Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

mam pytanko czy kupował ktoś z Was od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/show_item.php?item=4130744092&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

 

poczytalem troche stron w tym temacie, i widze duzo pozytywnych opini na temat tego modelu. Chodz widzialem również że zdarzają się w sprzedazy modele opisane jakos 2014 a czesci z modelu 2013. Nie ukrywam ze jestem jakims znawcą wsród rowerów, i chętnie bym się poznał opinie na temat sprzetu w tym rowerku;) 

Pozdrawiam!

 

Kupiłem u tego sprzedawcy lazaro integrala v3

mogę polecić

wszystko bez problemów 

warto pogadać na priv (można dostać wysyłkę za free itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chsklika,

 

z tego co widze zdjecia i opis parametrów, sie zgadza z tym co napisałas, czyli powinien to byc model 2014, co w sumie potwierdzil ZbyszekZysichKiszek;)

 

dzięki za informacje, przeczytalem juz tyle stron w tym temacie ze dostaje oczopląsu, ale im więcej czytam tym mam wieksze przekonanie co do tego modelu.

 

Ostatnia rzecz nad jaką myśle to rama, chodx jestem zdecyowany na 21", to wolałbym sie upewnić przy wzrosie 190cm, jest sens rozpatrywać mniejszy rozmiar?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up kaczy1989

 

Ja również kupiłem rower od tego sprzedawcy, dokładnie białego kandsa 2014 i dotarł ekspresowo bez żadnych rys ani (pfu pfu) wad.

Sam mam 181cm wzrostu i rama 19" jest idealna więc wydaje mi się że pod Ciebie 21" to zdecydowanie dobry wybór.

 

Dzięki Panowie za wczorajsze rady, wydaje mi się że muszę to zaakceptować a na takim przełożeniu jeździć i tak nie zamierzam bo zawał gwarantowany :)

Edytowane przez TheProrok29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnia rzecz nad jaką myśle to rama, chodx jestem zdecyowany na 21", to wolałbym sie upewnić przy wzrosie 190cm, jest sens rozpatrywać mniejszy rozmiar?

 

Pozdrawiam!

 

Kolego dla Ciebie tylko rama 21"! Nawet nie myśl o mniejszych :-)

 

Ja polecam rownież sprzedawcę z Allegro FHU_Rower_pl :-)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez chsklika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe ze endomondo zle pokazuje?

Endomondo zapisuje punkt co kilka sekund. Różnica wynika z

różnicy pomiędzy długością łamanej, a opisanej na tych samych punktach krzywej.

Na domiar złego wygładza/uśrednia kolejne pozycje - widzę to na śladzie rzuconym na mapę,

że wywala mnie do wnętrza zakrętu poza drogę np. na przejazdach przez skrzyżowanie, gdy

skręcam pod kątem 90 stopni nawet po sporym łuku.

Z drugiej strony, gdy pozycjonowanie jest mało dokładne a zapis częsty, to w niektórych programach

stoisz w miejscu w promieniu 300 m :) i cały czas zlicza ci kilometry (tak było ze śp.GDSed)

 

 

Tabela dotyczy liczników Sigma, Kellys może mieć inne wartości.

to niestety jest bzdura

licznik zlicza ilość obrotów koła i mnoży przez wpisany obwód - stąd masz odległość i prędkość.

Czysta matematyk - żadnej filozofii - wszędzie wpisuje się ten samo obwód.

 

Że ktoś nie ma jak zmierzyć - zlitujcie się - nie ma od kogo pożyczyć miarki? nie teraz to za tydzień

Jak nie ma dość podłogi (potrzeba jakieś 3.5 metra=obwód koła+średnica żeby móc przetoczyć)  wyjdź na klatkę/podwórko.

