Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

copone, z drugiej strony podczas deszczu czy w pogodzie podeszczowej jeździłem może ze dwa trzy razy maks, także dziwne, że w niecały rok tak się stało. Ale jeśli to rozumiem, że łańcuch do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copone, z drugiej strony podczas deszczu czy w pogodzie podeszczowej jeździłem może ze dwa trzy razy maks, także dziwne, że w niecały rok tak się stało. Ale jeśli to rozumiem, że łańcuch do wymiany?

Wyczyść napęd dokładnie, łańcuch - przesmaruj i jak będzie ok to śmigaj a jak nie to nowy łańcuch, bo szkoda kasety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z samego rana zamówiłam swojego kandsa, jutro już podobno ma przyjechać, także zobaczymy co to za cudo będzie, mam nadzieję, że się nie zawiodę. wcześniej miałam kandsa energy 1300 z 2013r, ale go sprzedałam ponieważ nie nadawał się według mnie na dłuższe dystanse, może dlatego, że w większości jeżdżę po utwardzonych drogach, a to był w końcu mtb. Mam nadzieję że maestro spełni moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja biała strzała już dojechała około 9 rano. Musiałam sama ją poskładać, mam nadzieję, że jak pojadę a w jakąś dłuższą trasę to rower się nie rozleci :D

 

Pierwsze wrażenia..hmm..rower jest po prostu śliczny, żadne zdjęcia nie oddają jego uroku, no i koła 28 calowe dają uczucie, że rower jest duży i solidny. na razie miałam bardzo krótką przejażdżkę i wiem, że na wstępie będę miała do wyregulowania przednią przerzutkę ponieważ łańcuch ociera, ale o to to już chyba usmiechnę się do brata. Coś więcej napiszę po dłuższej przejażdżce.

 

Rower kupowałam na allegro u użytkowanika FHU_rower_pl i szczerze mogę go polecić, na rower czekałam dosłownie 1 dzień i w gratisie dostała torbę na ramę krossa i koszyk z bidonem kellysa ale miałam jeszcze do wyboru licznik kellysa.

 

2mo4i9u.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i do mnie dziś przyszedł Kand maestro :). Nie miałem za dużo do składania, bo oba koła były już przykręcone. Jedynie musiałem przykręcić pedały i ustawić kierownicę. Trochę poluzowałem hamulce linką bo tarły o koło.Z tylnym kołem już jest ok,a o przednim zaraz napiszę.. Podobno przerzutki są wyregulowane. Jutro wybieram się na pierwszą jazdę.

 

Ale mam pewien problem jak kręcę przednim kołem to jakby w 1 momencie słychać takie strasznie ciche jakby szorowanie koła o hamulec. I nie wiem co z tym zrobić. Poluzowałem już linkę hamulca przedniego przy kierownicy już na maxa. I nie wiem czy udać się z tym do serwisu aby sprawdzili ?

 

jestem amatorem w tych sprawach, więc nie wiem czy dobrze to opisałem. I co w tym rowerze sprawdzić przed pierwszą jazdą abym dojechał cały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej to w ogóle hamulce hamowały koła, że by się nie dało jechać. Teraz jest ok z tyłu, a z przodu to jakby słychać takie ciche szorowanie jakby w jednym miejscu koła jak się kręci. Jakby jeszcze w tym miejscu lekko hamulec obcierał.

Edytowane przez kazolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - wkręć z powrotem baryłkę i wyreguluj odbijanie hamulców - w każdym z ramion jest śrubka na śrubokręt lub imbus która reguluje naprężenie sprężyny. Jak to zrobić:

http://www.forumrowerowe.org/topic/41824-v-brake-vademecum/

Wymagana do tego jest odrobina cierpliwości.

Chyba że koło jest zcentrowane, co jest bardzo mało prawdopodobne skoro nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, tak teraz patrzyłem i te hamulce ciągle w tym samym miejscu lekko obcierają koło. Czy to możliwe, że koło może być zcentrowane ?

Niestety, ale bardzo możliwe, że są lekko scentrowane nowość nie ma tu nic do rzeczy - jak kupowałem rower pierwsze co to sprawdzałem bicie i co? Ano było takie jakby ktoś zdrowo kopną w koło.

Więc tak - wkręć z powrotem baryłkę i wyreguluj odbijanie hamulców - w każdym z ramion jest śrubka na śrubokręt lub imbus która reguluje naprężenie sprężyny. Jak to zrobić:

http://www.forumrowerowe.org/topic/41824-v-brake-vademecum/

Wymagana do tego jest odrobina cierpliwości.

Chyba że koło jest zcentrowane, co jest bardzo mało prawdopodobne skoro nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauważyłem jedną rzecz, a mianowicie tam gdzie jest łańcuch przy pedałach, to ten łańcuch jest za blisko tej metalowej takiej ochrony i trochę szoruję o niego podczas kręcenia. Jak to wyregulować ?

Poszukaj tematu regulacja przedniej przerzutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale bardzo możliwe, że są lekko scentrowane nowość nie ma tu nic do rzeczy

 

No dziwne to trochę - jeszcze rozumiem że koło z niższej półki może stracić centryczność po kilku lub kilkunastu pierwszych jazdach, szczególnie jeśli roweru dosiada ciężki gość ;)  Ale nówka? Chyba że nikt nie poprawiał po maszynowym zaplocie i centrowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kandsa model 2013 w kolorze czarno-zielonym rama 21". Wkrótce napisze O sobie, moim rowerku i swoich odczuciach z jazdy więcej. Tym razem potrzebuje szybkiej porady.

Niestety prawdopodobnie na skutek źle wkręconego lewego pedału uszkodził się gwint w ramieniu korby. Czy istnieje możliwość dokupienia samego lewego ramienia do korby, czy tylko z zębatkami? Z tego co widzę w specyfikacji jest to korba fc-m311 Shimano. O długości 175mm. Nie ukrywam że chodzi o jak najtańszy koszt naprawy. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu ponad 50km w rowerze zaczęło coś stukać przy pedałowaniu. na początku stukało tylko przy większym nacisku, teraz już coraz częściej... stukanie jest regularne i tylko przy nacisku na prawy pedał. w sieci trochę poczytałęm i to może być suport. mam rację ? czy to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...