Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie w katalogu http://www.bikekatalog.pl/2013//rowery/1083/Romet.Orkan.30.M/ ma amortyzator blokowany manetką na kierownicy na zdjęciu na aukcji wygląda jakby blokada była na goleni dlatego pisałem, żeby się dopytać. Ale jeżeli kupujesz rower stacjonarnie to nie ma problemu. Myślę, że za 1300 jest spokojnie wart tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem już prawie  zdecydowany na lazaro v3 2015 ale będąc w jedym z sklepów polecono mi Giant Roam 3 podobno rama o dużo lepsza ... na moje osprzęt o duzo gorszy?  A w innym sklepie GT Timberline 29 expert i w tej cenie wymiana przerzutki na alivio, co o tym sądzicie, warto dopłacać do któregoś z wymienionych rowerów czy lepiej brac i lepszy lazaro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roam to piekielnie sztywne kowadło (ciężki- za ciężki) Zip mi się prawie urwał jak na wagę roama1 powiesiłem. 15,1 z alu bagażnikiem.

Ja bym GT wybrał... ;-) jest ładny, szczególnie triple tringle mnie podnieca. Osprzęt może gorszy od Lazaro... ale marka jak dla mnie z historią..

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Poszukuję roweru godnego polecenia w zakresie do 1.6k zł (chyba, ze cos sie znajdzie naprawdę wartego doplaty tej stowki). Nie siedze zbytnio w rowerach, ale wyszlo tak, ze maciek mi urosl i trzeba jakis zakupic.

 

O mnie:

Dlugosc od piety do krocza: 84cm

wysokosc 180

masa (oj..) 98kg.

 

Z tego co sie doczytalem, to wybór pada na crossa, co do reszty, cóż, muszę zaufać Wam - ekspertom.

 

Najbardziej zadowolony bym byl gotowymi linkami do aukcji/e-sklepów, ale rowniez protipy typu rozmiar kol, ramy, na co zwracac szczegolna uwage przy zakupie (raczej internetowy, choc sprawdze, czy w moim miescie sklepy dysponuja podanymi przez Was typami), na co mniej tez sie przydadza, gdyz jestem zielony w temacie.

 

Z gory dziekuje za odp :).

Edytowane przez Grelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard - pod nieobecność (chwilową ?)  lazaro integrala V3  albo kands maestro (+100 zł) albo spartacus cross 4.0 (-30 zł).  Rama raczej 19". Niełatwo znaleźć w stacjonarnych - ale to zależy od twojej lokalizacji

 

http://allegro.pl/juz-jest-w-najnowszym-wcieleniu-kands-maestro-2015-i5275419983.html

http://allegro.pl/rower-spartacus-cross-4-0-shimano-2015-alivio-3x9-i5277962852.html?source=mlt

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dotarł do mnie jakiś czas temu eries eveo i mam malutki problem. Po pierwsze przerzutki nie chodzą jakoś super płynnie to raz, a dwa, np. na biegach 2 i 9 coś ociera, chyba łańcuch o korbę. Jest to z tego co widzę skrajne położenie, ale czy na pewno powinno tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o takim LEKKI ROWER CROSSOWY MILES X-COMP DEORE XT KOŁA 28 (5283423915) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?

 

Bardzo kiepski amortyzator z mechaniczną blokadą skoku, o piastach ani słowa, plastikowe pedały. Chyba można znaleźć coś ciekawszego za te pieniądze, albo trochę dorzucić np. do Unibike'a Crossfire'a (jeszcze nie dawno model 2014 był za ok. 1600zł), ewentualnie tak wychwalane tutaj budżetowe crossy Lazaro Integral (obecnie niedostępny) lub Kands Maestro

 

Edit: a jednak piasty jakieś tam są nie tragiczne (przynajmniej tylna), więc może i nie taki zły ten rower. Z polecanych jest jeszcze Northec Caledon VB. 

