Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

@Blind no miejmy nadzieje, ze tak nie bedzie hehe. Przez tel. sprzedawca wydawal sie wporzadku. Sprawdzil mi jakie tam dokladnie sa opony, wyszlo ze jakis Tajlandzki 'noname' jeden sezon pojezdzi.

Ja to wlasnie sie ciut boje o kola jako calosc wlasnie waze ciut ponad 100 kg i masa nie spadnie...mam zatem nadzieje ze po rownym i twardym posmigaja sezon spokojnej jazdy.

Tez mialem problem z kolorem, no i ostatecznie postanowilem na niebieski ladnie sie prezentuje na youtubie hehe

Jak dojdzie do Ciebie to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Noszę się z zamiarem zakupu roweru crossowego. Przeczytałem dość dużo w internetach, a teraz chciałbym zapytać fachowców. Chcę wydać około 1700zł

W tej cenie najczęściej polecane są dwa modele:

Unibike crossfire oraz Kross Evado 2.0.

ew. wyższe modele w zależności od ceny sklepu (będę kupował raczej internetowo)

Roweru będę używał do weekendowych przejażdżek około 30-40km  mniej więcej 40/60 miasto/leśne ścieżki.

Mam 182cm wzrostu i ważę dość duzo - 110kg dlatego rower musi wytrzymać mój ciężar :)

Długość nogi 84cm

 

 

Dużo pewnie będzie wpływać na jazdę moja waga, dlatego pomóżcie proszę w wyborze ew. zaproponujcie jakieś inne ciekawe modele.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

planuje zakup damskiego roweru crossowego (do jazdy po miescie i w teren) do ok 1800 zł. Mam duzy problem z wyborem konkretnego modelu. Przegladajac rozne fora internetowe moja uwage przykuly:

 

-Kross Evado 3.0 lub 4.0

-Kands Maestro Lady

-Lazaro Integral V3

 

Jestem tez oczywiscie otwarta na inne propozycje. Kwestia tego, ze ciezko wychwycic mi technicze roznice miedzy tymi modelami  :icon_confused:.  Chcialabym, aby wybor w tym przedziale cenowym byl jak najlepszy :-)

 

Wzrost 156cm, waga 51 kg, noga 71 cm. Zastanawiam sie tez czy rama 17" bylaby dobra decyzja?

 

Bardzo prosze o pomoc w wyborze wymarzonego roweru :)

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi!  :thanks:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od dawna forum i mam niezły mętlik w głowie. Na dniach planuję zakup roweru ponieważ poprzedni mi skradziono. Ostatecznie zastanawiam się nad 2 modelami:
Orkan 3 2015
Lazaro Integral v3 2016

Mężczyzna 169cm waga 70kg. Planuję w ciągu tygodnia robić około 50-80km. Czy warto dopłacać do Lazaro czy lepiej pojeździć na Orkanie a później ewentualnie zmienić na Alivio? Budżet max 1500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do kupna roweru crossowego w przedziale 1500 - 1800, w porywach do 2000. Nie mam bladego pojęcia o rowerach i wszystkich sprawach technicznych z nimi związanymi, więc liczę na pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Oto moje typy:

 

1. http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2016/damskie/cross/clea-90-grey/grey#.VxYokXovvko [tutaj cena znacznie przekracza mój próg finansowy, jednak mam okazję kupić go za 1800]

2. http://www.kross.pl/pl/2016/cross/evado-2-0

3. http://allegro.pl/2016-queen-of-the-road-lazaro-integral-v3-lady-i6109827966.html

4. http://unibike.pl/flasheqlds.html

5. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6122053707&reco_id=2320b939-0631-11e6-8250-02ca740046bb&ars_rule_id=201

 

Jestem jak najbardziej otwarta na inne propozycje.

Wzrost: 170; waga: 65

 

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być cross to flash się nie mieści ...

 

Po secundo jaką masz długość nogi (w lekkim rozkroku, krocze - podłoga, i nie w stylu "coś koło 70-80 cm" )

 

I po trzecie primo - jesteś zdecydowana na ramę damską, czy ewentualnie męska nie szkodzi ?

