Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

@Shiryu:

To, że alivio jest oczko wyżej w marketingowej klasyfikacji shimano nie znaczy, że pomiędzy tymi rozwiązaniami występują jakieś zasadnicze różnice. Seria 3000 i 4000 jest praktycznie identyczna od piast po manetki poza jednym wyjątkiem jakim są korby. Kiedyś (3-4 lata temu) alivio może coś znaczyło. Dzisiaj różnice się zatarły. Nie wmówisz mi, że np. kulki czy miski w piastach są twardsze w alivio, że kaseta jest wykonana z innego stopu. Nawet rzeczona "technologia" shadow zawitała już do Acery. Ceny tylko to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że alivio jest oczko wyżej w marketingowej klasyfikacji shimano nie znaczy, że pomiędzy tymi rozwiązaniami występują jakieś zasadnicze różnice.

Na początku napisałeś coś takiego:

Co do Alivio vs acera to razem z altusem jeden worek niskobudżetowych rozwiązań.

Nie odniosłeś się więc do konkretnej serii. Co najwyżej można zgadywać, że miałeś na myśli crossy od Krossa vs crossy Transroweru. Ale tam występują i stare i nowe grupy. Więc teraz nie próbuj mi udowadniać, że to, co napisałeś ma sens - bo nie ma.

Tak na marginesie... Konsekwentnie gubisz w tej swojej wyliczance Altusa i jego 8 rzędów. Czyżby nie pasował do teorii "jednego worka budżetowych rozwiązań" z nowym Alivio? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie!
Z moim lazzaro dalsza część kłopotów. Dokręcałem korbę tylko w celu sprawdzenia czy to nie powoduje takiego pływania i co się okazało że lewa strona była dość luźna aż się boje jak wkręcony jest suport. Niestety to nie pomogło na pływanie dodatkowo już wcześniej pojawiło mi się jakieś cykanie podczas pedałowania gdzieś z okolic właśnie korby występuje gdy mocniej naciskam na lewy pedał(nie jest to tarcie o prowadnice przerzutki) podejrzewam pedały ale naprawdę starałem się je mega mocno dokręcić więc to chyba nie one. Czy ktoś kto miał problem z trzaskami z pedałów mógłby mniej więcej opisać jaki to był dzwięk? Mój to takie krótkie cyk, cyk. Dodatkowo coś mi chyba strzela w kierownicy gdy szybko kręcę w lewo no i mam te nieszczęsne luzy w amortyzatorze - co może być tego winą też coś jest niedokręcone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie!

Z moim lazzaro dalsza część kłopotów. Dokręcałem korbę tylko w celu sprawdzenia czy to nie powoduje takiego pływania i co się okazało że lewa strona była dość luźna aż się boje jak wkręcony jest suport. Niestety to nie pomogło na pływanie dodatkowo już wcześniej pojawiło mi się jakieś cykanie podczas pedałowania gdzieś z okolic właśnie korby występuje gdy mocniej naciskam na lewy pedał(nie jest to tarcie o prowadnice przerzutki) podejrzewam pedały ale naprawdę starałem się je mega mocno dokręcić więc to chyba nie one. Czy ktoś kto miał problem z trzaskami z pedałów mógłby mniej więcej opisać jaki to był dzwięk? Mój to takie krótkie cyk, cyk. Dodatkowo coś mi chyba strzela w kierownicy gdy szybko kręcę w lewo no i mam te nieszczęsne luzy w amortyzatorze - co może być tego winą też coś jest niedokręcone ?

 

No takie cykanie miałem przez pedały, najłatwiej wkręcić pedał od innego roweru i sprawdzić czy już nie cyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałem bf_bike nie odbiera telefonu. Co ciekawego wyczaiłem to to że amortyzator nie hałasuje gdy jest zablokowany natomiast po odblokowaniu gdy tylko na coś wjeżdżam pojawia się tępy dzwięk uderzanego metalu o metal tak jakby były luzy w kierownicy(kiedyś tak miałem w starym rowerze) dziwne to dla mnie bo porównywałem luzy w amorku do luzów w lazzaro żony i tam jest podobnie a odgłosy nie występują gdy na nim jadę. CO jeszcze może to powodować taki hałas luzy w kierownicy? - Jak je ewentualnie wyeliminować.

 

Chętnie bym rower odesłał ale kurde sezon w pełni wolę jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest jakaś alternatywa dla Lazaro integral v3 i Kands Maestro ?

 

Powiem ci kolego,ze ja tez się przymierzam do kupna roweru i w ostatnim czasie przekopałem internet i ciężko kupić rower za podobne pieniądze z takim osprzętem jak Lazaro czy  Kands.Oczywiście nie wiem jak rama w tych rowerach,ale z tego co czytam opinie użytkowników po sporych przebiegach nikt nie narzekał na trwałość ramy.