Albo zmierz średnicę koła razem z oponą, mnóż razy Pi i masz (kalkulator w Windzie ma Pi dokładnie dość)

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, chodzi o rozmiar opony i wpisywane wartości to ja zastosowałem metodę najmniej irytującą czyli koło ma 700 mm śr

 

czyli 700*Pi=2199,1148 czyli wpisuje 2199 i problem z głowy a magnes i tak nie mierzy punktowo obrotu tylko swoją średnicą co zademonstrowałem na swojej grafice :D także dokładność  jest pojęciem względnym

post-169868-0-30305300-1397834432_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@copone, @@mauricius, Wielkość i położenie magnesu nie ma nic do rzeczy. W czujniku jest kontaktron, którego styki magnes załącza lub nie. W niektórych czujnikach nawet słychać cyknięcie jak się magnes zbliży. Warunek poprawnego działania jest taki, ze kontaktron ma się załączyć tylko raz na jeden obrót koła. To wszystko. Błędy pomiaru mogą mieć tylko 3 przyczyny:

1) Za słaby magnes i kontaktron się nie złącza poprawnie.

2) Uszkodzony kontaktron, który nie załącza się poprawnie.

3) Źle zmierzony obwód koła - ale tutaj trzeba naprawdę chcieć popełnić gruby błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wzrostu 190 rama 21"

Na wielu aukcja sprzedają już kandsy 2014r. a opis maja pozostawiony z poprzedniego modelu - trzeba dzwonić i pytać.

 

Polecam zakup na rowerykands.pl jest pewność, że rower jest taki jak w opisie a nie tak jak u niektórych sprzedawców, inny opis, inne zdjęcia itd.

P.S Osobiście nie lubię allegro i staram się tam nie kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@copone, @@mauricius, Wielkość i położenie magnesu nie ma nic do rzeczy. W czujniku jest kontaktron, którego styki magnes załącza lub nie. W niektórych czujnikach nawet słychać cyknięcie jak się magnes zbliży. Warunek poprawnego działania jest taki, ze kontaktron ma się załączyć tylko raz na jeden obrót koła. To wszystko. Błędy pomiaru mogą mieć tylko 3 przyczyny:

1) Za słaby magnes i kontaktron się nie złącza poprawnie.

2) Uszkodzony kontaktron, który nie załącza się poprawnie.

3) Źle zmierzony obwód koła - ale tutaj trzeba naprawdę chcieć popełnić gruby błąd.

Ok, nie jestem specjalistą od takich rzeczy, ale  rozumuję w ten sposób, że kontaktron załącza się gdy wchodzi w pole magnesu a wyłącza gdy wychodzi - jeżeli źle rozumuję to proszę o poprawienie mojej niewiedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam zakup na rowerykands.pl jest pewność, że rower jest taki jak w opisie a nie tak jak u niektórych sprzedawców, inny opis, inne zdjęcia itd.

P.S Osobiście nie lubię allegro i staram się tam nie kupować ;)

Tylko ceny duzo większe niż Allegro! Na Allegro sa naprawdę dobrzy sprzedawcy - warto opierać sie na doświadczeniu innych forumowiczów:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@barteq88,

i uważasz, że robienie ludzi w bambuko na stronie rowerykands.pl jest w porządku? Udawane promocje i obniżki, finalna cena wyższa niż na allegro... średnio fajne zachowanie.

@@copone

kontaktron otrzymuje jeden impuls i na jego podstawie oblicza ilość pełnych obrotów koła, tyle

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup na rowerykands.pl jest pewność, że rower jest taki jak w opisie a nie tak jak u niektórych sprzedawców, inny opis, inne zdjęcia itd.

P.S Osobiście nie lubię allegro i staram się tam nie kupować ;)

 

Jedni nie lubią kupować na allegro a inni nie lubią przepłacać...

 

A tak na marginesie wypowiedziałeś się chociaż raz na forum tak aby nie reklamować rowerykands.pl ?

Edytowane przez mauricius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że robią ludzi jak to nazwałeś "w bambuko"

Zakupilem u nich już dwa Kandsy i jestem bardzo zadowolony z jakości obsługi i czasu realizacji.

