Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Informacje od sprzedawcy:

 

Wysokość ramy liczona od suportu do początku siodełka to 52,5cm

Od siodełka do kierownicy to jest 58cm

Wysokość od górnej części ramy do ziemi 82cm (pomiędzy siodełkiem a połową ramy)

 

Edytowane przez Cygan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam zakupić rower crosowy i mam mały dylemat. Na początku zakładałem że rower ma kosztować około 2000 zł i chciałem w nim mieć hamulce hydrauliczne no i w miare dobry osprzęt jak na tą kwotę. Jako że bardzo skłaniam się do producenta Unibike, bardzo spodobał mi się Unibike Zethos lecz on trochę wykracza poza zakładany budżet.

Po przeczytaniu tutaj waszych wypowiedzi, pomyślałem czy by nie pójść w tryb bardziej oszczędny i zainteresował mnie rower Kands Maestro. Nie można go oczywiście porównać z Unibike Zethos, bo trzeba by było zrezygnować i z hamulców hydraulicznych itp.

Pytanie moje jest takie do którego modelu Unibike można porównać Kands Maestro? Czy warto trochę dopłacić i kupić na przykład Unibike Viper? (wtedy zgadzało by sie to w zakładanych budżetem, ale jeśli można kupić coś taniej to czemu nie )

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edytowane przez kosok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje jest takie do którego modelu Unibike można porównać Kands Maestro?

Według mnie do tego Unibike

 

Czy warto trochę dopłacić i kupić na przykład Unibike Viper?

Nie wiem jaki rozmiar poszukujesz tu masz crossa z ramą 19" na dobrym osprzęcie Sabotage lub zobacz na Orkana 5.0

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jaki rozmiar poszukujesz

mam 180cm i 79kg więc rama chyba 19"

 

ten Sabotage to co to za firma? też godna polecenia? bo pierwszy raz słysze o niej.  

 

 

 

tu masz crossa z ramą 19" na dobrym osprzęcie Sabotage lub zobacz na Orkana 5.0

 czyli rozumie że jeżeli zależy mi na hydraulice to te dwa co podałeś, a jeśli nie to Kands Maestro sprzętowo jest raczej podobny do Sabotage czy Orkana 5.0 ? zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 180cm i 79kg więc rama chyba 19"

W tym przypadku przydała by się długość nogi, proponuję też do przymierzenia się do jakiegoś crossa w roz. 19" i 21". Będziesz miał możliwość porównania jaka pozycja Ci bardziej pasuje wyprostowana czy też bardziej wyciągnięta. Mam ten sam wzrost z nogą 85 cm i ujeżdzam crossa w roz. 21". Tak się mierzy długość nogi 

następnie wynik pomnóż przez 0,63 i to co ci wyjdzie podziel przez 2,54 :)

 

ten Sabotage to co to za firma? też godna polecenia?

Tu masz stronę producenta Sabotage . Co do firmy to jest u nas nie znana więc opinii o niej raczej nie znajdziesz.

 

Na początku zakładałem że rower ma kosztować około 2000 zł i chciałem w nim mieć hamulce hydrauliczne no i w miare dobry osprzęt jak na tą kwotę

Zaproponowałem Ci rowery takie jakie sobie wyznaczyłeś za cel. :P  Ten Sabotage i Orkan zdecydowanie przewyższają osprzętem Kandsa. :)

 

 

czyli rozumię, że lepiej się już w v-brake nie pchać, skoro che kupić w miarę porządny rower na kilka dobrych lat?

dokładnie tak :P  Ja osobiście jeżdzę na crossie z v-brake ale gdybym miał teraz wymieniać rower to zdecydowanie wybrałbym tarcze :)

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tym przypadku przydała by się długość nogi
 

jak wróce do domu to zmierze ;)

 

 

 

proponuję też do przymierzenia się do jakiegoś crossa w roz. 19" i 21". Będziesz miał możliwość porównania jaka pozycja Ci bardziej pasuje wyprostowana czy też bardziej wyciągnięta
 

oczywiście, że pójdę do sklepu przymierzyć się do rozmiarów rowerów, wogóle wolałbym kupić rower w normalnym sklepie niż przez internet :)

 

Dzięki bardzo za pomoc. Pozostaje zadać sobie jeszcze pytanie czy warto dopłacić te około 600 zł i zamiast Romet Orkan 5.0 kupić Unibike Zethos. 