 

A po czwarte - hamulce tarczowe to konieczność czy szyk ?

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nogi coś w okolicach 77-78 cm.

Ramę wolałabym damską jednak męska też nie stanowi dla mnie większej przeszkody.

A co do hamulców, to jak już mówiłam nie mam bladego pojęcia, jednak jeżeli jest to dodatek podbijający tylko i wyłącznie cenę i wygląd roweru, to sądzę że nie są mi takowe niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na Allegro i jest tych aukcji co najmniej kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Rozglądając się za Jolene 27,5 2.0 lub 3.0 z 2015 roku (tegoroczne niestety są dużo gorsze). 3.0 kosztuje w okolicy 2500-2650 natomiast 2.0 1699-1899. Obydwa w tych cenach warte są każdego grosza i nie mają w tej cenie żadnej konkurencji. Poszukaj dobrze bo naprawdę warto. Kupowałem siostrzenicy takiego na 19". W rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Dodatkowo jest to jedna z najładniejszych damskich ram jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym kupić sobie crossa za ok 1000-1300zł. Jeżdżę praktycznie tylko po mieście i (może wstyd to pisać) ale prawie w ogóle nie używam przerzutek. Aktualnie mam stary rower górski z kołami 26" (Sprick z marketu) i przerzutki 3x7 (najgorsze shimano). Korzystam tylko z przedniej największej zębatki oraz numer 2 z tyłu (1 to olbrzymia "megarange" i jest za duża do normalnej jazdy). W związku z tym nie zależy mi w ogóle na przerzutkach (mogą być najtańsze) choć miło by było jakby z tyłu była kaseta (trochę czytałem o tym na forum), jednak nie jest to konieczne. Hamulce mam aktualnie V-brake (tektro) i jestem zadowolony (nie dotykałem ich od lat), chociaż przyznam że miło by było mieć hamulce hydrauliczne (trochę czytałem o tym na forum) jednak nie jest to konieczne. Widelec mam zwykły Suntour i teraz chciałbym mieć już z blokadą hydrauliczną (strasznie irytuje mnie efekt "pompowania" na podjazdach). Mój obecny góral ma ramę 19" i ogromnie irytuje mnie w nim to, że przy komfortowo wysuniętej sztycy, siodełko jest znacznie powyżej poziomu kierownicy. W związku z tym muszę się mocno pochylać w dół żeby dosięgnąć do kierownicy co jest dla mnie bardzo nie wygodne. Chciałbym aby mój nowy rower miał możliwie jak najwyżej kierownicę w stosunku do siodełka.

 

Mam 187cm wzrostu, a w rozkroku 89cm (waga 72kg).

Przeglądając to forum moją uwagę przykuł ten rower:

 

http://allegro.pl/rower-crossowy-romet-orkan-3-0-meski-disc-alu-i6119254875.html

 

Jednak w powyższej aukcji jest napisane że rower jest wysyłany nie złożony. Czy oznacza to że wszystkie części są przysyłane rozdzielone czy może do skręcenia będą tylko koła, kierownica i pedały ?

Czy będzie to dla mnie optymalny wybór ?

Jaki rozmiar ramy powinienem wybrać ?

 

Bardzo proszę o wasze sugestie.

Edytowane przez Tadzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie crossowy a trekkingowy zapewni ci w miarę wysokie położenie kierownicy, rama co najmniej 21"- ale tu co producent to inne wymiary ramy.

 

W tym przedziale cenowym scud expedition byłby moim faworytem -  ma alivio + blokadę widelca .

http://allegro.pl/rower-trekingowy-scud-expedition-shimano-alivio-i5314584898.html

 

Do dokręcenia masz siodełko / kierownicę /  przednie koło i pedały zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59 

 

Dzięki wielkie za poradę. Zapomniałem jednak napisać że interesują mnie tylko rowery crossowe (bez żadnych błotników, bagażników itp.) w kolorze innym niż biały.

 

Czy mógłbyś mi coś jeszcze zaproponować uwzględniając te 2 dodatkowe czynniki ?

Edytowane przez Tadzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...