Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam do wydania ok 3500 zł na 2 rowery, wstępnie wybrałem:

 

Dla Żony:

http://allegro.pl/2016-lazaro-elitary-v3-lady-hydraulika-alivio-i6419808156.html

 

Dla siebie:

http://allegro.pl/hydraulika-mocny-cross-remiro-viper-full-alivio-i6419850216.html

 

Co sądzicie, jakieś alternatywy? Jakieś minusy tych rowerów? 

Edytowane przez Misiek_z11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi link nie działa.Podobno są problemy z prawidłowym działaniem tylnej przerzutki.Ogólnie polecany w tym przedziale cenowym.Opcja na hamulcach v-brake wchodzi w rachubę?

Męski  http://allegro.pl/2016-eries-cross-dysk-alivio-blokada-27-biegow-bia-i6115742723.html  

Edytowane przez Tatanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię słowa "podobno" :) ...

 

Generalnie - Remiro Viper na Alivio - mam, używam i jak poprzednicy w tym wątku jestem bardzo zadowolony.

 

Co do roweru dla żony to widzę że ... cena wysoka :) - nie lepiej lazaro integral v3 - też na alivio i do normalnego użytkowania pewnie zdecydowanie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się kiedyś stwierdzenie gdzieś na forum samochodowym odnośnie samochodów - narzekanie na markę Fiat i zachwalanie innych których się nie ma : Jak nie chcesz narzekać na Fiata - kup sobie Forda (marka przykładowa). Zaczniesz wtedy narzekać na Forda ale za to przestaniesz już narzekać na Fiata :)

 

Nie wiem co inni opisują i na ile wiedzą o tym ze słyszenia na ile faktycznie - ja mam i mogę z czystym sumieniem polecić a już trochę kilometrów nim zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-)

wciąż szukam roweru (jak w temacie oczywiście)... dziś przez przypadek znalazłem taki smaczek:

http://www.top-narty.pl/rowery/rowery-trekkingowe/sumava-gent-detail

za 1600 zł

  • KOŁO ZĘBATE:

    SHIMANO CS-HG20 9-SPEED, 11-13-15-17-19-21-24-28-32T

  • Opony:
  • SCHWALBE RANGE CRUISER KevlarGuard,40-622

  • Ilość przerzutek:

    9 SPEED

  •  

 

W tym rowerze brakuje wymienionych jeszcze 6 przerzutek :-) ;-) Zadeklarowali, że ma ich 9, wymienili 3: deorke, alivio i acere ;-)

 

Rower niewiele różniący się od kands'ów maestro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tatanka: w tym przedziale cenowym ze wszystkim (no może poza ramą) są większe lub mniejsze problemy. Sikające hydrauliki, piszczące v-braki, uginające się korby, słabo działające manetki, atrapy amortyzatorów, łamiące się pedały, trzeszczące suporty itd.... Można wymieniać bez końca.

Jeśli ktoś tego nie dostrzega to:

1. Jest świadom, że nie można oczekiwać cudów za małą kasę

2. Nie ma porównania do roweru z górnej półki (nie tylko cenowej)

3. Nie przejmuje się pierdołami tylko kręci kolejne kilometry z bananem na mordzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kupiłem roweru. Ze względu na wielkość ramy 17" pozostaje mi chyba Lazaro Integral V2(1200zł) lub V3(1500zł). Czym się różnią te wersje poza 300zł różnicy, czy warto V3?

Czy ktoś może zna rower Eries Eveo Kross 2016 za 1650zł, lub może ocenić: post-197569-0-31584000-1472073382_thumb.jpgpost-197569-0-65104800-1472074332_thumb.jpg

Edytowane przez szybkiszymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kupiłem roweru. Ze względu na wielkość ramy 17" pozostaje mi chyba Lazaro Integral V2(1200zł) lub V3(1500zł). Czym się różnią te wersje poza 300zł różnicy, czy warto V3?

Czy ktoś może zna rower Eries Eveo Kross 2016 za 1650zł, lub może ocenić: attachicon.giferies.jpgattachicon.giferies1.jpg

 

Witaj ;-)

powiem Ci baaardzo prosto, ale proszę nie gniewaj się :-)

jeśli, czytając opis wyposażenia nie zrozumiałeś różnicy, to kup V2... zaoszczędzisz 300 zł... uwierz, że nie zajedziesz V2 :-) która mi się bardziej wizualnie podoba :-) mam tu na myśli klamko-manetki Acera :-)

Ja w swoim krosie trans arctica mam korbe i suport Acery... jest ok :-)

 

a nawet powiem więcej... mój syn ma V1 na Altusach... męczy rower i męczy i wiesz... daje radę (rower oczywiście) a kosztował 850 :-)

 

i na koniec - znam ludzi którzy na V1 pojechali do Grecji... bez problemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o doradzenie, który z niżej trzech wymienionych modeli wybrać.

1. Lazaro Integral V3 na podzespołach Alivio

2. Remiro Viper na podzespołach Alivio

3. Kands Maestro

 

Poniżej w punktach moje pytania/wątpliwości aby było ewentualnie łatwiej odpowiadać :)

 

1. Zdaję sobie sprawę, że każdy z nich to praktycznie ten sam sprzęt, ale czy któryś z nich czymś się wyróżnia na plus od pozostałych ?

2. Wizualnie najbardziej mi się podoba Remiro. Przewertowałem kilkanaście wcześniejszych stron tematu i ludzi pisali i wychodziło, że jest on najtańszy, ale na allegro stoi tak naprawdę powyżej 1500 zł.

    Gdzie mogę go kupić w normalnej cenie tj. w okolicach 1300 zł?

3. Który z nich ma najlepszy serwis ? Czy któryś posiada serwis stacjonarny w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się sprzedały wersje alivio na v-brake'ach, stąd ich zapewne nie widzisz - była to najtańsza opcja z tym osprzętem, to i nic dziwnego.

 

Teraz palmę pierwszeństwa z ceną dzierży maestro .... Rama 19"

 

np. http://allegro.pl/wyprzedaz-rower-crossowy-kands-maestro-alivio-i6422407844.html

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń tam , gdzie mają vipera na acerze i spytaj, chyba tylko jeden  ma je w ofercie na alle... - może być tak że dopiero na wiosnę będzie kolejny rzut, ale nie musi ...

A na nowy sezon to i specyfikacja się może zmienić,  ze o cenie nie wspomnę :) ...

 

A kolor to kwestia gustu - jedni się zaklinają że lazaro tylko biały, inni wręcz przeciwnie :) :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było bo już mnie głowa boli od przebierania w tych rowerach. Początkowo było do 1000 zł. Później się naczytałem, że wszystko co na podzespołach poniżej Alivio można o tyłek potłuc chociaż ja jako niedzielny rowerzysta pewnie nie odczuje różnicy. I teraz jak prawie jestem zdecydowany to wcięło aukcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały brzydki:P Generalnie kolorystyka KANDS najmniej mi się podoba.

Skoro się wyprzedały tzn. że już nie będzie?

No widzisz są gusta i guściki. Ja zachorowałem na białego Kands'a z białym siodełkiem i taki też sobie zamowilem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...