Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam roweru crossowego do 1800 zł i znalazłem taką aukcję

http://allegro.pl/rower-medano-vanity-vt-3-28-18-cross-w-wa-i4582192080.html

 

Po kontakcie ze sprzedającym dowiedziałem się że rower dostanę w kartonie tzn. złożony wstępnie tylko przykręcić kierownicę, pedała, siodełko i możliwe że trzeba będzie wyregulować przerzutki i hamulce. Według sprzedającego aby uznał on gwarancje 24 miesięczną rower musi być złożony w dowolnym serwisie rowerowym, wtedy będę miał gwarancję.

 

Proszę o odpowiedź czy takie postępowanie w sprawie gwarancji to standard, czy tak powinno być?

Dodam że rower kupuję przez internet, bez odbioru osobistego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak sprzedawca sobie zażyczył to powinieneś tak zrobić, jeśli zależy Ci na gwarancji. Pewnie przy skręcaniu roweru w serwisie będą musieli Ci podbić kartę gwarancyjną. Ja na Twoim miejscu dokładnie bym sie wypytał sprzedawcę, wiem z własnego doświadczenia że aby uzyskać gwarancję trzeba było dać rower do przeglądu zerowego po kilkuset km. Ja swój rower sam skręcałem a po 500 km oddałem rower do pierwszego płatnego przeglądu w serwisie i wtedy podbili mi gwarancję. Pierwszy raz się spotykam żeby do skręcenia roweru trzeba go oddac do serwisu. Możesz się spytać także czy obniży Ci cenę roweru adekwatnie do ceny złożenia roweru w serwisie.

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, że jest po sezonie chce kupić rower dla swojej kobiety.

Będzie jeżdziła 50/50 miasto teren więc myślę że CROSS będzie idealny.

Jaki rower polecacie maksymalnie do 2000 zł . Aby parametry miał jak najlepsze w tej cenie :)

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

 

Wzrost 158

Waga: 58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki rower polecacie maksymalnie do 2000 zł . Aby parametry miał jak najlepsze w tej cenie :)

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

 

Wzrost 158

Waga: 58

Rozmiar 17" a jaką ramę preferuje Twoja dziewczyna męską czy damską :icon_question: rower

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak doświadczenia z firmą? Kands czy Lazaro są dość popularne na forum i dużo opinii, tutaj trudniej. Wiadomo, że kupując przez internet (zwłaszcza rower nie dla mnie) chciałbym, żeby nie było później problemów, jeśli coś się zepsuje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salve

 

Cross do wszystkiego. Rama 21, koła najlepiej 28-29. Cena od 1400-1700? Oprócz firmy Kross(czuje dużą awersje) 

 

Zastanwaiałem się na MTB np. - http://rowerykellys.com.pl/rower-kellys-tnt-05-white-model-2014-p-546.html Ale raczej będę śmigał więcej po asfalcie...

 

Hamulce tarczowe na linę jest sens? Nie lepiej zwykłe(nie wiem jak się nazywają) skoro je ciężej rozwalić podczas gleby?

 

 

Edytowane przez LaLaNaBLaNaLaLa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Koledzy prawie już jestem pewny że chcę UNIBIKE CROSSFIRE, ale patrzyłem trochę więcej na inne rowery i pytanie czy warto dopłacić do VIPERa lub Krossa Evado 4.0? Rower będzie użytkowany codziennie przez cały rok na dojazdy do pracy, a w sezonie bardziej intensywnie, w weekendy 30-40km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V brake jest na wymarciu, już teraz przy wymianie ma się mocno zawężony wybór, także zwróć uwagę, żeby przynajmniej rama miała mocowanie pod tarcze.

Tarcze mają też ta zaletę, że działają o niebo lepiej od V w deszczu i błocie.

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nowy rower pewnie z myślą aby dłużej był nowocześnie wyposażony. Hamulce v-brake montowane są już tylko w najniższej klasie rowerów. Nie wiadomo jeszcze jak długo będą montowane. Jak kupisz teraz rower z v-brake a rama nie jest przystosowana do hydraulików to będziesz na nie skazany. Drugą sprawa jest że tarczówki mają większą siłę hamowania, jesli Ci się koło scentruje masz możliwość jechac dalej bez utraty hamulców., z v-brake tak nie zrobisz. Następna sprawa to jesli będzie chciał sprzedac rower hydrauliką to  nie stracisz za bardzo na wartości niż hamplami v-brake. Jeszcze jest sprawa w jakich warunkach atmosferycznych będziesz jeździł na błoto, śnieg to tarcze sa lepsze od zwykłych hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nowy rower pewnie z myślą aby dłużej był nowocześnie wyposażony. Hamulce v-brake montowane są już tylko w najniższej klasie rowerów. Nie wiadomo jeszcze jak długo będą montowane. Jak kupisz teraz rower z v-brake a rama nie jest przystosowana do hydraulików to będziesz na nie skazany. Drugą sprawa jest że tarczówki mają większą siłę hamowania, jesli Ci się koło scentruje masz możliwość jechac dalej bez utraty hamulców., z v-brake tak nie zrobisz. Następna sprawa to jesli będzie chciał sprzedac rower hydrauliką to  nie stracisz za bardzo na wartości niż hamplami v-brake. Jeszcze jest sprawa w jakich warunkach atmosferycznych będziesz jeździł na błoto, śnieg to tarcze sa lepsze od zwykłych hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cross to nie rower do jazdy wyczynowej ;)... Dajcie spokój z tymi hamulcami, że niby v-ki to samo zło montowane w najtańszym shicie.... Taki np unibike viper gts to najniższa klasa? Mam crossa z fałkami, jeżdżę ~ 1000km/m-c i nie wybrzydzam jeśli chodzi o rodzaj nawierzchni.... O dziwo hamulce całkiem dobrze się sprawują pomimo wagi "zestawu" powyżej 100kg :).... Bez przesady, kupując crossa priorytetem mają być hamulce hydrauliczne? Zwłaszcza w przedziale cenowym 1300-1800...

Edytowane przez chudeusz09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ma crossa  z v-brake i co z tego ma juz ok. 7 lat ale był modernizowany. Ale jak miałbym wydać teraz pieniądze na rower to zdecydowanie kupiłbym z tarczami. Chciałbym mieć rower na kolejne 7 lat a może dłużej w miarę nowocześnie wyposażony. V-braki wystarczają do crossa ale powoli już odchodzą w cień hamulców tarczowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...