Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

@Ink: dla mnie rower crossowy to lekka odmiana MTB natomiast treking typowo turystyka. Nie znaczy to, że utożsamiam MTB z crossem. Tu znowu mógłbym wejść w polemikę odnośnie geometrii i zawieszenia ale chyba macie dosyć ;).

 

@Pablo: zgadzam się, że z nogą (dodajmy że w bucie) 77cm niech szerokim łukiem omija Transrowery 19". Co do geometrii tych rowerów jak pisałem kiedyś mam ich kilka w rodzinie sam jeżdzę na maestro i elite pro obydwa 21" i nie da się ich traktować w żaden sposób zamiennie.

 

@Yacko: powtórzę osprzęt to nie wszystko. Acera i Alivio to praktycznie ta sama półka jakościowa i cenowa. Diabeł tkwi w szczegółach. Zwróć np. uwagę na trwałość lakieru w transrowerach, brak folii ochronnej ramy pod łańcuchem (to jest nawet w rodzimych Krossach), generalnie słabe korby i suporty, widelce najniższej półki czy chociażby same ramy (np. Kross ma nieco lżejsze i ładniejszych wykończone na łączeniach). Poza tym pokaż mi jakikolwiek transrower na osprzęcie czy masie takiej jak np. Kross Level R10 czy chociażby R8 żeby w carbony nie wchodzić.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yacko: powtórzę osprzęt to nie wszystko. Acera i Alivio to praktycznie ta sama półka jakościowa i cenowa. Diabeł tkwi w szczegółach. Zwróć np. uwagę na trwałość lakieru w transrowerach, brak folii ochronnej ramy pod łańcuchem (to jest nawet w rodzimych Krossach), generalnie słabe korby i suporty, widelce najniższej półki czy chociażby same ramy (np. Kross ma nieco lżejsze i ładniejszych wykończone na łączeniach). Poza tym pokaż mi jakikolwiek transrower na osprzęcie czy masie takiej jak np. Kross Level R10 czy chociażby R8 żeby w carbony nie wchodzić.

 

Ja widzę różnice pomiędzy osprzętem Acera a Alivio. Pojeżdziłem wieloma rowerami przed zakupem, osobiście sobie je regulowałem i jednak Alivio wydał mi się precyzyjniejszy w zmianie biegów i manetki również bardziej przypadły mi do gustu. Co do Krossa to słabe porównanie, bo spotkałem juz (chyba nawet na tym forum) przypadki pekniętych ram. Co do widelcy to w dużo droższych "markowych" rowerach spotykamy gorsze.

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross miał prób z ramami owszem. Ale chyba dali sobie z tym radę bo świeżych wpisów nie widać. W każdym razie chodziło mi o to, źe wygładzanie spawów jakie stosują inni kosztuje (i wygląda bardzo ok). Stąt rama Krossa to koszt 500 za zwykłą lub nawet 1000zł w przypadku cieniowanycb rur. Do tego inne dupermance jak nierdzewne linki, uszczelnione pancerze czy opony zrobione z gumy a nie nylonu... grosz do grosza... Transrower ma taką politykę, że wszystko co widać na pierwszy rzut oka ma być "dobre" a oszczędzają na wszystkim innym.

Co do Alivio vs acera to razem z altusem jeden worek niskobudżetowych rozwiązań. Co prawda shimano pokazała ostatnio odświeżoną grupę alivio, która wygląda jak stare deore ale w tych rowerach, o których tu dyskutujemy na próżno tego szukać. Swoją drogą Kross do tylnej przerzutki deore potrafi dać przednią altus i manetki acera a wszystko działa przez lata bez większych prob.

Dla jasności nie twierdzę, że Transrower robi bardzo złe rowery (sam takimi z pewnych względów jeżdżę) ale to naprawdę jest pogranicze marketowców i gloryfikowanie tego jest co najmniej dziwne.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co mówisz lepiej kupić Kross'a Evado 1.0 niż Spartacus Cross 4.0. Są w zbliżonej cenie i przeznaczeniu stąd porównanie, ale jednak jeżdzisz transrowerami, to skąd to gloryfikowanie Kross'a hmmm.

 

Opony w jednym i drugim to taniocha, nie widzę osłony ramy przy łańcuchu o linkach i pancerzach nic nie piszą, ale mogliby nawet je dołożyć za te 50zł różnicy w cenie, więc rozumiem, że w takim razie rama musi być dużo lepsza, skoro w Evado 2.0 jest ta sama, a osprzęt i amortyzator nadal gorszy od Spartacusa, cena zaś to już różnica ponad 300zł.

