Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,


 


noszę się z zamiarem kupna roweru w zasadzie pierwszego poważniejszego (do tej pory miałem jakiś stary podprodukt Krossa).


Zakres cenowy 1500-1700,


waga 85 kg,


wzrost 185 cm,


Trasy przeważnie około 20 km - rekreacyjnie, czasem dojazd do pracy. Przeważnie szosa, czasem jakaś boczna droga szuter czy lekkie piaski.


 


Mam na oku kilka pozycji jak np:


 


1. Merida Crossway 20-V


2. Giant Roam 3 lub 4,


3. Genesis Speed Cross SX 10,


4. Unibike Crossfire


 


Zdaje sobie sprawę, że np Genesis i Unibike mają lepsze np. przerzutki ale wymiana tego w Meridzie czy Giancie po 1 czy 2 sezonach nie będzie problemem. Natomiast nie mam pojęcia o trwałości ram tych rowerów a to chyba ważniejsze. Ogólnie jeśli ktoś miał do czynienia z którymś z tych modeli albo orientuje się w tym bardziej to prosiłbym do odniesienie do moich pomysłów.


Ciekawi mnie też fakt "dożywotniej" gwarancji na ramy oferowanej przez Gianta i jakie sytuacje ta gwarancja obejmuje bo byłby to duży plus.


Proszę o pomoc i podpowiedź jeśli ktoś miałby ochotę włączyć się w rozwiązanie mojego problemu.


pozdrawiam serdecznie !


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, mam pytanie co do roweru crossowego bo zamierzam się przesiąść z mtb na crossa, powiedzcie mi jakie skoki amortyzatorów mają takie rowery, bo czasami w opisach nie jest to napisane, a większość ma koło 63mm, czy są jakieś rowery crossowe z większym skokiem amorka tak koło 80mm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardza

szkoda ze kands maestro nie ma dla mnie ramy, bo to bylby chyba dobry wybor na poczatke

widze tu duzo dobrych opinii na na jego temat

 

tak zostal mi spartacus oraz przyjrze sie Caledanowi


a czym rozni sie ten Spartacus za niecale 1000 zł:

http://allegro.pl/spartacus-cross-line-kola-28-shimano-acera-2014-i4492814873.html

od tego za 1400 zł:

http://allegro.pl/spartacus-cross-4-0-disc-alivio-blokada-skoku-i4492814775.html

 

przerzutki alivio, to wiem ze sa lepsze od acera

a co jeszcze ? to duza roznica cenowa

ten tanszy ma mniejsza rame dla mnie, kurcze ten drozszy niestety nie ma, potrzebuje 17 i nie latwo cos znalezc w dobrej cenie i fajnego

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...