie. Rama w najniższym miejscu ma ok 76 cm (ktoś ostatnio prosił, żebym zmierzył), sprzedawcy podają 77 cm :)

 

edit: w końcu wyregulowałem tylną przerzutkę - filmik wrzucony kilka postów temu był pomocny. Po ostatnich trudnościach z przednią, podchodziłem do tematu z dużym respektem :icon_cool:  zajęło mi to ok. 40 minut.

 

Regulacja odbywała się na balkonie, więc jeszcze nie sprawdzałem czy w praktyce też będzie tak hulać - przetestuję jutro w drodze do pracy, ale jestem dobrej myśli ;)

Edytowane przez PanWlodzimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 5 cm :)

 

mam sporo luzu, nie mierzyłem dokładnie. Rama w najniższym miejscu ma ok 76 cm (ktoś ostatnio prosił, żebym zmierzył), sprzedawcy podają 77 cm :)

 

edit: w końcu wyregulowałem tylną przerzutkę - filmik wrzucony kilka postów temu był pomocny. Po ostatnich trudnościach z przednią, podchodziłem do tematu z dużym respektem :icon_cool:  zajęło mi to ok. 40 minut.

 

Regulacja odbywała się na balkonie, więc jeszcze nie sprawdzałem czy w praktyce też będzie tak hulać - przetestuję jutro w drodze do pracy, ale jestem dobrej myśli ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakaś tolerancja na krzywą korbe? bo zauważyłem ze u mnie jednak na wszystkich zębatkach tak ok 3 mm ma przechył.

i pewno przez to nie mogę wyregulować bez szurania łancucha po klatce przerzutki.

Chodzi mi o reklamowanie tego jako od nowości bo nie bardzo wiem czy serwis jest w stanie takie coś wyprostować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakaś tolerancja na krzywą korbe? bo zauważyłem ze u mnie jednak na wszystkich zębatkach tak ok 3 mm ma przechył.

i pewno przez to nie mogę wyregulować bez szurania łancucha po klatce przerzutki.

Chodzi mi o reklamowanie tego jako od nowości bo nie bardzo wiem czy serwis jest w stanie takie coś wyprostować

 

zadzwoń do sklepu, powiedz jak wygląda sprawa - może sami coś zaproponują. Jeśli kupiłeś przez internet to zasadniczo masz 10 dni na odstąpienie od umowy. Niezależnie od powyższego uprawnienia, mogą Ci przysługiwać roszczenia z tytułu niezgodności towaru z umową...

z prawnego punktu widzenia jest kilka możliwości załatwienia tematu... ale najpierw zadzwoń, powiedz jak wygląda sprawa, może coś ustalicie telefonicznie. Jeśli nie, to będziesz się zastanawiał.

Edytowane przez PanWlodzimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

eśli kupiłeś przez internet to zasadniczo masz 10 dni na odstąpienie od umowy

niestety ten przepis dotyczy towaru nieużywanego i nie noszącego śladów użycia 

tak jak wspomniałeś pierwej postarać się załatwić sprawę polubownie a jeśli to nie da rady to powołać się na niezgodność towaru z opisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Witajcie,

 

Bardzo mnie cieszy entuzjazm posiadaczy Kandsa Maestro. Mam jednak jedno sprostowanie.

Mam jednak małe sprostowanie w przedmiocie osprzętu.

Korba SHIMANO FCM-311 to ACERA a nie jak podaje producent ALIVIO. Alivio ma oznaczenia korby zaczynające się na cyfrę 4xx

 

Pomimo tego drobnego przekłamania osprzętu w zasadzie niemal postanowiłem jednak nabyć ten model roweru.

Odwiedziłem jeszcze kilka sklepów i oczywiście ze sprzedawcami poruszanie tematu Kandsa Maestro to temat dla nich podnoszący ciśnienie. Ale Panie: Kadns to to albo to, handlowali tym 17 lat temu... No właśnie. 17 lat temu to były inne rowery.

