Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

@drogba89

 

na upartego możesz kupić tego Evado. Osprzętem nie powala jak nawet za cenę po rabacie. Remiro w każdej kwestii jest tutaj lepszy.

 

http://allegro.pl/hydraulika-mocny-cross-remiro-viper-full-alivio-i6234996499.html

 

Remiro ma pełny osprzęt alivio, lepszy amortyzator. Nie wiem tylko jaki rozmiar ramy byłby dla CIebie. 

Edytowane przez moszczan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, pomyliłem linki do allegro. Oczywiście mam ciągle na myśli Remiro, który w każdej kwestii okazuje się lepszy od Evado.

 

Wydaje mi się, że rama z Remiro to rozmiar 19-21 cali, ale z drugiej strony chyba bardziej 19. Dlaczego? Wszystkie rowery od transroweru ( Kands, Lazaro, Remiro ) mają bardziej wydłużone ramy niż inni producenci. Na wszelki wypadek niech się wypowiedzą inni. Ja mam Kands Crossa z ramą 21 cali, przy wzroście 178 i po przejechaniu 3000km trochę żałuję, że nie wziąłem 19 cali. W momencie kupna było spoko 21.

Edytowane przez moszczan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje roweru do +/- 1500zł. Rower do celów rekreacyjnych, jazda po mieście i jakieś wypady poza np. Do lasu.

 

Zatem zapewne odpowiedni będzie rower crossowy. Kola 28 a rozmiar ramy? Mam 190cm wzrostu. Interesuje mnie lazaro integral v3 ale może są jakieś korzystniejsze opcje?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hamulce hydrauliczne nie są jakieś super hiper mega. Fakt faktem są lepszę od zwykłych V-brake podczas niekorzystnych warunków pogodowych (deszcz, błoto, śnieg). Z drugiej strony mam w Kandsie swoim V-brake Saccona i ostatnio pojechałem w trasę. Był jeden stromy, długi zjazd z słabą nawierzchnią. Jako, że 6miesięcy temu miałem złamaną kość ramienną postanowiłem nie szaleć i jechać na hamulcu. Przyznam, że trochę brakowało mi siły hamującej. Plusem dla tarczówek będzie jeszcze to, że nie niszczą Ci koła. Za to tarczówki wymagają trochę większych zdolności serwisowych (odpowietrzanie, wymiana oleju). Gdybym dzisiaj kupował rower to już prawdopodobnie na hydraulikach. Możesz rozpatrzeć tego Remiro z hydraulicznymi hamulcami. Dla pewności zapytaj się sprzedawcy o dostępności ramy 21 i 23 cali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W remiro lazaro i kands do wzorstu 180-185 zdecydowanie rama 19 cali. Hamulce...vbrakee są ok tylko można wymienić klocki na lepsze. Tak to remiro złożony przez producenta lazaro na zamowienie firmy sprzedającej remiro. Inny chyba widelec i hamulce. Tak to godny polecenia. Jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezme remiro nie za bardzo mi sie podoba jego wyglad tak jak firmy kross ale za wyglad z koleji nie bede placil jak mowicie ze ma duzo gorsze czesci :)

 

182cm wzrostu to bedzie 21 czy 19?

Jak chce wydac 1700-1800

 

To brac ten remiro za 1500zl hydraulika i reszte zachowac czy jest jakas drozsza wersja?

Lepiej lazaro v3 czy remiro sam juz nie wiem zglupialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drogba

 

Weź Remiro

 

http://allegro.pl/hydraulika-mocny-cross-remiro-viper-full-alivio-i6234996499.html

 

rama raczej 19, bo jest wydłużona względem np Krossa, Rometa.

 

Edit: po zakupie Remiro, Kandsa, Lazaro polecam zmianę gripów - rączek na kierownicy, są niewygodne, bolą ręce nawet w rękawicach. Polecam profilowane gripy żelowe/gumowe. 

 

Edytowane przez moszczan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moszczan dziekuje zamowie na dniach ten rower najwyzej z czasem cos wymienie :)

 

Ciekawy jestem czy sam zloze ten rower :)

Ewentualnie do serwisu poszukam gdzies zaniesc

 

Nakrecilem sie strasznie mam nadzieje ze bede zadowolony :)

 

Ten rower evado 4.0od krossa za 1700 w zasadzie ma hydraulike ale czesci gorsze tak?:)

Edytowane przez drogba89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez neta przyjedzie w kartonie. Musisz założyć przednie koło i skręcić kierownicę i tyle. Będzie wstępnie wyregulowany. Zapytaj sprzedawcy o przegląd zerowy czy musi być realizowany w ich sieci serwisowej czy w dowolnym serwisie.

