Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To jeśli ty przy swoich parametrach praktycznie nie masz luzu to dla mnie rozmiar 19' przy 173 cm i długość nogi 80/81 będzie za duży.?

 

Powiem Ci, że ciężko mi powiedzieć,bo ja się sugerowałem tabelką z zakładki o mnie na aukcji allegro oraz opiniami innych ludzi. Byłem na pograniczu 17" i 19" jeśli chodzi o wzrost. Wydaje mi się jednak, że długość nogi ma tu większe znaczenie. Jesteś tylko 2cm niższy, więc jeśli chodzi o ten parametr to myślę, że na pewno czułbyś się wygodnie. Zaraz zejdę do garażu i zmierzę ile wynosi odległość od podłogi do punktu na ramie, w którym mniej więcej stoi się okrakiem. Wydaje mi się, że jesteś na pograniczu 17" i 19" tak jak ja. Poszukaj jeszcze dla pewności opinii innych o podobnej długości nóg, bo jeśli chodzi o Twój wzrost to 19" raczej będzie dobra. Na pewno lepiej mieć lekko za duży rower, bo w czasie jazdy jest wygodniej. Przed kupnem Lazaro, siedziałem na 18" od Authora (fakt, że co firma to inna ta rama) i ocierałem butem o koło podczas mocnego skrętu, co nie było wygodne. A jak rama lekko większa to jakoś lepiej się "zamiata" tymi pedałami :D Do pół godziny dam znać jak z odległością od podłoża do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bierz 17" i nie będziesz miał na pewno problemów.  

 

Dzięki kolego! podpytuje bo ciężko się wybiera pierwszy prawdziwy rower, zwłaszcza dobór tego rozmiaru.


 

 

Powiem Ci, że ciężko mi powiedzieć,bo ja się sugerowałem tabelką z zakładki o mnie na aukcji allegro oraz opiniami innych ludzi. Byłem na pograniczu 17" i 19" jeśli chodzi o wzrost. Wydaje mi się jednak, że długość nogi ma tu większe znaczenie. Jesteś tylko 2cm niższy, więc jeśli chodzi o ten parametr to myślę, że na pewno czułbyś się wygodnie. Zaraz zejdę do garażu i zmierzę ile wynosi odległość od podłogi do punktu na ramie, w którym mniej więcej stoi się okrakiem. Wydaje mi się, że jesteś na pograniczu 17" i 19" tak jak ja. Poszukaj jeszcze dla pewności opinii innych o podobnej długości nóg, bo jeśli chodzi o Twój wzrost to 19" raczej będzie dobra. Na pewno lepiej mieć lekko za duży rower, bo w czasie jazdy jest wygodniej. Przed kupnem Lazaro, siedziałem na 18" od Authora (fakt, że co firma to inna ta rama) i ocierałem butem o koło podczas mocnego skrętu, co nie było wygodne. A jak rama lekko większa to jakoś lepiej się "zamiata" tymi pedałami Do pół godziny dam znać jak z odległością od podłoża do ramy.

 

O widzisz cenna rada,a ja myślałem ze lepie mieć za mały niż za duży. Kolega ma KELLYS Viper 10 ramę 19"  to się przymierze,choć możne to nie dać odpowiedzi.

Dużo ludzi pisze,że te Lazaro mają inną geometrie niż inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 80-81cm od podłoża do miejsca, w którym jest krocze. Moja noga 82-83cm, więc luzu jako tako nawet nie mam, ale mi to nie przeszkadza. Też chciałem brać 17", ale bałem się, że będzie za mała i dobrze zrobiłem. Ciężko mi ocenić. Jak jesteś z opolskiego to możemy się umówić na przymiarkę, hehe ;)

 

No niestety, widzę, że Radom, więc raczej odpada...

Edytowane przez Vinniez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 80-81cm od podłoża do miejsca, w którym jest krocze. Moja noga 82-83cm, więc luzu jako tako nawet nie mam, ale mi to nie przeszkadza. Też chciałem brać 17", ale bałem się, że będzie za mała i dobrze zrobiłem. Ciężko mi ocenić. Jak jesteś z opolskiego to możemy się umówić na przymiarkę, hehe   No niestety, widzę, że Radom, więc raczej odpada...

 

 

Spoko kolego,dzięki,ze sprawdziłeś.

Według tej tabelki co pokazują na stronie to optymalny będzie rozmiar 17"

 

 

Jest jeszcze jeden forumowicz co kupił 17" i jest trochę niższy ode mnie,pisał,że po pierwszej przejażdżce jest ok.