Edytowane przez Tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Lazaro Integral "17, mój wzrost 178, noga w bucie 80 i jest w sam raz. Rower po testach sprawuje się bardzo dobrze, wszystko chodzi płynnie i przyjemnie, blokada amortyzatora przydaje się na ulicy, jedyny minus to rączki/gumy przy kierownicy, które się kręcą przy używaniu co trochę wkurza. Może ktoś coś polecić na wymianę? Jakieś sprawdzone produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij raczki, psiknij do ich wnetrza lakieru do wlosow, zaloz na kierownice. ja wyschnie to bedzie dobrze sie trzymalo. lub kup sobie raczki skrecane, tj. maja srubki na imbusy, cos w ten desen: http://allegro.pl/skrecane-chwyty-kierownicy-nexelo-gripy-130-i5551719419.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Sport+i+Turystyka-3919_Rowery+i+akcesoria-16414_Cz%C4%99%C5%9Bci-16416_Chwyty-16433 .

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąt rama Krossa to koszt 500 za zwykłą lub nawet 1000zł w przypadku cieniowanycb rur

Ciekawe skąd te ceny? Z księżyca czy z palca? Bo raczej nie z Allegro czy sklepów internetowych.

 

nierdzewne linki, uszczelnione pancerze czy opony zrobione z gumy a nie nylonu

Pierwsze słyszę, żeby Kross gdziekolwiek zastosował uszczelnienia pancerzy. Gdzie się z tym spotkałeś, tak konkretnie?

 

Alivio vs acera to razem z altusem jeden worek niskobudżetowych rozwiązań

No to jest idiotyczne stwierdzenie, nawet jak na skrót myślowy. Nowe Alivio to np. Shadow w tylnej przerzutce. I teraz odnieśmy to do korby Altus m311 :P No co? Skoro mieszamy wszystko w jednym worze i to są te same budżetowe rozwiązania...  :teehee:

 

Co prawda shimano pokazała ostatnio odświeżoną grupę alivio, która wygląda jak stare deore...

Które stare Deore? Bo na pewno nie m590. A jeśli jednak, to poproszę parę zdjęć do porównania. Chętnie się dokształcę.

 

...ale w tych rowerach, o których tu dyskutujemy na próżno tego szukać

Zabawne, bo dyskutujemy m. in. o Kandsach, Lazaro itd., gdzie te rozwiązania (z grupy m4000) jak najbardziej występują.

 

Swoją drogą Kross do tylnej przerzutki deore potrafi dać przednią altus i manetki acera a wszystko działa przez lata bez większych prob.

Taka mieszanka ma duży sens dla księgowych i żadnego sensu z punktu widzenia użytkowego, więc chwalenie jej jako czegoś godnego uwagi wiele mówi o poziomie wiedzy chwalącego  :closedeyes:

 

Podsumowując: jak się nie znasz, to nie opowiadaj farmazonów, bo jeszcze ktoś uwierzy i sobie krzywdę zrobi...

 

 

kup sobie raczki skrecane, tj. maja srubki na imbusy

Czyli tzw. chwyty lock-on ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Przejechałem teraz weekend lazaro integralem V3 200km (zaliczyłem nawet pierwszy upadek :))
Jedyne co mnie niepokoi to pływanie korby przedniej wiadomo że po 200km przerzutki są do regulacji ale za chiny nie mogę ich ustawić ta by łańcuch nie tarł podczas pedałowania o prowadnice.
Pierwszy raz przyuważyłem że na przełożeniu 3-9 łańcuch przy naciskaniu na pedał prawą noga trze o prowadnicę gdy poluzowałem śrubkę H na przedniej przerzutce teraz łańcuch trze o prowadnice przy pedałowaniu lewą noga na przełożeniu 2-4(3) czy da się to ustawić tak by się nie działy takie historie? Mam też pytanie czy normalne jest że przednia korba aż tak się buja? Podczas jazdy mam wrażenie gdy na nią patrze że przechył waha się w okolicy 3-4 mm (tak na oko patrząc podczas jazdy więc odczyt może być zaburzony) korba w integralah to FCM-391 Schimano a suport to neco na łożyskach maszynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pierwszy raz przyuważyłem że na przełożeniu 3-9 łańcuch przy naciskaniu na pedał prawą noga trze o prowadnicę