 

Pytanie do posiadaczy: jak z tą ramą, trzyma się to kupy? Ja codziennie jeżdżę na moim MTB stąd nie mam az tak dużego ciśnienia na szybki zakup, ale jeżdżąc codziennie około 25-35 km ścieżkami rowerowymi trójmiasta nie spotkałem ani razu takiego KANDSA :(

 

Chciałem go chociaż "dotknąć", a tu nie ma.

 

PS. I pytanie o siodełko, bo są aukcje z siedziskiem od Kellys. Czy seryjne jest wystarczająco wygodne, czy jednak zdecydować się na Kellys?

 


 

 

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Bardzo mnie cieszy entuzjazm posiadaczy Kandsa Maestro. Mam jednak jedno sprostowanie.

Mam jednak małe sprostowanie w przedmiocie osprzętu.

Korba SHIMANO FCM-311 to ACERA a nie jak podaje producent ALIVIO. Alivio ma oznaczenia korby zaczynające się na cyfrę 4xx

 

 

 

 

 

Producent akurat podaje tylko model korby, nie pisze jaka to grupa.

http://www.transrower.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój Kands ma przejechane ok 200 km i póki co odpukać nic poważnego się nie dzieje...

Jedyne co to pedał wydaje dźwięk jak klucz nasadowy jak go dokręciłem mocniej to przestał ale teraz znowu :/ nie wiem czy go przesmarować czymś czy co? Wiem że ktoś miał podobny problem w Kandsie albo Lazzaro pamiętacie jakie było rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie siodełko to totalna porażka, nawet nie próbowałem na nim jechać jak je obejrzałem z bliska. poza tym kupiłem sobie kiedyś wygodne siodełko i je podmieniłem

 

kwestia gustu - przejechałem na nim już około 200 km i nadal oceniam je pozytywnie. Ale jak się już zużyje (albo mi ukradną...) to pewnie też wymienię na coś szerszego  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pozycja się zmieniła na bardziej sportową - takie było moje założenie.

Na pewno na dłuższych trasach jest mniej wygodnie.

Pisałem nawet w założonym przez siebie wątku o problemach z tym związanych. W pewnym momencie zaczęły mi drętwieć nadgarstki bo praktycznie cały ciężar ciała w takiej pozycji leci do przodu. Kierownica, którą mam aktualnie ma gięcie do tyłu na 5 stopni i w ramach testu obróciłem gięcie ku górze. Od tego momentu nadgarstki mają się zdecydowanie lepiej :) Ale stracił rower delikatnie na wyglądzie ;)

Także jeśli ktoś szuka wygody na dłuższe wycieczki to lepiej zostać przy stockowym kokpicie lub szukać jakichś zbliżonych rozwiązań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są te zoomy również wygięte delikatnie do crossów (ta Twoja jest raczej do MTB i na ostrzejsze trasy po lasach).

Na razie planuje jedynie wymianę gripów bo tak jak opisujesz gofry są najgorszym rozwiązaniem z możliwych.

Gorszy może być tylko brak gripów w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chwyty to moim zdaniem chyba jedyny mankament tego roweru bo są straszne... nawet siłownia i zapasy nie są w stanie tak wyeksploatować mi dłoni jak te gofry. 

Swoją drogą dużo skarg było na nóżkę... co was w niej tak denerwuje bo starałem się na nią zwrócić uwagę podczas jazdy i postoju i żadnych minusów na nią nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyty rzeczywiście warto wymienić, ja zmieniłem na Velo Vice Grips. Gofry oprócz tego że męczyły dłonie potrafiły się też przekręcić dodając ekstra dreszczyk emocji na zjazdach :icon_mrgreen:

 

Nóżka spełnia swoją rolę, jeśli ktoś zmienia to pewnie ze względu na masę, tego typu nóżki potrafią się też odkręcić i chybotać. And last but not least są niemodne :huh:  Ja jednak na razie nie zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...