Będę jeszcze czytał bo chwile zejdzie za nim kupie to się bardziej upewni.

Dzięki Pozdrawiam,,,

post-189886-0-32552200-1438119095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego czy boisz się, że spadniesz na tę ramę :)

Jeśli nie wiesz jaki dla Ciebie jest dobry rozmiar to zapytaj sprzedawcę o wysokość ramy w miejscu kontaktu między nogami :P i przypominam, żeby sobie nie mierzyć długości samej nogi do pachwiny, tylko do wora :P najlepiej ustawiając się jak nad rowerem :)

 

No i jeszcze odległość kierownicy od siodełka, o ten parametr też możesz zapytać :)

Edytowane przez Tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kwestia tego czy boisz się, że spadniesz na tę ramę Jeśli nie wiesz jaki dla Ciebie jest dobry rozmiar to zapytaj sprzedawcę o wysokość ramy w miejscu kontaktu między nogami i przypominam, żeby sobie nie mierzyć długości samej nogi do pachwiny, tylko do wora najlepiej ustawiając się jak nad rowerem   No i jeszcze odległość kierownicy od siodełka, o ten parametr też możesz zapytać

 

Ja właśnie mierzyłem do pachwiny bo gdzieś tak wyczytałem.Do jajek to będzie jeszcze krócej.Tak gdzieś jak mierzę to 76/77 cm

Wiec patrząc na tabelkę rozmiarów to 17" będzie w sam raz.Odległość miedzy siodełkiem a kierownicą to 2 cm różnicy między 17" a 19"

To chyba nie wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wzroście 178 i nodze 81-82 (do pachwiny) jeżdżę na Lazaro 17" i nie wyobrażam sobie jazdy na większym. Jest bardzo wygodnie. Niektórzy są innego zdania, ja natomiast wolę mieć pewien margines bezpieczeństwa ;) Poza tym i na 17" "czuć ramę", a jak jeszcze zechcesz przesunąć się do przodu stojąc nad rowerem, albo podnieść przednie koło to z 19" będziesz miał problemy.

Edytowane przez dzudzu9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Jeśli chodzi o rozmiar ramy to dzięki Bogu, że nie wziąłem 17". Przy moim wzroście 175cm i długości nogi 83cm, rama 19" jest bardzo wygodna. Może nie mam zbyt dużego zapasu między kroczem a ramą, gdy stoję, ale jest bardzo wygodnie i 17" na pewno byłaby za mała. Na rowerze ani nie siedzę wyprostowany, ani za bardzo na nim nie leżę, więc jest idealnie Póki co przejechałem tylko jakieś 20km, jeździ się naprawdę dobrze.

 

To jeśli ty przy swoich parametrach praktycznie nie masz luzu to dla mnie rozmiar 19' przy 173 cm i długość nogi 80/81 będzie za duży.?

 

Ja mam w butach coś koło 80 do jajek i 17" jest w sam raz. O wiele wygodniej i bezpieczniej jest zatrzymać się na skrzyżowaniu siadając okrakiem niż przechylając na bok jak to trzeba robić na zbyt dużej ramie. Poza tym rower ma inną budowę niż tradycyjny "góral", kierownica jest wysunięta do góry więc wcale nie odczuwa się tego, że rama jest o te kilka cm mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł mój Lazaro Elitary V3 :)

 

1. Jeśli chodzi o rozmiar ramy to dzięki Bogu, że nie wziąłem 17". Przy moim wzroście 175cm i długości nogi 83cm, rama 19" jest bardzo wygodna. Może nie mam zbyt dużego zapasu między kroczem a ramą, gdy stoję, ale jest bardzo wygodnie i 17" na pewno byłaby za mała. Na rowerze ani nie siedzę wyprostowany, ani za bardzo na nim nie leżę, więc jest idealnie :) Póki co przejechałem tylko jakieś 20km, jeździ się naprawdę dobrze.

 

2. Nawet to blokowanie skoku na widelcu daje radę. Jest odczuwalna różnica na wzniesieniach/dziurach między pozcyją open a lock.

 

3. Hamulce myślałem, że będą bardziej żyletki, może jeszcze się dotrą, ale źle nie hamują. Chyba, że u mnie coś nie tak albo trzeba coś podregulować, bo po złożeniu koła przy hamulcu nic nie majstrowałem.

