Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

w tej sytuacji odradzam Kwest-a

z moich doświadczeń to opona wyłącznie na asfalt/beton

na sypkim szybko traci przyczepność

w końcu to prawie slick - rowki są tylko do odprowadzania wody

 

 

Hej No to jest oczywiste:-) odniosłem sie tam do opony Continental...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Zdecydowałem się na zakup Kands Maestro 2014 , został mi tylko dylemat z wyborem koloru ramy... widziałem kilka zamieszczonych zdjęć z rama w kolorze białym , mógłbym prosić drodzy forumowicze o zamieszczenie "real" zdjęć z ramą w kolorze czarnym i grafitowym, pomogło by mi to podjąć decyzje, może jakieś rady z waszej strony ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Załóżmy ze te seryjne opony zostawię na zapas bo w sumie bez sensu wymieniać na Kendy - to czy np w podane wyżej preferencje 70/30 moge wybrać Continental Cyclocross Speed 700x42C?

 

 

 

Czytałem ze na asfalcie całkiem niezłe opory toczenia, a rownież w lekkim terenie sie sprawdzają!

 

 

 

Drutowa 42zł - idealna cena dla Mnie

 

W jakim sklepie znalazłeś taka cenę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ chsklika

 

Jeśli już planujesz sobie zmienić ogumienie spróbuj spobie odpowiedzieć w jakim kierunku chciałbyś pójść.

Czy w stronę uterenowienia go...poprzez załozenie grubszego bierznika, albo wręcz ogumienia 29er, ale to będzie pociągało za soba obciążenie go i zauważalne spowolnienie w jeżdżeniu.

 

Ja się przygłądam w kierunku uterenowienia. Nie na 100%, ale coś bardziej w kierunku jazdy po drogach polnych, zwiru, no powiedzmy, 30% asfaltu. Z ostatnich 20 stron wątku widziałem pomysły na Geax Saguaro 29x2.2/2.0, Serious Smart Sam 2.0/2.1 i Schwalbe Land Cruiser 28x1.6. Tylko te ostatnie to chyba zadne uterenowienie? Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szybkie pytanie - nowe opony smart samy 2.1 wiec nowe detki tylko jakie - czy zawór auto 40mm bedzie okej na nasze obrecze stożkowe?

 

z własnego doświadczenia, im dłuższy zawór tym mniej nerwów i niepotrzebnego rzucania mięsem (przynajmniej w moim przypadku) ja używam tylko 48mm i to jest moim zdaniem najwygodniejsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega Gruby99 skompletowałem już wszystko, więc również fotka ode mnie:

 

4.jpg

 

Pełny spis części:

 

Marka KANDS

Model MAESTRO

Rama KANDS ALU HYDROFORMING TUBE 21'

Widelec SR-SUNTOUR NVX

Koła 28" DWUKOMOROWE WZM.

Opony Schwalbe 700x35C (1,38 cala) (max. 6.5 bar)

Hamulce SACCON V-brake

Korba SHIMANO FC-M311 48/38/28 L175

Pedały Shimano SPD XT PD-M540

Suport NECO MASZYNOWY

Manetki SHIMANO ALIVIO ST-M410

Przerzutka T. SHIMANO ALIVIO RD-M430

Przerzutka P SHIMANO ALIVIO FD-M412

Kaseta SHIMANO HG-41 8 RZĘDOWA

Sztyca ZOOM ALUMINIOWA

Siodełko VADER

Mostek ZOOM ALUMINIOWY AHEAD

Kierownica ZOOM PROFILOWANA

Gripy ESI Chunky 130mm

Oświetlenie P SIGMA LIGHSTER

Oświetlenie T MACTRONIC WALLE

Licznik Kellys KCC09

Akcesoria Sakwa podsiodłowa, Koszyk na bidon    

 

Edytowane przez Iwan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@ iwan89

 

Śliczna bestia.

Szczególnie na tych poleconych przeze mnie oponach Schwalbe KOJAK wygląda na[prawdę kozacko.

Oponki dotarte...SPD 540 zamontowane...jak się teraz sprawuje...?

 

Widzę, że coraz więcej Kandsów 2014 znalazło swoich posiadaczy, stąd moje pytanie czy kupował ktoś od użytkownika romexsport1 na allegro? Link do aukcji: http://allegro.pl/kands-maestro-treking-alu-alivio-suntor-okazja-i4126836912.html

 

Wskazany przez Ciebie Kands Maestro pochodzi z kolekcji 2013. Iwan89 podobnie jak ja i paru innych użytkowników postawiliśmy na sprawdzony model na klamkomanetkach Alivio. 2014 ma klamkomanetki Acera...

 

 

W poniedziałek dotarł do mnie KM z tego sklepu.

Generalnie polecam się dogadać poza allegro, zaoszczędzisz na wysyłce i błotniki w gratisie dostaniesz.

 

Cenna uwaga, którą należy często podkreślać. Zakup po za allegro ze sprawdzonego sklepu nie niesie za sobą ryzyka.

A zawsze cena może być lepsza. warto zapytać się wprost sprzedawcy...do czego zachęcam każdego zainteresowanego tym modelem.

 

Ale proponowałbym drogę telefoniczną bądź mailową, raczej ostatecznie poprzez formularz kontaktowy allegro.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma83, dnia 16 Kwie 2014 - 2:09 PM, napisał: Widzę, że coraz więcej Kandsów 2014 znalazło swoich posiadaczy, stąd moje pytanie czy kupował ktoś od użytkownika romexsport1 na allegro? Link do aukcji: http://allegro.pl/ka...4126836912.html   Wskazany przez Ciebie Kands Maestro pochodzi z kolekcji 2013. Iwan89 podobnie jak ja i paru innych użytkowników postawiliśmy na sprawdzony model na klamkomanetkach Alivio. 2014 ma klamkomanetki Acera...

@, eeeee.... chyba coś Ci się pomyliło. Wskazana aukcja oferuje Maestro a.d. 2014 

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@, eeeee.... chyba coś Ci się pomyliło. Wskazana aukcja oferuje Maestro a.d. 2014 

 

Patryku...oj chyba nie... To, że link wskazywał na aukcję na model 2014, to treść wypowiedzi kolegi @ ma83 pod zdjęciem Kandsa @ iwana89 z modelu 2013 - oraz nadanie mu statusu + wyraźnie na to wskazuje. Ja to przynajmniej tak odebrałem.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śliczna bestia. Szczególnie na tych poleconych przeze mnie oponach Schwalbe KOJAK wygląda na[prawdę kozacko. Oponki dotarte...SPD 540 zamontowane...jak się teraz sprawuje...?

 

Dzięki! Jest na pewno szybciej :) Zmiana SPD + Opony była praktycznie za jednym zamachem, także efekt się skumulował. Ale naprawdę fajnie się śmiga i z tego co widzę w takich warunkach w jakich jeżdżę czyli miasto + szosa to jestem zadowolony, lekkie krawężniki im nie straszne na 6,5 barach(przynajmniej na razie), choć wiadomo zwalniam i podnoszę wtedy tyłek. Czuć też lepszą przyczepność. Ogólnie upgrade jak najbardziej na + tak samo SPD, jest więcej mocy. Niemniej sporo kilometrów przede mną żeby się przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...