Jeżeli mocno ciśniesz, to faktycznie może być tak objaw, tyle, że nie ma pewności, czy to korba czy rama się wygina, ewentualnie obydwa elementy na raz. Rozwiązanie to albo dać priorytet na 9 bieg zamiast pierwszych i dać większy zapas, albo jeździć na większej kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi te rowery zrobiły mętlik w głowie. Zamówiłem lazaro integral V3, ale znalazłem Eries Eveo Disc. Rower ma służyć przez kolejne parę lat i zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby dołożyć do Eries Eveo. Oponki lepsze, sprzęt z tego co czytałem też, a poza tym długość pozioma ramy bardziej mi odpowiada + rama jest pomalowana hydroformowalnie. Różnica to 150 zł, a jeśli przez kolejne 5 lat ma działać lepiej, to myślę, że warto dołożyć. Co o tym uważacie?

 

EDIT Witajcie jeszcze raz. Parę postów niżej pisano, że osprzęt eriesa>osprzęt lazaro, porównałem sobie ceny poszczególnych podzespołów i nie licząc juz hamulców to generalnie lazaro wypada nieco lepiej. Na pewno też opony i rama na plus w eriesie, natomiast patrząc po cenach amortyzatorów, przerzutek tylnych, korby, kaset, piast etc. to ich ceny są niższe lub podobne. Wytlumaczcie mi proszę, bo mogę się mylić, czy w kwestiach osprzętu typu przerzutki korba itd. eries faktycznie wypada lepiej, bo mimo że to starszy sprzęt, jest wyższej klasy, czy jest na odwrót i jednak lazaro jest pod tym względem lepsze. Przepraszam za spam, ale przy tylu rowerach obecnie już sam nie wiem co robić, a teraz doszły do tego te nowe lazaro :P

Ja jak kupowałam, to miałam podobny dylemat. Właściwie mój chłopak, bo to on wybierał, ale ostatecznie padło na Eries. Ja jestem zadowolona, a on uznał, że lepiej dać więcej, ale mieć coś porządniejszego właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkropowska - Ciekawe czy cytowany użytkownik nie zdążył kupić roweru od kwietnia :] skoro już miał zamówiony.

 

lubelaczek - postaram się jutro zważyć mojego Spartacusa 19", będzie można chociaż porównać wynik z tym co podają na stronie i na ile jest to realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shiryu:

 

Ceny ram Krossa np. tutaj: http://www.kross.pl/pl/catalog/accessories/227

 

Uszczelnienia na końcówkach pancerzy i naklejoną fabrycznie osłonę ramy widziałem np. w Krossie Level R4 2015

 

​Odnośnie budżetowości alivio np. korba FC-M4000 (alivio octa) kosztuje 103zł natomiast w tym samym sklepie korba FC-M391 (acera) 127zł a FC-M361 (acera) 119zł (ceny z dzisiaj z niemieckiego sklepu rosebikes.pl). Jeszcze ciekawiej wypada porównanie do Acery na rok 2016 z serii 3000. Co do przerzutek... RD-M4000 (alivio) 94,50zł a odpowiadająca jej acera RD-M3000 kosztuje 102,75zł. Nie wiem czemu na siłę szukasz wyższości alivio - popatrz na serię acera na rok 2016 (która jest już u naszych zachodnich sąsiadów w sprzedaży od 2m-cy).

 

Co do stosowania rozwiązań serii M4000 w kandsach - owszem są ale już np. korb alivio nie uświadczysz. A alivio na 2015 ma akurat atrakcyjne korby (FC-T4060 albo jeszcze moim zdaniem fajniejsza FC-M4060).​ Poza tym np. w avangarde 2015 ciągle pchają RD-M390 a RD-M4000 występuje tylko w maestro. Jak zobaczę pełną serię 4000 w kands albo lazzaro (komplet razem z klamkami czy manetkami) w cenie jakiej są sprzedawane obecnie to zmienię zdanie. Póki co z serii 4000 zdarzają się sporadycznie przerzutki.

A może taki efekt dawać słabo dokręcona korba/ suport?

To typowe uginanie się osi na kwadrat. Dokręcić trzeba ale to nie pomoże.