 

4. Przy wrzuceniu biegu 3 na każdej pozycji (od 3-1 do 3-9) w jednym miejscu co pełny obrót korbą słychać 'pyk'. Dzieje się to w momencie gdy prawy pedał jest na samej górze i tak za każdym razem co pełny obrót, dlatego po chwili odstawiłem ten bieg i jeździłem głownie na 2-7 do 2-9. Pod koniec jazdy znów wrzuciłem kombinację z 3 z przodu i to samo. Nie wiem czy to łańcuch haczy gdzieś o przednią zębatkę, czy jest to wina przerzutki. Muszę to sprawdzić, przy innych ustawieniach raczej nic się nie dzieje, czasem coś w przerzutce nie przejdzie płynnie, ale wiadomo, że i tak po jakiejś setce będę musiał podregulować trochę przerzutki, bo póki co nic przy nich nie robiłem. Skręciłem tylko to co należało, a regulacji poddałem tylko nachylenie kierownicy i wysokość siodełka.

 

5. Kolor biała perła, całkiem spoko, choć myślałem, że będzie to trochę inna biel. Mimo wszystko podoba mi się. Jedyne zastrzeżenie to zbyt duża ilość napisów, naklejek, pierdółek, itp. Nawet adres strony www, która i tak nie jest aktualna. Ale na to nie ma rady, w każdym kolorze ilość niepotrzebnych 'ozdób' taka sama :)

 

6. Siodełko nawet wygodne. Przed zamontowaniem wyglądało na zbyt wąskie, ale okazało się całkiem niezłe. Z dziurką w środku :D

 

7. Tak jak każdy już chyba pisał, chwyty kierownicy. Faktycznie kiepskie. Może trochę lepsze niż w modelu Integral, ale nadal obkręcają się dookoła i nie są zbyt wytrzymałe. Zastanawiam się nad takimi lock on, fajna sprawa :)

 

Póki co to tyle z mojej strony. Jak przejadę trochę więcej kilometrów i spalę trochę kilogramów (bo to mój główny cel:) ) to napiszę coś więcej. Za jakiś czas porobię też parę zdjęć i spróbuję oddać wygląd tego roweru dla tych co będą się zastanawiali nad jego kupnem.

 

Witaj,

Odnośnie punktu 4 to u mnie jest tak samo być może u ciebie pomoże regulacja przerzutki przedniej.

Mam do ciebie pytanie odnośnie amortyzatora. Czy u ciebie też występują w nim lekkie luzy? Zablokuj go przytrzymaj przedni hamulec i poruszaj kierownicą przód tył sprawdź proszę czy u ciebie też amortyzator buja się w goleni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pstykanie było winą pedałów, ale jeśli jest tylko na 3, to może być coś innego :P Występowało przy większym obciążeniu.

 

Oho z tego co widzę na zdjęciu to Lazaro 17" = Spartacus 19" Przynajmniej jeśli chodzi o wysokość rury od podłogi, bo reszta trochę inaczej zmierzona :D

19''

 

Edytowane przez Tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj, Odnośnie punktu 4 to u mnie jest tak samo być może u ciebie pomoże regulacja przerzutki przedniej. Mam do ciebie pytanie odnośnie amortyzatora. Czy u ciebie też występują w nim lekkie luzy? Zablokuj go przytrzymaj przedni hamulec i poruszaj kierownicą przód tył sprawdź proszę czy u ciebie też amortyzator buja się w goleni?

 

A czy wyeliminowałeś już ten problem? Regulowałeś przednią przerzutkę i pomogło?

Dziś po pracy idę na rower, sprawdzę jak to wygląda u mnie z amortyzatorem, więc spodziewaj się wpisu późnym wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem o jakim cykaniu piszesz, ale u mnie powodem cykania było ocieranie łańcucha o fabryczną naklejką do konfiguracji przerzutki.

 

Faktycznie, jakieś naklejki tam są, takie pomarańczowe. Muszę to sprawdzić, oby to był ten banalny szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a przy wzroście 178 i nodze 81-82 (do pachwiny) jeżdżę na Lazaro 17" i nie wyobrażam sobie jazdy na większym. Jest bardzo wygodnie. Niektórzy są innego zdania, ja natomiast wolę mieć pewien margines bezpieczeństwa Poza tym i na 17" "czuć ramę", a jak jeszcze zechcesz przesunąć się do przodu stojąc nad rowerem, albo podnieść przednie koło to z 19" będziesz miał problemy.

