Skocz do zawartości

Manetka Shimano SL-MY-20 po co druga wajcha


cursoriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś zakupupiłem używany rower (mój pierwszy po długiej przerwie ;-)  ). Trochę przy nim pokręciłem poregulowałem itp. Zauwarzyłem, że prawa manetka posiada dwie wajchy, jedną do zmiany przełożeń, drugą do... no właśnie nie mam pojęcia do czego ona służy. W necie znalazłem jedynie info, iż odpowiada ona za zmianę "z siłowej na przeskakujące". Czy ktos jest w stanie rozjaśnić mi o "co komon"? Model manetki to "Shimano SL-MY-20", oto link to zdjęcia tegoż modelu: http://infobot.pl/r/2dNT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łaska sprawdzić jaką zmianę wprowadza przestawienie skoro masz rower pod ręka ? :)

 

Jedyna zmiana jaką może wprowadzać to przestawienie trybu pracy z indeksacją/mikroindeksacją na bezskokową - "gładka".

 

Pozdro

 

"Łaska" sprawdzić, com uczynił jednakże nadal nie wiem do czego służy wspomniana wajcha. Treminy "indeksacja/mikroindeksacja" niewieli mi mówią. Jak można się domyslić po moim wpisie jestem raczej laikiem, dlatego prosiłem o wytłumaczenie (w końcu chyba między innymi po to wymyślono fora). Nie łaska czytać ze zrozumieniem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tryb indeksacji masz wtedy kiedy dźwignia manetki porusza sie skokowo, co określoną długość, wydając przy tym "kliknięcia". Jeśli napęd jest dobrze wyregulowany to jedno "kliknięcie" to jeden bieg w górę lub w dół. Tryb bez indeksacji, dźwignia porusza się płynnie, bez "kliknięć", a biegi zmienia się "na czuja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...