Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

kup sobie rogi w takim stylu http://velo.pl/akcesoria/rogi/author/abe-30-n nie potrzebne są długie, ważne żeby były wygodne, bez kantów... chodzi bardziej o zmianę pozycji nadgarstków na długiej trasie. Trzymanie rogów w górnym chwycie jest dość niebezpieczne, odległość do klamek hamulcowych długa ;-)) a wygody większej nie będzie. Pomyśl nad rogami ergona zintegrowanymi z chwutami. Drogo ale za######iście dobrze dla dłoni http://www.bikeman.pl/chwyt-ergon-gp2-s,3,17856,18116

 

neo123 nie ma dobrej 29 za 1500 zł ;-(

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te za 29 zł nałożysz gąbkę i będzie jak te za 95

no prawie, w tym względzie istotny dla mnie jest komfort i wygoda jak i solidność bo przy wadze 100kilo gdzie mam ciężkie ramiona i przy trasie ponad 15km zaczynam kombinować bo nadgarstki mnie zaczynają boleć

gąbka z czasem się złuszczy poza tym chłonie pot i jest mało sztywna za bardzo pracuje pod dłońmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo59 masz racje ale to nie tylko o gąbkę chodzi a podporę dla dłoni zobacz że jest większa powierzchnia pod nadgarstkiem i przy długich trasach na pewno odczuwa się mniejsze zmęczenie dłoni a gąbka to gąbka więc jakby to powiedzieć gąbka dobra pod siedzenie

2gie primo musi być mocne wytrzymać pot ścisk temperaturę nie może się łuszczyć i dać pewność chwytu bo to

kierownica nie siodełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby rogi połączyć z gripami tzw "ergonomicznymi" (a najlepiej skręcanymi)...

A ta gąbka wcale nie jest aż tak miękka jak kąpielowa :)

 

Ale to tak wygląda, że chcesz jakieś ekstrawagancje wyczyniać trzymając kierownicę za rogi :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wy kupujecie te rogi na kierownicę ? Czy to chodzi o to, żeby być bardziej wyprostowanym na rowerze ? Bo mnie na dłuższych trasach bolą trochę plecy, i jak jadę po asfalcie to kiedy się wyprostuję to wtedy mam ulgę. I czy te rogi są właśnie po to, żeby się wyprostować i dać odpocząć plecom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same rogi sa raczej po to zeby zmienic ulozenie rak,dloni. Zeby reka sie troche skrecila i.miesnie zmienily ulozenie a nadgarski mialy obciazenie w innej parti. Pozycja pochylenia sie nie zmienia raczej wiec na plecy to nie wplywa chyba ze spojrzysz na te kierownice trekingowa powyginana - ona odp ustawiona moze sluzyc jako druga kierownica na podniesionym i skroconym mostku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej.jonczyk - o tototo. dokładnie o to chodzi.

niemniej pisałem : przy wadze 100kilo gdzie mam ciężkie ramiona i przy trasie ponad 15km zaczynam kombinować bo nadgarstki mnie zaczynają boleć - widać nie precyzyjnie.

ale i kilometrowa jazda po równym trzymając za końce rogów da mniej pochyłą postawę i da odpocząć odcinkowi lędzwiowemu niemniej mi bardziej chodzi o podporę dla dłoni i większą kombinację ułożenia tychże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same rogi sa raczej po to zeby zmienic ulozenie rak,dloni. Zeby reka sie troche skrecila i.miesnie zmienily ulozenie a nadgarski mialy obciazenie w innej parti. Pozycja pochylenia sie nie zmienia raczej wiec na plecy to nie wplywa chyba ze spojrzysz na te kierownice trekingowa powyginana - ona odp ustawiona moze sluzyc jako druga kierownica na podniesionym i skroconym mostku

 

A o której kierownicy trekkingowej pan pisze ? Kurcze, ja głupi zawsze kombinowałem z podwyższaniem kierownicy, żeby mieć inną pozycję, a tu wystarczy jakieś konkretne rogi kupić. Do Eries Eveo Disc będą pasowały każde rogi czy trzeba całą kierownicę zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To raczej nie wchodzi w grę, bo czasem chcę jechać normalnie a czasem w wyprostowanej pozycji, więc rogi/uchwyty będą lepsze. Jakie więc są lepsze? Takie wkładane w rurę kierownicy czy zakładane na rurę kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...