Odnośnie cen to wystarczy się z nimi skontaktować i wynegocjować bardzo ciekawą ofertę.

 

 

@@barteq88,

i uważasz, że robienie ludzi w bambuko na stronie rowerykands.pl jest w porządku? Udawane promocje i obniżki, finalna cena wyższa niż na allegro... średnio fajne zachowanie.

@@copone

kontaktron otrzymuje jeden impuls i na jego podstawie oblicza ilość pełnych obrotów koła, tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@barteq88

robienie sztucznej promocji i obniżki ceny to nie robienie w bambuko? wybacz zatem, żyjemy w innych rzeczywistościach

na allegro też kupisz taniej niż na aukcji więc kontakt i negocjacje to żadna łacha, u każdego się dogadasz

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

robienie sztucznej promocji i obniżki ceny to nie robienie w bambuko?

 

Nie, nie jest, bo póki co nie ma obowiązku kupowania w sklepie rowerykands.pl. Także póki co ceny na allegro nie są cenami maksymalnymi wiążącymi wszystkie podmioty gospodarcze chcące sprzedawać te rowery. Takie są realia wolnego rynku. Każdy kupujący powinien potrafić ocenić czy dana oferta jest dla niego korzystna i może wybrać tą, która mu się podoba. Jest wolny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pasjonatów marki Kands:P Wasze wpisy na tym forum sprawiły że i ja dołączyłem do grona posiadaczy Maestro Kands - model 2014 (biały) - kupiony z pierwszej ręki czyli od producenta. Rower mam już ponad tydzień ale dopiero wczoraj wykonałem pierwszą wycieczkę (pogoda wcześniej nie dopisywała). Moje spostrzeżenia: wygląd super (przyciąga wzrok), podzespoły na poziomie. Jednakże zawsze jest jakieś ale :(  i tu mam  2 pytania. Rower był fabrycznie wyregulowany jednakże na przełożeniach typu:  2x7 czy 3x5 trochę słychać przednią przerzutkę - ociera (czytałem że ciężko w 8 biegowych to wyregulować ale myślę że dam rade).

Pytanie 1: lepiej regulować przy kierownicy czy śrubkami przy korbie?

Pytanie 2: jak jeżdżę na wyższych przerzutkach to przy większych prędkościach przy dociskaniu mam wrażenie lekkiej wibracji (nie jest to ocieranie), czy jest to związane z rozciąganiem łańcucha czy po prostu należy podregulować tylną przerzutkę (przerzutki wchodzą płynnie, pedały chyba też ok bo zmieniałem na aluminiowe, korba dokręcona).

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności regulujesz przy kierownicy. Śrubki na przerzutce służą do ograniczania skrajnego położenia przerzutki. You tube pomoże.

acha a fabryczna regulacja pozostawia wiele do życzenia... jest zgrubna.

Edytowane przez mauricius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności regulujesz przy kierownicy. Śrubki na przerzutce służą do ograniczania skrajnego położenia przerzutki. You tube pomoże.

acha a fabryczna regulacja pozostawia wiele do życzenia... jest zgrubna.

 

Ja zawsze reguluje w pierwszej kolejności przy przerzutce. Regulowałem tak dziesiątki rowerów. Na logike, to tylko naprężenie linki, to jakie znaczenie ma to czy przy przerzutce czy przy manetce jak finalnie będzie tak samo napięta.

 

Ps. Od zakresu są śrubki :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przednią wyreguluje bez problemu ale dalej zastanawia mnie fakt tych lekkich wibracji (pytanie 2). Znalazłem podobny problem opisany na http://www.forumrowerowe.org/topic/125333-korbakaseta-wibracje-drgania-przy-pedalowaniu/page-2 . Tam pomogła zmiana łańcucha ale w moim przypadku to chyba nie to gdyż rower jest nowy. Pojeździć trochę i poczekać aż "samo" przejdzie czy kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...