Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszych testach i zasadniczo wszystko jest w porządku poza jadną rzeczą, wydaje mi sie że gdzieś już ktoś  o tym pisał ale od 40 min nie potrafię zlokalizować gdzie. Mianowicie na przełożeniu 3x8 i tylko na nim w momencie gdy mocniej dociskam prawy pedał np chcąc szybko przyśpieszyć wydobywa się z jego okolic dziwne tarcio-szuranie. Na pewno nie jest to spowodowane przerzutką. Trochę mnie to niepokoi a nie wiem co to może być.PS Pedala dokręcałęm można powedzieć że w pampersie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mianowicie na przełożeniu 3x8 i tylko na nim w momencie gdy mocniej dociskam prawy pedał np chcąc szybko przyśpieszyć wydobywa się z jego okolic dziwne tarcio-szuranie

Jest to typowa przypadłość korb na kwadrat, korba gnie się gdy mocno naciskasz. Z tym że na tym przełożeniu nie ma za bardzo sensu jeździć przy niewielkich prędkościach - niezdrowe dla łańcucha, kasety, korby. No i dla kolan :) 

Możesz się jeszcze pobawić regulacją przerzutki wykręcając śrubę H co 1/8 obrotu aż do pożądanego rezultatu, ale to mogło by być rozwiązanie jeśli problem występuje przy wyższych prędkościach i jeździe na wysokiej kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach i zasadniczo wszystko jest w porządku poza jadną rzeczą, wydaje mi sie że gdzieś już ktoś  o tym pisał ale od 40 min nie potrafię zlokalizować gdzie. Mianowicie na przełożeniu 3x8 i tylko na nim w momencie gdy mocniej dociskam prawy pedał np chcąc szybko przyśpieszyć wydobywa się z jego okolic dziwne tarcio-szuranie. Na pewno nie jest to spowodowane przerzutką. Trochę mnie to niepokoi a nie wiem co to może być.PS Pedala dokręcałęm można powedzieć że w pampersie :)

 

Przeczytaj, może to pomoże?

http://www.forumrowerowe.org/topic/138905-rower-kands-maestro-2013-test-etapowany/?p=1458585

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki rozmiar koła wpisać do licznika Kellys dla naszego Kandsa na stockowych oponach 700x40C? Zmieniłem licznik Kross na kellys...

 

Uprzedze odpowiedzi: nie mam jak zmierzyć!

 

 

Wpisałem z instrukcji tylko dla koła 28" nie było żadnych dodatkowych informacji, a jedynie: 2237

 

Pojechałem testowo z licznikiem i endomondo i wyszło mi 3km różnicy (licznik pokazał wiecej).

 

Poradzi ktos?

2200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

Ja mam 2224

Dzięki!

Tak wpisałem:-)

 

Kolega @BikerLight właśnie napisał mi dokładnie tak samo na PW!

 

 

 

Instrukcja dla opony o rozmiarze 700x40c podaje wartość 2224.

Jednakże zauważam nieścisłości pomiędzy wskazaniami licznika Kellys a aplikacją Endomondo czyli GPS.

Kilka razy przewinęło mi się, ze właściwsza wartość to być może 2200

 

 

 

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@chsklika

zdajesz sobie sprawę ile musiałbyś przejechać żeby przy ustawieniach jakie pierwotnie podałeś (różnica między Twoim pierwotnym wpisem a tym co podali koledzy to całe 13mm na obrót koła - wierząc, że podana przez nich wartość jest właściwą) uzyskać 3km różnicy między gps (zakładając, że dobrze pokazał dystans) a licznikiem?  :woot:

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2224 nie widzę w instrukcji, ilu to odpowiada? Powiecie mi może ile dać przy 700x35? 2205?

 

Pozdrawiam


 

 

A przy okazji.... SPD zainstalowane.

 

Powiedz mi, jak to siodełko Kellysa, daje rade ?

Edytowane przez Iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@chsklika,

zdajesz sobie sprawę ile musiałbyś przejechać żeby przy ustawieniach jakie pierwotnie podałeś (różnica między Twoim pierwotnym wpisem a tym co podali koledzy to całe 13mm na obrót koła - wierząc, że podana przez nich wartość jest właściwą) uzyskać 3km różnicy między gps (zakładając, że dobrze pokazał dystans) a licznikiem? :woot:

 

Zdaje:-) przejechałem 20km tylko!

