Skocz do zawartości

[obręcze] Szerokie obręcze do 29er-a


Piotrek2234

Rekomendowane odpowiedzi

@artoor - zważ, że wspomniana przez Ciebie rawka Pacenti DL31 jest dostępna na wyprzedaży jako złożone koło w Superstar Components:

http://superstar.tibolts.co.uk/product_info.php?cPath=75&products_id=656

 

Cena wydaje się atrakcyjna (160 funciorów za komplet). Z tego co się dowiedziałem:

- Wysyłka do Kraju-Raju: 12 funcików

- Koła składane maszynowo, ale rozprężane i centrowane po rozprężaniu

- Cena podobnego koła poza promocją ~250 funcików (gdyby u nich zamówić złożenie od zera)

 

Nie pytałem czy sprzedają same rawki (nie ma w ofercie na stronie).

 

W internecie można przeczytać dosyć skrajne komentarze na temat jakości ich kół.

@Ivan - masz jakieś z nimi doświadczenia? Zdaje się, że kupowałeś przynajmniej ich rawki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Ivan - masz jakieś z nimi doświadczenia? Zdaje się, że kupowałeś przynajmniej ich rawki?

 

Obręczę mam od SSC Sentinel, piast przednich, tylnich i jednobiegowych przeciurane już kilka...

 

Co do obreczy to na razie wiele nie powiem, jedna jazda za mną, piasty są baardzo SI, złego słowa na nie nie dam powiedzieć.

 

Kilku ludków z klubu ma gotowce z SSC, nie słyszałem specjalnych utyskiwań.

 

Ja osobiście niespecjalnie lubię gotowce, kupiłem 2x, raz był ok - CRC - drugi raz zupełna kicha - ktośtam z ebajca.

 

Dlatego preferuję osobny zakup obreczy i piast i powieżenie zaufanemu kołodziejowi. Od jakiś 6 lat temu samemu... To o czymś świadczy :)

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

A co do kolorów i wzorów na obreczach Velocity... Są dostępnę i owszem, ale tylko na obreczach typu ostrokółkowego Deep V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplatanie przez wybitnego kołodzieja (dzięki za przypomnienie pięknego słowa), bardziej apeluje. Ale bywa, że gotowy ma

to, co trzeba i jest tańszy.

Gdzieś na początku zawsze był jakiś zaplatacz, tyle że anonimowy, a swój to swój.

Mały plotek -  koła I9 przychodziły do Polski w kawałkach i były zaplatane na miejscu,

bo gotowce z USA się rylały...

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koła już są - Pacenti DL31 http://superstar.tibolts.co.uk/product_info.php?cPath=40&products_id=862

sprezentowali mi ulepszoną wersję piasty, chociaż zamawiałem jeszcze starą. 

Na obręczach czasowo jest IceSpiker 2.25 i układa się wzorowo. Jak lód odpuści, to wsadzę Ardenty 2.4, Gato 2.35 albo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta nadaje się do XX1, jest lżejsza, ma 72 pkt. zaczepienia i kilka innych ulepszeń, o czym tutaj http://superstar.tibolts.co.uk/product_info.php?cPath=31&products_id=594&osCsid=925qnst7hcv26679ue8liqbtu5

 

Kół nie zważyłem, ale postaram się o tym pamiętać przy ściąganiu kolczastej gumy.

Zdjęcia wnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się z pytaniem, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum nowym tematem. Jakieś opinie na temat obręczy DT Swiss 533d w wersji 29 cali? Waga 520 g, szerokość zewnętrzna 28 mm, wewnętrzna 22 mm, maksymalna nośność do 130 kg i cena 73 złote za sztukę. Gdzie tkwi haczyk? Bo wydaje się to być zbyt piękne... Może to obręcze z plasteliny, albo wersja demo obręczy (plus dopłata za pełną wersję)?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...