Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru crossowego, w przedziale max 2tysiące zł, myślałem nad Unibike crossfire, lub dołożyć do vipera. Być może polecicie jeszcze inny model roweru? Zastanawiam się również czy brac na v-brake czy dokładać do wersji z hamulcami tarczowymi? Serdecznie pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co chcesz wymieniać? Nie dość, że nawet nie przymierzyłeś się do roweru, to jeszcze masz idealne parametry na 19".

Przykręciłem koło i przymierzyłem się w domu do roweru. Jak pisałem wcześniej mam zerowe doświadczenie co do rowerów, ich jakości, osprzętu, a także jak dobrać idealną ramę, więc nie miałem zamiaru się mądrować. Z początku rower wydawał mi się przymały. Poprosiłem więc dwóch kolegów którzy jeżdżą kupę lat na rowerach, inwestują w nie i znają się na rzeczy. Jeden i drugi po oględzinach mnie na bicyklu powiedział że rama jakby lekko przymała do mojego wzrostu. Choć mają też obawy czy 21 nie będzie za wielka. Jest tam 4 cm bodajże różnicy i może się okazać że ten jest za duży. 20,5 cali była by według nich optymalna, dlatego teraz mam zagadkę co robić dalej. Zamawiać 21 i porównywać z 19. Czy szukać 20-20,5 z innego modelu. Muszę przyznać że ten Lazaro V3 wizualnie poza obręczami mi odpowiada, więc bez dokładania do budżetu będzie problem by znaleźć w podobnych pieniądzach z podobnym osprzętem rower innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szukam solidnego roweru crossowego na jazdę 80% szosa/chodnik w mieście, 20% leśne trasy. Jeżdżę codziennie ok. 10-20 km, w weekendy więcej. Obecnie jeżdżę pożyczonym męskim Kellys Stylus – chciałabym, żeby nowy rower nie był w żadnym z komponentów gorszy od tego. Jestem w stanie wydać na rower nawet 2000zł lub więcej, nie musi to być rocznik 2015.

Chciałabym rower, który jest tak samo lekki i zwrotny, ale bardziej wytrzymały na codzienny slalom między samochodami i przechodniami czy wysokie krawężniki. Najbardziej chodzi mi o dobry mechanizm przerzutek i lepsze hamulce (v-brakes spokojnie wystarczą). Wyszukałam modele poniżej, nie wiem, czy nie mają osprzętu ponad moje potrzeby lub czy nie przepłacam ;)

 

Author Reflex 2015 – skłaniam się ku niemu, bo waży niewiele ponad 13kg

Unibike Viper 2014

Kellys cliff 90 2014

Northtec Caledon DB – ktoś posiada? jechałam na VB – wydawał się nieco masywny

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Lazaro v3 na finiszu przegrał ze Spartacusem 4.0. Wzrost 183 noga ok 81-83 i tak jak by 19 cali to trochę za dużo. Przymierzałem innego Lazaro 19 calowego i nie było problemu a na swoim jestem tak na styk.

 

Rowerem jeździ się  naprawdę przyjemnie nie licząc trochę za wysokiej ramy oraz tego że tył tak sobie tłumi nierówności (dziury w twardym podłożu). Na długość przy moim wzroście jeżdżę dość wyprostowany (spodziewałem się bardziej pochylonej sylwetki). Prędkość i lekkość jazdy naprawdę na plus w porównaniu do rowerów tańszych dostępnym w marketach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś albo jutro zamawiam lazaro integral v3 w końcu sie zdecydowalem: D mam tylko pytanie przy wzroście 190+ rama 21 będzie ok ? I jak sie prezentuje czarny mat ? Bo w ten kolor chyba będę celowac. Jak już dojdzie to chętnie podziele sie wrażeniami z jazdy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem nowy mam na umie Kamil i patrzę za rowerem.zainteresowaly mnie trzy hexagon x6 2014 kands 1100 lecz naj naj mongoose sabrosa ino niewiem czy to pośredni miedzy mtb a crossem.?ladna specyfikacje ma i dobra cenę na moje jazdy w teren plus czasem może jakies 40km bd ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Zamierzam na dniach kupić rower (mój stary noname wyzionął po wielu latach ducha) z przeznaczeniem na asfalt plus sporadycznie teren. W sklepach zainteresował mnie Unibike Crossfire, ale potem w necie trafiłem na sporo innych, bardzo ciekawych propozycji, ale jeśli chodzi o osprzęt to zupełnie się nie znam. Mój budżet to tak do 1500 zł, wzrost 178, noga ok 80, waga 109. Najlepiej mi na 19" się siedzi. Co byście z tej poniższej listy wybrali:

Lazaro Integral v3

Eries Eveo

Remiro Viper

Kands Avangarde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Proszę o poradę, co byście wybrali ?

1. Kands Maestro za 1300zł http://allegro.pl/nowosc-rower-kands-maestro-2015-shimano-alivio-i5527555474.html

2. Lazaro Integral v3 za 1400zł http://allegro.pl/king-of-the-road-full-alivio-lazaro-integral-v3-i5511855237.html

 

Wiem, że o tych rowerach (szczególnie lazaro) było pisane już sporo, natomiast ja prosiłbym o porównanie tych rowerów. Różnica w cenie wynosi 100zł, a osprzęt podobny (oba na alivio oraz mają ten sam amortyzator). Ten lazaro ma dodatkowo błotniki co jest jakimś atutem (do kandsa też dają ?) .

Opłaca się dołożyć stówę do lazaro ? Coś ma fajniejszego od kandsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba lazaro ma demontowalne tarcze - i to chyba jedyna różnica między tymi rowerami ...

 

A swoją drogą ciekawe że maestro staniał o 200 :)

 

 

Wiem, że o gustach sie nie dyskutuje - ale mnie nie urzekają takie błotniki na przykład ....  i lubia się kolebać :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...