Edytowane przez Pawk89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam damskiego roweru crossowego do 1,5tys zł. Mam 171cm wzrostu, ważę 63kg. Rower miałby być do jazdy codziennej zarówno po lesie, jak i po asfalcie oraz na dłuższe wypady weekendowe. Posiadam aktualnie stary rower miejski, jednak podjazdy pod górę w lesie są z nim dość uciążliwe (wąskie opony, słabe biegi). Od jakiegoś czasu przeglądam rowery, chodzę po sklepach i zastanawiam się nad Kross Evado 1.0 (2015). Myślicie, ze to dobry wybór?  Może ktoś może polecić mi jakiś inny model w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to słuszne obawy, ale jakoś nie jestem przekonana do zakupu roweru na allegro. Ważne jest chyba żeby przetestować rower przed kupnem, kilka odrzuciłam szukając, bo gdy się na nich przejechałam było po prostu  niewygodnie. Czy to nie jest takie kupowanie kota w worku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doniaaco - zakupy na allegro jeśli jest to sklep nie jakiś przypadkowy sprzedawca to jak zakup w sklepie są te same standardy i td masz prawo do zwrotu i reklamacji i nawet oddania roweru bez podania przyczyny w sklepie stacjonarnym takich praw nie masz bo zakup nie jest na odległość. Co do sprawdzenia to prawda że tu jest mankamentem brak fizycznego sprawdzenia przed zakupem niemniej masz na pewno w swoim mieście czy w mieście niedaleko sklepy z rowerami i tam spokojnie się można poprzymierzać do rozmiarów marek i td i td a następnie poszukać podobnego czy takiego samego w necie i kupić czy przez allegro czy w sklepie internetowym producenta nierzadko taniej o marżę rzędu 500-1000zł to kwestia sklepu. Kwestia marki jak np. Kands nie pojawiającej się w sklepach stacjonarnych gdzie wrażenia i sugestie tylko na forach rowerowych pisane przez posiadaczy można znaleźć jedne mniej drugie bardziej obiektywne na temat komfortu jazdy solidności funkcjonalności niemniej ta marka jest godna uwagi i nie ma ona czego się bać Meridy czy innych znanych i drogich marek, czego dowodem jest często kupowany i opisywany Lazaro który ma wielu zwolenników co jest kwestią oczywistą z punktu widzenia technicznego jak i portfelowego i oczywistym jest i zrozumiałym to że każdy będzie chwalił to co kupił.

Reasumując zakup przez internet jest zjawiskiem powszechnym i normalna drogą zakupu wypierającą zakupy tradycyjne bo sam prócz żywności 99% przedmiotów kupuję w sklepach internetowych bo jest taniej wygodniej i wbrew pozorom bezpieczniej z racji posiadanych dodatkowych praw zwrotu bez podania przyczyny tylko trzeba wiedzieć czego się szuka i czego oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałam się wcześniej z tą firmą, a objechałam kilka sklepów, jeszcze więcej obejrzałam w necie i dziwne mi się wydawało, że można je zakupić jedynie na allegro. Wezmę tego Lazaro jeszcze pod uwagę. Kupowanie przez internet nie miało też dla mnie sensu, biorąc pod uwagę rowery, które oglądałam (wspomniany Kross evado, Head ipeak 1, Kellys Clea 10, Genesis sx10, Romet Orkan) różnica między sklepami internetowymi albo nie była żadna albo max 100zł, więc lepszym rozwiązaniem byłoby dla mnie kupno, dopasowanie na miejscu i powrót nowym rowerem. Poza tym sprzedawcy nie są chętni na takie "sprawdzanie rowerów". Dzwoniłam do jednego ze sklepów, czy mają Heada, Pan odpowiedział, że mają, ale niestety nie model, którego szukałam, ale mogą mi sprowadzić, odpowiedziałam, że chciałam się tylko do niego przymierzyć, a on, że tak obejrzeć, wyjść, kupić taniej na allegro i się rozłączył. Jak wcześniej zauważyliście, mam obawy przed allegro i jakby był w porządku pewnie wróciłabym po niego, ale pan zniechęcił mnie całkowicie. A moglibyście mi podpowiedzieć, co z tym Krossem Evado 1.0? W kilku sklepach powiedzieli mi, że będzie to najlepszy w tym budżecie i na nim akurat udało mi się przejechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sklepie żyją z tego, ile im się uda sprzedać ....

 

Gradacja osprzętu shimano - od najsłabszego w górę : tourney, altus, acera, alivio, deore ....

 

W ramach ćwiczenia spostrzegawczości porównaj sobie specyfikacje crossa evado 1.0 i lazaro integral V3, zauważ też że jeden ma wolnobieg a drugi kasetę,  jeden 21 biegów drugi 27 i uzbrojona w tę wiedzę idź do pana, który wychwalał evado i spytaj co o tym sądzi .... może się zawstydzi przynajmniej :) :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59 zawstydzi? Już słyszę komentarze jaki to integral zły, kiepska rama nie da się wyregulować biegów, szybko się psuje i jeszcze cała masa innych bredni. Myślę, że swoim "autorytetem" sprzedawcy, wybiłby z głowy taki zakup albo przynajmniej zrobił niezły mętlik.

 

#...#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Poszukuje roweru Crossowego na długie wyprawy i jazdę jak i po asfalcie tak i po leśnych drogach( Też Dziecko w Foteliku)

 

Zastanawiam się nad tym rowerkiem ( kilku sprzedawców odradza mi kupowanie tego roweru ze względu na pękająca Ramę :

 

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/trekking_cross/kross/39078/evado_2_0

 

W jednym ze sklepów zaproponowano mi tez taki Rowerek , ale nie znalazłem opinii odnośnie tej firmy i tych rowerów:

 

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/trekking_cross/saveno/39616/everest_2_0

 

 

Chciał bym kupić Naprawdę dobry rower na kilka Sezonów, chce czerpać przyjemność z jazdy, tak wiec proszę o opinie tych rowerów Lub Jak możecie to zaproponujcie mi Jakis Rowerek Crossowy tak do 1600 zl z jak najlepszym Osprzętem. Z Góry Dziękuje za Pomoc Pozdrawiam 

Edytowane przez Nowy300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...