 

Czy możliwe ze endomondo zle pokazuje?

 

Miałem wpisana inna wartość ale tak jak napisałeś - musiałbym pojechać do Watykanu i z powrotem zeby zrobic te 3km różnicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

2224 nie widzę w instrukcji, ilu to odpowiada? Powiecie mi może ile dać przy 700x35? 2205?

Pozdrawiam

 

Powiedz mi, jak to siodełko Kellysa, daje rade ?

 

Siodło KLS daje radę, całkiem wygodne....ale nie miałem jeszcze maratonów po 100 km i więcej..

SPD zainstalowane.

7g05.jpg

 

 

@ chsklika

 

jeśli chodzi o licznik KLS 09 to nawet na stronie Kellysa nie ma podanej instrukcji.

Ja się posiłkowałem tym kalkulatorem:

http://kolarstwo-szczyrk.prv.pl/warsztat/licznik/obwod_kola.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@chsklika

primo endomondo jest do dupy :) secundo moduły gps w telefonach są również do dupy ;) a im nowszy telefon tym większe prawdopodobieństwo, że moduł jest bardziej dupowaty ;) poza tym sama technologia gps pozostawia wiele do życzenia

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porównać GPS z licznikiem proponuję użyć aplikacji Osmand do nagrania śladu. Można w nim ustawić częstotliwość sprawdzania sygnału . Druga sprawa to przed samą jazdą reset licznika (km dzienne) i uruchomienie nagrywania śladu robimy mniej więcej w tym samym momencie.Po za kończeniu jazdy niezwłocznie wyłączenie zapisu śladu.U mnie wyszło 10 m róźnicy na 14 km.Więc bardzo podobnie. Licznik to Sigma BC 16.12,Opony Kenda 700x35C obwód wpisany 2200.

 

http://www.sigmasport.com/de_media/service_center/faq/visuals/radumfang_tabelle.jpg

Edytowane przez Wojtas82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

@ Wojtas82

z Twojej fotografii wynika, ze na oponach 700x40c musiałbym wpisać 2230. (Obecnie mam zalecane 2224 mm). A to oznaczałoby jeszcze większe różnice pomiędzy wskazaniami GPS...

Może @ Piehursson ma rację, że ten cały wskaźnik GPS to o kant D...potłuc...

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

mam pytanko czy kupował ktoś z Was od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/show_item.php?item=4130744092&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

 

poczytalem troche stron w tym temacie, i widze duzo pozytywnych opini na temat tego modelu. Chodz widzialem również że zdarzają się w sprzedazy modele opisane jakos 2014 a czesci z modelu 2013. Nie ukrywam ze jestem jakims znawcą wsród rowerów, i chętnie bym się poznał opinie na temat sprzetu w tym rowerku;) 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanko czy kupował ktoś z Was od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/show_item.php?item=4130744092&msg=Obserwujesz+tę+ofertę.

 

Nie+przegap+jej+zakończenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zakładce+Trwające.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

 

poczytalem troche stron w tym temacie, i widze duzo pozytywnych opini na temat tego modelu. Chodz widzialem również że zdarzają się w sprzedazy modele opisane jakos 2014 a czesci z modelu 2013. Nie ukrywam ze jestem jakims znawcą wsród rowerów, i chętnie bym się poznał opinie na temat sprzetu w tym rowerku;)

Pozdrawiam!

Link nie działa:-)

 

Jeżeli miało to być pytanie o kands maestro to kolega obowiązkowo przeczyta wszystkie strony tego tematu - wstecz i na pewno bedzie miał juz wyrobione jakies zdanie:-)

 

Na Allegro sprzedają Kandsa 2013 z opisem 2014. Jest to wprowadzanie w błąd! Nowy kands ma klamkomanetki Acera, poprzedni Alivio. Nowy ma mostek, sztyce, kierownice UNO, poprzedni ma ZOOM.

 

Tym sie kieruj:-)

 

 

Licznik to Sigma BC 16.12,Opony Kenda 700x35C obwód wpisany 2200.

 

Garmin na swojej stronie podaje taka wartosc dla opon 700x40c z tym ze uwzględnia juz obciążenie rowerzysty... No nic wpisałem tak jak mają chłopaki i zobaczymy co wyjdzie:-)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez chsklika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...