 

 

Według tego co mówisz lepiej kupić Kross'a Evado 1.0 niż Spartacus Cross 4.0. Są w zbliżonej cenie i przeznaczeniu stąd porównanie, ale jednak jeżdzisz transrowerami, to skąd to gloryfikowanie Kross'a hmmm.

 

Opony w jednym i drugim to taniocha, nie widzę osłony ramy przy łańcuchu o linkach i pancerzach nic nie piszą, ale mogliby nawet je dołożyć za te 50zł różnicy w cenie, więc rozumiem, że w takim razie rama musi być dużo lepsza, skoro w Evado 2.0 jest ta sama, a osprzęt i amortyzator nadal gorszy od Spartacusa, cena zaś to już różnica ponad 300zł.

 

Nigdy nie napisałem, że lepiej kupić Krossa a już na pewno nie Evado 1.0. Uważam tylko, że wyższa cena poza marką spowodowana bywa też innymi czynnikami. A co do moich transrowerów... po roku jazdy na maestro musiałem wymienić: korbę, suport, łańcuch, kasetę, opony, hamulce, klamkomanetki a w kolejce czeka widelec bo dostał takich luzów, że czuję się na nim niepewnie. Jeżdżę dosyć ostro i na pewno nie po asfalcie czy ubitych ścieżkach. W trekinngowym lazzaro senatore wszystko jeszcze fabryczne i póki się nie rozsypie nie ruszam (tym z kolei 99% asfalt więc prędko to pewnie nie nastąpi). Maestro wybierałem świadomie jako tanią bazę do późniejszych modyfikacji.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles swiadomie slaby rower jako baze do upgrade'u? To jest naprawdę coś!

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Ps.Majster z 2012 ma sie dobrze. Klamkomanetki i przerzutki, rame ja mecze. Reszta jezdzi pod kolezanka od prawie 2 lat. Jezdzi, pomimo teg, ze Ona w ogóle nie dba o rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle rzeczy powymieniałeś, ale kupując w tej samej cenie Krossa też musiałbyś to powymieniać, gdyż osprzęt jest podobny, jak nie gorszy. Głupie jest porównywać Lazaro do Krossa i twierdzić, że Kross ma lepsze rozwiązania. Trzeba porównywać podobne półki cenowe wtedy to ma sens. Bo Kross w tej samej półce cenowej nie jest lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam ponownie. Przejechałem teraz weekend lazaro integralem V3 200km (zaliczyłem nawet pierwszy upadek ) Jedyne co mnie niepokoi to pływanie korby przedniej wiadomo że po 200km przerzutki są do regulacji ale za chiny nie mogę ich ustawić ta by łańcuch nie tarł podczas pedałowania o prowadnice. Pierwszy raz przyuważyłem że na przełożeniu 3-9 łańcuch przy naciskaniu na pedał prawą noga trze o prowadnicę gdy poluzowałem śrubkę H na przedniej przerzutce teraz łańcuch trze o prowadnice przy pedałowaniu lewą noga na przełożeniu 2-4(3) czy da się to ustawić tak by się nie działy takie historie? Mam też pytanie czy normalne jest że przednia korba aż tak się buja? Podczas jazdy mam wrażenie gdy na nią patrze że przechył waha się w okolicy 3-4 mm (tak na oko patrząc podczas jazdy więc odczyt może być zaburzony) korba w integralah to FCM-391 Schimano a suport to neco na łożyskach maszynowych.

 

Witaj kolego jaki masz rozmiar tego Lazaro? i jakie są twoje parametry.

Ja się zastanawiam właśnie nad takim rowerkiem i jak będą fundusze to pewnie kupie,ale nęci mnie jaki rozmiar mam wybrać.

Ja mam 173 cm 81 kg i długość nogi ok.80/81 cm

Z góry dzięki za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszzzz: Zacznijmy od tego, że nie kupiłbym Krossa za 1150zł (bo tyle dałem kiedyś za nowe maestro), poza tym świadomie zrezygnowałem wykończenia czy dostępności serwisu (obecnie rama i tak jest poprzecierana i poobdzierana do gołego alu a gwarancję straciłbym w pierwszym m-cu cokolwiek wymieniając). 

Jeśli patrzysz tylko na cyferki na osprzęcie to pewnie, że Kross, Merida czy KLS nie są lepsze. Ja uważam tylko, że o ile faktycznie 2x droższe deore xt jest serią wyższą w stosunku do alivio (często zasadniczo inne rozwiązania, masa, w niektórych przypadkach trwałość) o tyle pomiędzy alivio a acerą jest tylko kosmetyka. A dodatkowo wykazałem powyżej, że acera nie zawsze jest tańsza a wręcz może być odwrotnie.