Więc wychodzi na to,że to najlepszy stosunek jakości do ceny na tą chwile.


Ja znowu teraz zastanawiam się czy aby na pewno dla mnie rower Crossowy.Ponieważ pojeździłem trochę kolegi Crossem Giant Roam4 i wszystko jest ok na asfalcie jeździ się dobrze,dosyć lekko i wygodnie,ale w lesie już się robią schody.Trochę piachu i jakiś małych nierówności i ciężko się jeździ.

Dlatego też zastanawiam się teraz nad góralem czy nie będzie bardziej uniwersalny.Chociaż wiem,że więcej będę jeździł po asfalcie tak myślę 60%,ale nie chce się denerwować jak zjadę do lasu.Myślę,że dobry byłby 29er ,ale za drogo jak dla mnie.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie włożyć szersze bardziej terenowe opony do Cross i powinno pomóc,czytałem gdzieś na forum,że to się sprawdza.

Co sądzą na ten temat bardziej doświadczeni forumowicze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak jak myślałem bf_bike nie odbiera telefonu. Co ciekawego wyczaiłem to to że amortyzator nie hałasuje gdy jest zablokowany natomiast po odblokowaniu gdy tylko na coś wjeżdżam pojawia się tępy dzwięk uderzanego metalu o metal tak jakby były luzy w kierownicy(kiedyś tak miałem w starym rowerze) dziwne to dla mnie bo porównywałem luzy w amorku do luzów w lazzaro żony i tam jest podobnie a odgłosy nie występują gdy na nim jadę. CO jeszcze może to powodować taki hałas luzy w kierownicy? - Jak je ewentualnie wyeliminować.

 

Chętnie bym rower odesłał ale kurde sezon w pełni wolę jeździć :)

To normalne przy tym amorze, po zablokowaniu jest minimalny luz i stąd to stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niedawno byłem w martes sport i zauważyłem całkiem niedrogi 29er, może by Cię zainteresował: ROWER BIG BLACK 9.2 KROSS - Internetowy Sklep Sportowy Martes Sport
 

 

 

Fajnie się prezentuje rama,ale sprzętowo średnio wypada ten model,ale wiadomo coś za coś.

Generalnie to się chyba za bardzo oczytałem i teraz zwracam uwagę na wszystko przez co ciężko mi się zdecydować.

Co więcej wciąż ciężko mi wydać na rower 1500zł bo myślę o co chodzi to tylko rower,ale jak jeżdżę na takim góralu z marketu,a jeździłem przez tydzień kolegi Giantsem to znowu myślę,że się nie da w ogóle jeździć na tym marketowcu,a sensowny rower kosztuje parę groszy,

Chwilkę jeszcze się zastanowię nad tym rowerem choć ciężko się zdecydować to myślę,że wybiorę Lazaro Integral V3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na wstępie zaznaczę, że jestem amatorem i przygodę z rowerem dopiero zaczynam. Wczoraj w Martens Sport zauważyłem promocję m.in.

- KROSS BLAC EDITION 6.2 za 1299 zł http://www.kross.pl/pl/node/18526

- KROSS BLACK EDITION 6.3 za 1899 zł

http://www.kross.pl/pl/node/18527

 

Bardzo podobają mi się te modele. Czy Waszym zdaniem warto dać 600 zł więcej za 6.3 czy może lepiej pozostać przy 6.2, a w przyszłości jeśli będzie to konieczne polepszyć podzespoły. Na rowerze będę naprawdę sporadycznie jeździł.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam ten rower NORTHTEC CALEDON DB 2015     tu zdjecia mojego egzemplarza:   http://www.forumrowe...tec-caledon-db/

 

 

Hej kolego powiedz jak ci się jeździ na tym rowerze ,czy jesteś zadowolony itd? Czy przed kupnem tego modelu zastanawiałeś się nad Lazaro np? czy Spartacusie?

ten Northtec jest lepszy od tych wymienionych wyżej?jak myślisz?

Dzięki za odpowiedz,Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o tego Northteca. No powiem szczerze że jestem zadowolony jak najbardziej. Jeździ się świetnie. Rowerek jest bardzo dobrze wyregulowany, nic nie musiałem do tej pory grzebać ani robić jedynie mycie aby był czyściutki. Nie zastanawiałem się nad lazaro, gdyż nie wiedziałem wtedy, że takowy istnieje, aczkolwiek teraz już wiem. Kupiłem swojej dziewczynie właśnie Lazaro v3 wersje damską i ona jest bardzo zadowolona rowerek też wysokiej jakości. Gdyby mi wcześniej ktoś doradzał lazaro, a doradzali tylko northteca  to i może bym go sobie kupił. Sprzętowo prawie to samo a cena mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...