 

Myślę,że nie ma co kombinować według tego co piszą w aukcji i z tego co mówisz ty i inni forumowicze to przy Lazaro i moich parametrach 17" będzie ok. 

Więc jeśli się zdecyduje na Lazaro to na pewno rozmiar 17"


 

 

U mnie pstykanie było winą pedałów, ale jeśli jest tylko na 3, to może być coś innego Występowało przy większym obciążeniu.   Oho z tego co widzę na zdjęciu to Lazaro 17" = Spartacus 19" Przynajmniej jeśli chodzi o wysokość rury od podłogi, bo reszta trochę inaczej zmierzona

 

A jakby porównać tego Spartacusa i  Lazaro to te dwa rowery aż tak bardzo się różnią od siebie?

Który lepszy na pierwszy prawdziwy rower Crossowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie różnią i to kwestia gustu, który wybierzesz :)

Ja swój kupiłem za 1150zł Jest to 3.0 z amortyzatorem od 4.0 (tak sobie zażyczyłem :D)

 

Ktoś gdzieś jeszcze polecał Eries Eveo też na allegro.

Edytowane przez Tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wyeliminowałeś już ten problem? Regulowałeś przednią przerzutkę i pomogło?

Dziś po pracy idę na rower, sprawdzę jak to wygląda u mnie z amortyzatorem, więc spodziewaj się wpisu późnym wieczorem.

 

U mnie szura łańcuch o prowadnice przerzutki np. gdy mam z przodu 3 a z tyłu 9 to tarło przy pedałowaniu prawą nogą teraz mam tak że gdy jest przełożenie 2-3 to trze gdy pedałuje lewą noga tak cyklicznie - coś nie mogę się wstrzelić z regulacją i wycelować idealnie by nigdzie nie tarło. Ma to pewnie związek z tym jak pisali przedmówcy że korba na kwadrat lekko pływa. Bardzo mi interesuje ten amorek bo u mnie dziwne odgłosy z niego dochodzą gdy jest mocniejsza dziura mam wrażenie jakby uderzał metal o metal dość mocno tylko nie jestem na sto procent czy to amortyzator dlatego pytam czy u ciebie też są lekkie luzy w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej się nie różnią i to kwestia gustu, który wybierzesz Ja swój kupiłem za 1150zł Jest to 3.0 z amortyzatorem od 4.0 (tak sobie zażyczyłem )   Ktoś gdzieś jeszcze polecał Eries Eveo też na allegro.

 

A no właśnie zastanawiam się co wybrać bo nie bardzo mam pieniądze by kupować coś drogiego,a chciałbym kupić coś sensownego!

A tobie jak się jeździ na tym Spartacusie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dopiero nieco ponad 200km zrobiłem. Jestem zadowolony po przesiadce z marketowego roweru. Poza tymi pedałami co mi pstykały (jeszcze ich nie rozebrałem, żeby sprawdzić co to w nich dokładnie) to cichutko pracuje machina.

Amortyzatory tej klasy nie powodują oniemienia z zachwytu, ale na krawężniki i korzenie się przydają, jeśli się po nich jeździ. Na mniejszych nierównościach już tak efektownie nie jest :P Lepszy efekt daje opona 29cali czyli duży balon :P 

Poza tym wiadomo osprzęt jest budżetowy, ale lepszego się w tej cenie nie dostanie, zawsze jak się coś zepsuje to na lepsze można wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie aż tak się nie wkręcam w rower,żeby kupować niewiadomo jaki osprzęt i model super ekstra,kosmos.

Bo nie wiem ile będę tak naprawdę jeździł poza tym w ogóle się na tym nie znam,ostatnio więcej czytam więc coś się zacząłem dopiero orientować.

Dopiero jak kupie jakikolwiek rower i zacznę jeździć to się okaże czy to mi się podoba i czy taki rower na pewno jest dobry dla mnie itd.

Dlatego z jednej strony nie chce wydawać za dużo szmalu,ale z drugiej strony jak już kupować to coś w miarę sensownego

Zobaczę poczytam jeszcze,będę myślał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jako rower crossowy wezmiecie pod uwage Mongoose Sabrosa 1x1, za 99pln z przesylka. http://www.goride.pl/urban/9962-mongoose-sabrosa-1x1-2007.html,  kupilem, ujezdrzam. mimo mojego wzrostu 178cm na ramie 21,5 cala mam sie nader dobrze. gdy naped padnie przejde na 46Tx12T. 

 

 

pozdrawiam. 


* oczy(wiscie) za 999pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...