 

BTW: argument z użyciem "technologii" shadow w alivio spowodował, że spadłem ze śmiechu z krzesła.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ceny ram Krossa np. tutaj: Komponenty | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie
Czyli utożsamiasz koszt technologii wykonania ze sklepową wartością komponentu? No to ciekaw jestem, jak byś ocenił taką ramę, jakby zrobili wyprzedaż :P Że już nie wspomnę o tym, że często producent podaje kosmiczne ceny katalogowe, które potem w sklepach okazują się być sporo niższe.

 

 

 

Odnośnie budżetowości alivio np. korba FC-M4000 (alivio octa) kosztuje 103zł natomiast w tym samym sklepie korba FC-M391 (acera) 127zł a FC-M361 (acera) 119zł
Czyli "jeden worek budżetowych rozwiązań" trzeba rozumieć jako "jeśli sprzęt z różnych grup jest w podobnej cenie, to znaczy, że niczym się nie różni"? Gratuluję pomysłowości  :w00t: Tak głupiego tłumaczenia głupiej wypowiedzi dawno tu nie widziałem :P Ciekaw jestem, czy masz świadomość tego, że istnieje coś takiego jak polityka cenowa, której wynikiem mogą być różne dziwne ruchy cen produktów. Do tego w tym przypadku - mam wrażenie - doszły jeszcze wahania kursów walut (duża różnica czasu i kursu między zakupem starych i nowych elementów).

 

 

 

  Co do przerzutek... RD-M4000 (alivio) 94,50zł a odpowiadająca jej acera RD-M3000 kosztuje 102,75zł.
A ja ostatnio kupiłem rd-m772 (XT) za 80 zł z przesyłką. No i co z tego? Nic. Bo cena w detalu nie świadczy o niczym.

 

 

 

Co do stosowania rozwiązań serii M4000 w kandsach - owszem są ale już np. korb alivio nie uświadczysz.
No nie uświadczę, ale co z tego? W Evado pierwsze elementy tak "wysokiej" grupy pojawiają się w modelu za (katalogowo) 2099 i jest to tylna przerzutka. Trekkingowa, żeby było jeszcze śmieszniej :P 

 

 

 

Uważam tylko, że wyższa cena poza marką spowodowana bywa też innymi czynnikami.
No wreszcie coś, z czym można się zgodzić. Drugim istotnym czynnikiem, po naklejce na ramie, są nakłady na marketing. Oczywiście jeśli mówimy o rowerach z przedziału do mniej więcej 4000 zł. Powyżej zaczynają się prawdziwe różnice.

 

 

 

BTW: argument z użyciem "technologii" shadow w alivio spowodował, że spadłem ze śmiechu z krzesła.
Spoko, mnie tak bawi prawie każde Twoje zdanie :P 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszzzz: Zacznijmy od tego, że nie kupiłbym Krossa za 1150zł (bo tyle dałem kiedyś za nowe maestro), poza tym świadomie zrezygnowałem wykończenia czy dostępności serwisu (obecnie rama i tak jest poprzecierana i poobdzierana do gołego alu a gwarancję straciłbym w pierwszym m-cu cokolwiek wymieniając). 

Jeśli patrzysz tylko na cyferki na osprzęcie to pewnie, że Kross, Merida czy KLS nie są lepsze. Ja uważam tylko, że o ile faktycznie 2x droższe deore xt jest serią wyższą w stosunku do alivio (często zasadniczo inne rozwiązania, masa, w niektórych przypadkach trwałość) o tyle pomiędzy alivio a acerą jest tylko kosmetyka. A dodatkowo wykazałem powyżej, że acera nie zawsze jest tańsza a wręcz może być odwrotnie.

 

BTW: argument z użyciem "technologii" shadow w alivio spowodował, że spadłem ze śmiechu z krzesła.

 

Ja tylko zauważyłem, że w jednym Twoim poście dziwienie się, że ktoś gloryfikuje Transrower i z drugiej strony rzucanie przykładami o ile Kross jest lepszy nie jest na miejscu. Bo Kross o którym mówisz to zupełnie inny koszt, nie ma więc porównania. Co do gloryfikowania, jeżeli za te pieniądze jest to dobry wybór to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym, ze ja Majstra kupilem za niecale 8 setek. potem w ramach experymentow, roznych, w nim zmian dokonywalem. 