 

 

 

A! i nie daj się podpuścić koledze, jakiemuś innemu sprzedawcy, że te rowery mają ramę słabą, że Kross i Meridy mają niezniszczalne ramy. To jest zniechęcanie do kupna tych rowerów i brania " markowych ". Ramy w Kandsach, Remiro, Lazaro odbiegają jedynie wizualnie od Krossów itd...

Edytowane przez moszczan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wydaje mi się, że rama z Remiro to rozmiar 19-21 cali, ale z drugiej strony chyba bardziej 19. Dlaczego? Wszystkie rowery od transroweru ( Kands, Lazaro, Remiro ) mają bardziej wydłużone ramy niż inni producenci. Na wszelki wypadek niech się wypowiedzą inni.

...

Prawda, mam Spartacusa (to samo co Kands, Remiro, Lazaro) i potwierdzam że siedzi się na nim jak na innych markach w rozmiarze 19"

Dobrze że Koledzy doradzili mi 17"  :)

A jeszcze dopowiem że mam 172 cm. wzrostu ale dość długą nogę do wzrostu 80 cm.  ^_^

Edytowane przez tomaliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj kandsa maestro, rozmiar 21 przy 186 cm wzrostu, przed pierwszą przejażdżką przeczytałem Wasze posty o rozmiarach i teraz kurna mną targa wątpliwość czy nie powinna to być 19tka :D Faktycznie, ta odległość jest odczuwalna, ale zobaczymy po kilku dłuższych przejażdżkach jak na to będę patrzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jur432,

robisz w sezonie 3 000 000 km? rakieta wokol Ziemi? szacun! a co do osprzetu, ramy masz racje. od kilku miesiecy poruszam sie na Kandsie STV700, po lekkich modyfikacjach. dzielnie znosi Wroclaw dziurawy, szytry, sciezki i moje 105 kg wagi... rower za 700pln,z korba szosowa Campagnolo 53-39, oponami Continenalami 28x1,75, mostkiem od Richeja i zmieniona sztyca.

 

ps. rama Kandsa ma 21 cali, a ja mikre 178cm, i jest git!

 

sorki 3 tyś ,troszkę mnie poniosło za daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci wstawiają hydraulike slaba ale klienci się na to łapią i nie patrzą ze kosztem.hydrauliki dostaja słabszy sprzęt . a jeśli.i to i to to cena wysoka . remiro skład mnie nie ma konkurencji...no kands spartakus i lazaro to bliźniaki . rama matowa i wizualnie fajna. Lazar ma punkty serwisowe. Remiro tylko wysyła w razie gwarancji

Resel...chyba 19tka byłaby w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolbi, chciałem kupić rower za 800-1000 zł. maks., w tej cenie niestety były to rowery jescze na wolnobiegu.

Po zawitaniu na forum doradzono mi aby dopłacić do kasety i wybrałem Spartacusa 3.0

Dobrze że kupiłem nie czytając i nie zagłębiając się dalej w temat bo później żałowałem że nie kupiłem na osprzęcie alivio bo to raptem 300 zł. dopłaty  ^_^

Po zagłębieniu szerzej tematu i podnoszeniu poprzeczki, stanąłem na tym że minimum to osprzęt deore jest mi potrzebny  :D

Dzisiaj pojechałem do sklepu (z myślą kupna) przymierzyć Unibike Viper Disc GTS na kpl. osprzęcie deore z hydrauliką (2849 zeta).

Nie powiem, rowerek fajny ale dooopy nie urywa i podczas jazdy testowej nie odczułem różnicy w jakości samej jazdy ani nie dostrzegłem różnicy na przerzutkach i manetkach do Spartacusa gdzie z tyłu jest acera obsługiwana manetką altus  ^_^

Zostaję z tylną przerzutką acera, manetkami altusa i przednią przerzutką tournaya  :laugh:

Powiecie że alivio/deore wytrzyma dłużej, lepsze materiały, pewnie tak ale różnica cenowa jest kolosalna i trzeba się zastanowić czy nam to właściwie potrzebne do naszej jazdy w crossie.

Tak piszę o tym bo hamulce tarczowe (hydrauliczne) to nie najgorsza opcja z słabszym osprzętem jeśli mamy ograniczony budżet bo jadąc po deszczu V-ki mnie trochę drażnią bo tylko piszczą a nie hamują  ;)

Nie zmienia to faktu że jak zarżne kasetę czy przerzutki to kupię już alivio lub deore bo tak  :D

 

 

 

 

Edytowane przez tomaliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym lepszy osprzęt kosztem hydrauliki,  sam mam V-brike i nie jest tak źle :) . Moim wyborem będzie , bo pieniążki już prawie uskładane .Jeden z tych dwóch :

 

1. Haibike Land 8.40 

albo 

2. Winora Dakar 2016

 

co myślicie o tych rowerach, może ktoś ma i używa obecnie ?

Edytowane przez jur432
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...