Sabotage jak dla mnie odpada...wole jednak wspierać polskich producentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozostaje zadać sobie jeszcze pytanie czy warto dopłacić te około 600 zł i zamiast Romet Orkan 5.0 kupić Unibike Zethos. 
 Zethos jest troszke lepiej wyposażony niż Orkan, który jedynie ma korbę lepszą, czy warto dopłacić- nie wiem. Może na Unibika dostaniesz dobrą cenę wtedy różnica w cenie będzie nie wielka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy Rower Giant Roam 2 Disc 2014 w cenie 1700zł jest warty kupna ?
Osprzętem nie powala ale trza przecież dopłacić do nalepki na ramie Giant.  Według mnie to wychodzi tak średnio <_<   Teraz można kupić rowery mniej znanych firm na lepszym osprzęcie np Sabotage 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabotage  a słyczałeś co do jakości ich rowerów ? np do jakości ram ?  A musiał bym go regulować czy coś w tym stylu po odebraniu go ;D ?Bo nie jestem w tym mocny ;D

http://www.sabotage-bikes.de/Fahrrad/Cross-50/55252 na ich stronie kosztuje 1000 o to dlaczego na tej polskeij stronie jest taki tani ?

Edytowane przez milosz99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla siebie już wybrałem rower...będzie to albo Unibike Zethos albo Romet Orkan 5.0 ale jednocześnie będę kupował dwie sztuki (również dla żony). Wydawało by się normalne że żonie kupuje ten sam rower co sobie tylko że damską wersje, ale Giant Rove 2 pod względem wizualnym według Nas bije wszystkie "damki" na łeb ;) A może ma ktoś jakaś inna propozycje co do crosowej damki 19"-21" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

słyczałeś co do jakości ich rowerów ? np do jakości ram ?  A musiał bym go regulować czy coś w tym stylu po odebraniu go ;D ?Bo nie jestem w tym mocny ;D
rowery są produkowane są u niemiaszków, tu masz stronę producenta http://www.sabotage-bikes.de/ Co do regulacji to na pewno będziesz musiał przykręcić kierownicę ale najwięcej dowiesz się u źródła czyli u sprzedawcy. Ale jest dostepny tylko jeden rozmiar 19"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jako, że to mój pierwszy post chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów :-).

 

Czytam przeróżne tematy od jakiegoś czasu, w szczególności ten temat, jako, że stoję już przed finalnym wyborem roweru na następne 2-3 sezony. Po wielu, wielu godzinach porównywania i wyszukiwania rowerów crossowych, które mieszczą się w moim budżecie (do 1500,-) pozostały mi 2 opcje:

  1. Northtec Caledon VB (http://allegro.pl/rower-northtec-caledon-vb-rybnik-shimano-alivio-i4818540593.html)
     
  2. Corratec x-vert cross gent (http://allegro.pl/rower-corratec-x-vert-cross-gent-2014-wyprzedaz-i4808322488.html)

Brałem pod uwagę wiele modeli (chyba koło 12), na kilku, w tym na powyższych dwóch jeździłem i obydwa wydają się najbardziej optymalnym wyborem. Sprzedawca przekonuje mnie do Corrateca, jednak z przezorności chciałbym zapytać czy ten rower będzie rzeczywiście lepszym wyborem niż Northec? Pytam oczywiście pod kątem wyposażenia (nie mam tak dobrej wiedzy technicznej jak użytkownicy tego forum).

 

EDIT: Zapomniałem dopisać, że rower ma być dla mnie 187cm / 105kg piwa i słoninki :-), więc na kategorię piórkową nie mam szans. Pomykam raczej rekreacyjnie (3-4 razy w tygodniu, 40-80km).

Edytowane przez Mono1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...