* za niecale 9 setek, co bylo dobra cena w 2011 roku. rok pozniej kupilem Northteca Cayona 29'era za 2080pln, prawie na deore w calosci. kiedys byl lepszy osprzet w nizszej cenie. ciekawe, ze to kiedys to raptem kilka lat temu...

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł mój Lazaro Elitary V3 :)

 

1. Jeśli chodzi o rozmiar ramy to dzięki Bogu, że nie wziąłem 17". Przy moim wzroście 175cm i długości nogi 83cm, rama 19" jest bardzo wygodna. Może nie mam zbyt dużego zapasu między kroczem a ramą, gdy stoję, ale jest bardzo wygodnie i 17" na pewno byłaby za mała. Na rowerze ani nie siedzę wyprostowany, ani za bardzo na nim nie leżę, więc jest idealnie :) Póki co przejechałem tylko jakieś 20km, jeździ się naprawdę dobrze.

 

2. Nawet to blokowanie skoku na widelcu daje radę. Jest odczuwalna różnica na wzniesieniach/dziurach między pozcyją open a lock.

 

3. Hamulce myślałem, że będą bardziej żyletki, może jeszcze się dotrą, ale źle nie hamują. Chyba, że u mnie coś nie tak albo trzeba coś podregulować, bo po złożeniu koła przy hamulcu nic nie majstrowałem.

 

4. Przy wrzuceniu biegu 3 na każdej pozycji (od 3-1 do 3-9) w jednym miejscu co pełny obrót korbą słychać 'pyk'. Dzieje się to w momencie gdy prawy pedał jest na samej górze i tak za każdym razem co pełny obrót, dlatego po chwili odstawiłem ten bieg i jeździłem głownie na 2-7 do 2-9. Pod koniec jazdy znów wrzuciłem kombinację z 3 z przodu i to samo. Nie wiem czy to łańcuch haczy gdzieś o przednią zębatkę, czy jest to wina przerzutki. Muszę to sprawdzić, przy innych ustawieniach raczej nic się nie dzieje, czasem coś w przerzutce nie przejdzie płynnie, ale wiadomo, że i tak po jakiejś setce będę musiał podregulować trochę przerzutki, bo póki co nic przy nich nie robiłem. Skręciłem tylko to co należało, a regulacji poddałem tylko nachylenie kierownicy i wysokość siodełka.

 

5. Kolor biała perła, całkiem spoko, choć myślałem, że będzie to trochę inna biel. Mimo wszystko podoba mi się. Jedyne zastrzeżenie to zbyt duża ilość napisów, naklejek, pierdółek, itp. Nawet adres strony www, która i tak nie jest aktualna. Ale na to nie ma rady, w każdym kolorze ilość niepotrzebnych 'ozdób' taka sama :)

 

6. Siodełko nawet wygodne. Przed zamontowaniem wyglądało na zbyt wąskie, ale okazało się całkiem niezłe. Z dziurką w środku :D

 

7. Tak jak każdy już chyba pisał, chwyty kierownicy. Faktycznie kiepskie. Może trochę lepsze niż w modelu Integral, ale nadal obkręcają się dookoła i nie są zbyt wytrzymałe. Zastanawiam się nad takimi lock on, fajna sprawa :)

 

Póki co to tyle z mojej strony. Jak przejadę trochę więcej kilometrów i spalę trochę kilogramów (bo to mój główny cel:) ) to napiszę coś więcej. Za jakiś czas porobię też parę zdjęć i spróbuję oddać wygląd tego roweru dla tych co będą się zastanawiali nad jego kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chodzi o rozmiar ramy to dzięki Bogu, że nie wziąłem 17". Przy moim wzroście 175cm i długości nogi 83cm, rama 19" jest bardzo wygodna. Może nie mam zbyt dużego zapasu między kroczem a ramą, gdy stoję, ale jest bardzo wygodnie i 17" na pewno byłaby za mała. Na rowerze ani nie siedzę wyprostowany, ani za bardzo na nim nie leżę, więc jest idealnie Póki co przejechałem tylko jakieś 20km, jeździ się naprawdę dobrze. [/

 

To jeśli ty przy swoich parametrach praktycznie nie masz luzu to dla mnie rozmiar 19' przy 173 cm i  długość nogi 80/81 będzie za duży.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...